هدف های سال جدید برای موفقیت در کسب و کار

وقتی افراد عبارت اهداف سال جدید را می شنوند اغلب این چیزها به ذهن شان می رسد “می خواهم لاغر شوم”، “زمان بیشتری را به خانواده ام می پردازم”، “بیشتر سفر می کنم”. علاوه بر این اهداف شخصی می توان برای کسب و کار نیز هدف تعیین کرد. هدف به صورت کلی یک تصمیم برای انجام کاری متفاوت است تا بتوان از طریق آن نتایج مثبتی ایجاد کرد. به نظرم زمان مناسبی است تا نگاهی به کسب و کار خودتان داشته باشید و برای رشد و پیشرفت کسب و کارتان در سال جدید برنامه ریزی کنید.

1- من یاد خواهم گرفت که چطور کارها را به دیگران بسپارم.

به عنوان فردی که صاحب یک کسب وکار هستید احتمالا کارهایی دارید که حتی یک برگه هم برای فهرست کردن آنها کافی نیست. کارهایی زیاد برای انجام دادن وجود دارند و اینکه خودمان را فریب دهیم که می توانیم همه آنها را انجام دهیم کار ساده ای است. شما تنها به اندازه بقیه افراد زمان دارید. در نتیجه شما خسته خواهید شد، استرس خواهید داشت و زمان آزادی برای خودتان باقی نخواهد ماند. سپردن کارها به دیگران کلید حفظ تعادل بین کار و زندگی است. اگرچه بسیاری از افراد این کار را انجام نمی دهند چون به نظارت بیشتری نیاز دارد و کنترل کمتری نیز بر روی کارها خواهند داشت. بنابراین چطور باید کارها را  به بقیه سپرد و در عین حال بر روی آنها کنترل نیز داشت؟ جواب ساده است: ارتباط و آموزش. مطمئن شوید که کارمند شما به اندازه کافی آموزش دیده است و تجربه دارد تا بتواند بخشی از وظایف شما را انجام دهد. قدم بعدی این است که روشن و واضح اهداف و زمان بندی را مشخص کنید تا نیازی به مدیریت و نظارت دائم نباشد.

2- من یاد خواهم گرفت که چطور پول هایم را موثرتر مدیریت کنم.

پول و یا نقدینگی جریان زندگی برای هر کسب و کاری است. یک تحقیق ثابت کرده است که مدیریت ضعیف نقدینگی دلیل 82 درصد از شکست ها در استارت آپ ها و کسب و کارهای کوچک است. بنابراین به نظر می رسد که مدیریت موثر نقدینگی اهمیت زیادی دارد.

3- من حضورم در فضای اینترنت را بیشتر خواهم کرد.

اگر یک سالی هست که سایت شما بروز رسانی نشده است، اگر سایت شما برای موبایل بهینه نیست، اگر برای بازاریابی از طریق ایمیل اقدامی نکرده اید، اگر اصلا برای بازاریابی دیجیتال برنامه ای ندارید، زمان خوبی است که آنرا به فهرست اهداف خود در سال جدید اضافه کنید.

4- من به چیزهایی که برای من ارزش دارند توجه بیشتری خواهم داشت.

آیا احساس می کنید که خدمات و محصولات شما  ارزش خود را از دست داده اند؟ اگر این چنین است زمان آن رسیده است که درباره ارزش چیزهایی که به مشتریان می دهید فکر کنید. شاید به این فکر کنید که افزایش دادن قیمت ها باعث شود تا مشتریان کمتری به شما مراجعه کنند. شاید این فکر درست باشد اما شما قرار نیست با همه افراد معامله کنید. باید به بازاری که هدف قرار داده اید توجه کنید و قیمت های خود را با توجه به آن تنظیم کنید. روش های دیگری هم وجود دارند مثلا می توانید از بسته های ترکیبی برای فروش خدمات و یا محصولات خودتان استفاده کنید. مثلا می توانید چندین خدمت و یا محصول را در قالب یک بسته پیشنهادی و با قیمت مشخص به مشتریان ارائه کنید.

5- من چیز جدیدی یاد خواهم گرفت.

سال جدید، مهارت جدید. برای سال جدید چیز جدیدی را برای یادگیری انتخاب کنید، اهمیتی ندارد که به کسب و کارتان مربوط باشد یا نه. یادگیری چیزی جدید موجب می شود تا به زندگی خود علاقه مند شوید و تعادل بهتری در کار و زندگی داشته باشید. همچنین موجب می شود تا از دایره راحتی خود خارج شوید و افراد جدیدی را ملاقایت کنید.

6- من فکر درباره کسب و کارم را به کاری هفتگی تبدیل می کنم.

اگر قصد دارید کسب و کارتان را گسترش دهید برنامه ریزی امری ضروری است. اما مدیریت کسب وکاری کوچکی می تواند با بی نظمی های زیادی همراه باشد و به راحتی می تواند شما را با کارهای روزانه مشغول کند. برنامه ریزی برای کسب و کار می تواند به شما کمک کند تا فعالیت ها را بهتر ببینید و کارهایی که برای تان مهم هستند و مواردی که نیستند را سریع تر تشخیص دهید. بنابراین چرا این کار را سالیانه انجام دهیم؟ هر هفته زمانی به آن اختصاص دهید و برنامه خود را بازبینی کنید. این به شما اجازه می دهد تا مسیر خودتان را حفظ کنید و دید بهتری نسبت به کسب وکارتان داشته باشید.

7- من کارهایی که ارزش ندارند را رها خواهم کرد.

بعد از برنامه ریزی برای کسب و کارتان شما دقیقا می دانید که انجام چه کارهایی برای کسب و کار شما مناسب نیست. شاید روش فروش شما درست نیست، شاید یکی از محصولات شما فروش خوبی ندارد، شاید یکی از شرکای کاری شما به خوبی فعالیت نمی کند … اگر اینطور است زمان آن رسیده است که آنها را کنار بگذارید. بنابراین انرژی و زمان خود را بر روی چیزی که فایده ندارد صرف نکنید. گاهی اوقات چیزهای بهتری برای شما رخ خواهد داد.

8- من کسب و کارم را مرتب تر و با ثبات تر تبلیغ خواهم کرد.

چون صاحبان کسب و کارهای کوچک نقش ها و وظایف زیادی دارند به همین دلیل شاید بازاریابی همیشه جز اولویت های شما نباشد. در حالی که بر روی فروش محصول و یا خدمات خود تمرکز دارید نباید فراموش کنید که باید برای محصول و یا خدمات خود بازاریابی هم انجام دهید. برای جذب مشتری جدید باید بازاریابی را اولویت خود قرار دهید. زمانی را به آن اختصاص دهید و یا اگر می توانید یک بازاریاب برای این کار استخدام کنید.

9- من در صورت نیاز ابزارها و وسایل کسب و کارم را ارتقا خواهم داد.

هیچ چیز به اندازه کار کردن با تکنولوژی های قدیمی کارمندان و مشتریان را ناراضی و عصبانی نمی کند. اینترنت کند، سیستم عامل قدیمی و ابزارهای نامناسب می توانند زمان زیادی را هدر دهند. فهرستی از وسایل کسب و کارتان درست کنید تا ببینید چه چیزهایی نیاز به تعویض دارند. شاید نیاز است تا سیستم سفارش آنلاین غذا را راه اندازی کنید، و یا شاید کارمندان تان بتوانند از کامپیوتر های جدید استفاده کنند. سال جدید را با تکنولوژی های جدید شروع کنید.

منابع:

  1. biznessapps

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *