چگونه یک بیزینس پلن استراتژیک بنویسیم(2)

 

در بخش قبلی در مورد انتخاب نوع پلن صحبت کردیم. حال می خواهیم در مورد آماده کردن محتوا بحث کنیم.

قسمت دوم – آماده کردن محتوا

1- با یک خلاصه شروع کنید. اما این را در آخر پلن خود بیاورید چون جزئیات پلن شما را به صورت خلاصه وار نشان می دهد. این یک بررسی اجمالی کسب و کار شما در حال حاضر، آینده و نحوه رسیدن به اهداف است. این مسئله به سرمایه گذاران و مشاوران کمک می کند کسب و کارتان را بشناسند.  به این نکات توجه کنید:

 

  • یک خلاصه از کاری که کسب و کار شما انجام می دهد.
  • اطلاعات مربوط به کسب و کارتان، اسم کسب و کارتان ، کارمندان، سرمایه گذاران.
  • نقاط قوت پیشرفت
  • خلاصه کوتاه از برنامه های آینده

مقاله ی مرتبط : چگونه یک بیزینس پلن بنویسیم

 

2– محتوای کسب و کارتان را بیابید. در این بخش در مورد محصول تولیدی تان، نقاط قوت و ضعف بحث می کنید. این کار به کارمندان و سرمایه گذادن اجازه می دهد بدانند کجای کار هستید.

 

3– بازار محصولتان را تعریف کنید. اینجا شما در مورد بازار ، مشتریان (و مشتریان بالقوه) و رقبای خود تحقیق می کنید. دانستن جایگاه شما در بازار کمک می کند تصمیمات استراتژیک برای ورود به بازار کار داشته باشید.

 

4– برای رسیدن به اهدافتان پلن داشته باشید. در اینجا شما تمام مراحل ورود به بازار و فروش محصول یا ارائه سرویس را بررسی می کنید. این مراحل مدارکی معتبر اند که نشان می دهد قبلا روی تک تک آنها کار کرده اید.

 

5– پیش بینی های مالی تان را ارائه دهید. پیش بینی های شما شامل اطلاعات مربوط به داده های گذشته و همچنین اهداف و استراتژی کسب و کار شما در بیزنیس پلن است. این پیش بینی ها به شما کمک می کند کدام فرصت های ایجاد شده را دنبال کرده و روی کدام اهداف سرمایه گذاری کنید، مثل تعداد فروش محصولات و یا جذب مشتری. از طرفی این پیش بینی ها به سرمایه گذاران بالقوه کمک می کند تصمیم به حمایت از شما بگیرند.

 

6– در اخر یک ضمیمه شامل سایر اطلاعات تکمیلی ، رزومه ها ، جداول و شکل ها برای پیش بینی های مالی داشته باشید.

 

حال در این مقاله بخوانید چگونه یک بیزینس پلن استراتژیک بنویسیم .

 

منبع:   wikihow

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *