چرا باید یک بیزینس پلن/طرح کسب و کار داشته باشید؟

در مقاله یک پلن کسب و کار ساده نحوه نوشتن بیزینس پلن توضیح داده شد ، اما در این مقاله قصد داریم نشان دهیم چرا یک کسب و کار به پلن نیاز دارد.

 

چرا بیزینس پلن ؟

برخی سوال می کنند ، وقتی که هیچ مشکلی بابت منابع مالی نداریم و از طریق دوستان و خانواده تامین می شویم دیگر چه نیازی به پلن کسب و کار هست؟ در پاسخ باید بگوئیم که این افراد به اشتباه پلن کسب و کار راه فقط وسیله ای برای جذب سرمایه گذاران تلقی می کنند. واقعیت این است که بیزینس پلن فراتر از آن است: یک وسیله برای اینکه بدانیم کسب و کار ما چگونه کار می کند، شما می توانید از آن برای کنترل و نظارت بر پیشرفت، پاسخگو بودن در مقابل خود و سرمایه گذاران و همچنین به دست گرفتن مسیر و سرنوشت کسب و کار استفاده کنید.

 

نوشتن یک طرح کسب و کار شما را وادار می کند برای یکبار هم شده به تمام مسائل توجه کنید، گزاره ارزشتان، فرضیات بازاریابی، برنامه های اجرایی، برنامه های مالی، و برنامه های کارمندان. در اخر متوجه می شوید که ارتباطی بین آنها پیدا می کنید که بدون یک پلن کسب و کار ممکن است فراموش کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید در دو سال اول 10000 مشتری داشته باشید و دو بازاریاب دارید ،باید بررسی کنید که این دو نفر به زیر مجموعه نیاز دارند ؟و یا چه امکاناتی می خواهند؟

 

به عنوان بخشی از پلن عملیاتی خود ، برای کسب و کارتان هدف هایی برای بازاریابی و عملیات مشخص می کنید که باید به آن ها دست یابید، فقط شما تنها کسی هستید که خود را مقید به رسیدن به آن نقطه ها می کنید. بنا بر این پلن شما مرزی است برای پایش عملیات های شما.

به عنوان مثال اگر در الگوی شما یک عملیات باید در اخر مهر ماه تمام می شده اما در وسط مهر ماه تمام شده ، می توانید بررسی کنید دلیل آن چه بوده ؟ آیا کار را درست انجام داده اید؟ آیا مسیر بهتری پیدا کرده اید و یا اینکه در تخمین متغییر ها خوب عمل نکرده اید؟ چیزی که متوجه می شوید این است که کجا خوب عمل کرده اید و کجا بد .

 

دیگر ویژگی مثبت پلن کسب و کار این است که علاوه بر یافتن نقاط قوت و ضعف بعد از انجام عملیات ، می توانید برای آینده نیز دید وسیعی داشته باشید. وقتی که می گوئید تا اخر سال باید 100 مشتری داشته باشیم . این یک عمل انجام شده نیست ، بلکه باید طوری عمل کنید که به آن برسید نه این که منتظر 100 مشتری بنشینید . این برای بخش فروش شما یک هدف می شود که باید به آن برسد. پلن کسب و کار برای شما هدف هایی برای آیتم های اصلی تعیین می کند: هزینه ها، فروش، استخدام، مسائل مالی، درآمد . یکبار که این هدف ها تعیین شد به اهداف اجرایی شما تبدیل می شوند.

 

یک طرح کسب و کار خوب می تواند وسیله ای برای جذب استعداد های خوب باشد. اگر فردی دور نمایی از کسب و کار شما بخواهد می توانید پلن کسب و کار خود را در اختیارش قرار دهید. آنان قادر خواهند بود به راحتی و سریعا نکات کلیدی کسب و کارتان را مشاهده کنند. علاوه بر این پلن شما یک پیام واضح را بازگو می کند: شما کسب و کار خود را می شناسید و به وعده های خود عمل می کنید. سرمایه گذران بزرگ نیز به این کار شما عکس العمل خوب نشان می دهند.

 

بنابراین نگاه به پلن کسب و کار فقط به عنوان وسیله ای برای جذب سرمایه فقط ابتدای ماجراست. از آن برای مدیریت ، پایش عملیات و استخدام نیروها استفاده می کنید. قبل از اینکه فاز برنامه ریزی را کنار بگذارید توجه کنید که چه چیزهایی برای موفقیتتان تاثیر می گذارد و شما آن را ازدست خواهید داد.

چگونه یک بیزینس پلن بنویسیم ؟

 

منبع :entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *