5 راز فوق العاده برای موفقیت در بازاریابی ویدیوئی

در سال 2017 تخمین زده شده بود که 69 درصد ترافیک مصرفی اینترنت ، محتوای ویدئویی است و تبلیغات ویدئویی در موبایل ها 5 برابر بیشتر از کامپیوتر ها افزایش خواهد داشت.

اگر این طور باشد، برای رسیدن به اهدافتان در رسانه های اجتماعی باید از محتوای ویدئویی استفاده کنید. در اینجا نکاتی ارائه شده تا محتوای ویدئویی جذاب، متقاعد کننده و عملی ایجاد کنید.

محتوای ویدئوی با کیفیت تولید کنید

 

1- تمرکزتان بر روی محتوا باشد ، نه فروش

اینترنت پر است از تبلیغاتی که موجب آزار و دور کردن مشتریان می شود. اجازه ندهید برندتان جزء این موارد قرار بگیرد، به جای اینکار بر روی محتوایی که ارائه می دهید تمرکز کنید نه فروش محصولاتتان. به یاد داشته باشید همان قوانینی که در بازاریابی محتوایی صدق می کند در بازاریابی ویدئویی نیز هست. تمرکز بر روی ارزشی که به مشتریان ارائه می دهید باشد.

 

از قدرت احساسی ویدئو بیشترین استفاده را بکنید تا به میل و نیازهای  باطنی افراد دست یابید. می ترسید که این نوع محتوا هیچ سودی برای شما نداشته باشد؟ در انتهای ویدئو می توانید راه ارتباط برقرار کردن مشتری ها با خودتان را باز کنید.

 

2-ده ثانیه اول خیلی مهم است

10 ثانیه اول بهترین ثانیه ها باشد. یک پنجم بازدید کنندگان در کمتر از 10 ثانیه ویدیو را قطع می کنند. خیلی سریع و مختصر در همان اول به نکته اصلی اشاره کنید ، این چیزی است که محققان می گویند. در همان 10 ثانیه اول انتظارات را برآورده کنید.

سعی کنید در همان اول آن ها را درگیر کنید ، از آن ها سوال بپرسید. ویدئو شما در همان ابتدا باید این مفهوم را به بیننده برساند که ” چرا من دارم این ویدیو رو نگاه می کنم ؟” سوالی باید در ذهن آن ها خلق شود ، من این ویدیو رو بخاطر جالب بودن ، بخاطر انگیزه دادن و یا بخاطر اینکه بهم اطلاعات جدید میده میبینم؟

 

3-خسته کننده نباشید

موسس HubSpot( آقای Dharmesh Shah) می گوید : ” بد ترین کار اینه که یه محتوای ویدیوی خسته کننده داشته باشید. ویدیویی که فقط در مورد تبلیغات باشه بین مردم پخش نمیشه. مردم می خوان که بخندن ، احساس خوبی داشته باشند ، برای چند ثانیه هم که شده مشغله های روزانه شونو فراموش کنن. ”

طراحای ویدیو باید خلاق باشند . فکر می کنید مخاطبین B2B شما حس شوخ طبعی ندارند؟ مخاطبین HubSpot اکثرا B2B اند اما هیچ چیزی افراد رو از حس شوخ طبعی دور نمیکند. خودتان را خیلی مقید به محدودیت ها بخاطر نحوه محتوای رقیبان و یا اطلاعات قبلی نکنید. با مزه بودن رو امتحان کنید یک بار!

 

4- بهینه سازی برای جستجو- تگ کنید

تکنیک های متعددی وجود دارند که می توانید ویدیوی خود را به موتور های جستجو معرفی کنید. اولین کار این است که سئو خود را بهینه کنید ، میزبانی محتوای خود را در دامنه خود قرار دهید. محتوایتان به راحتی قابل اشتراک گذاری باشد.

وقتی حرف از سئو می شود ، توضیحات ویدئو بسیار با اهمیت اند. دلیلش این است که موتور جستجوی گوگل برای شناسایی ویدئو شما ، توضیحات را می خواند. پس ویدیویتان باید با تگ های مرتبط و توضیحات و عنوان دقیق ثبت شود. یک نکته را به یاد داشته باشید ، اگر برای ثبت اطلاعات جای خالی وجود دارد باید همه آنها دلیلی وجود دارد، بخاطرگوگل این جاهای خالی را پر کنید.

7 نکته برای بهینه کردن سایت های وردپرس

 

5-آموزش دهید- خودتان را اثبات کنید

آیا می دانید 65 درصد مخاطبین شما یادگیرندگان بصری هستند؟ یکی از مهم ترین متد ها در محتوای ویدئویی، آموزش است. جالب اینجاست که آموزش در قالب های مختلفی صورت می گیرد. به عنوان مثال، به مشتری ها می توانید آموزش دهید چگونه به نحوه احسن از محصول و یا سرویس شما استفاده کنند. می توانید یک وبینار داشته باشید و اطلاعات مربوط به کسب و کار و برندتان را منتقل کرده و با معرفی ارزش محصولاتتان مخاطبین را به مشتری ها تبدیل کنید.

 

ویژگی مثبت دیگر محتوای ویدئو این است که می توانید ثابت کنید مشتری ها راضی هستند. ساختن ویدئو های رضایت مندی مشتریان بسیار موثر است.

 

منبع:digitalmarketinginstitute

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *