5 توصیه برای صاحبان مشاغل برای سال جدید

سال جدید زمانی برای بازسازی و نوسازی است. برای برخی نیز سال جدید به معنی شروع رژیم های جدید و کم کردن وزن است. برخی نیز ممکن است سال جدید را زمانی برای تازه کردن دیدارها و یا تعیین هدف های جدید در نظر بگیرند.

اما سال جدید برای کارآفرینان، فرینلسرها و صاحبان مشاغل فردی نیز معنای خاصی دارد و این دوستان نیز باید برای سال جدید تصمیماتی بگیرند. در ادامه پنج توصیه که می تواند برای سال جدید مناسب باشد ارائه شده است.

1- اهداف خود را بازبینی کنید.

یکی از بهترین توصیه ها برای سال جدید بازبینی اهداف تان است. اگر در سال قبل اهدافی برای کسب وکارتان داشته اید آنها را بازبینی کنید و میزان پیشرفت در آنها را مشخص کنید.

احتمالا به برخی از اهداف تان در سال گذشته رسیده اند و در رسیدن به برخی نیز ناموفق بوده اید. دلیل این نرسیدن به آن هدف ها چیست؟ برنامه ریزی نادرست و یا عدم فراهم کردن شرایط مساعد؟ برای رسیدن به نتیجه بهتر چه کارهایی می توانستید انجام دهید؟

با بازبینی اهداف سال گذشته برای هدف گذاری سال جدید، ایده ها و دید بهتری خواهید داشت. چنین هدف گذاری می تواند به شما یک برنامه و نقشه راه بدهد تا بتوانید کسب و کارتان را به سمت هدف دلخواه تان هدایت کنید.

برخی افراد اهداف بلند مدت خود را به اهداف کوچک تری تقسیم  می کنند و پیشرفت خود را به سمت هدف، هر ماه بررسی می کنند. بازبینی اهداف و تعریف اهداف جدید برای سال جدید می تواند مسیر مشخصی را برای پیشرفت پیش روی شما قرار دهد.

2- با کارمندان و کارکنان خود ملاقات داشته باشید.

اگر کارمند دارید سال جدید موقعیت مناسبی است تا با آنها دیدار و جلسه داشته باشید. به خصوص اگر با آنها جلسات منظم ندارید این کار امری ضروری است.

در این جلسات شما باید اهداف و برنامه های خود را برای سال جدید بیان کنید و با آنها در میان بگذارید. این کار باعث می شود تا آنها نیز بتوانند برنامه های خود را با توجه به اهداف مجموعه تنظیم کنند.

3- وب سایت خودتان را بروزرسانی کنید.

آغاز سال جدید بهترین موقعیت برای صاحبان مشاغل است تا وب سایت شان را بروز کنند. چرا این کار اینقدر اهمیت دارد؟ چون وب سایت برای بسیاری از کسب و کارها به مهم ترین درگاه جذب مشتریان تبدیل شده است به همین دلیل بروز نگه داشتن این ابزار جذب مشتری ضروری به نظر می رسد.

4- خدمات خود را گسترش دهید.

سود بیشتر و گسترش کسب و کار هر دو دلیل خوبی هستند تا تعداد محصولات و یا خدمات خود را در سال جدید گسترش دهید. یکی از بهترین راه ها برای گسترش کسب و کار بازاریابی است.

به عنوان مثال اگر کسب و کار شما در محیط اینترنت حضور ندارد به نظر می رسد که باید درباره حضور و فعالیت در آن فکر و برنامه ریزی کنید. علاوه بر بازاریابی دیجیتال می توانید از روش های سنتی بازاریابی مانند ایمیل، روزنامه ها و … نیز استفاده کنید.

علاوه بر این سال جدید موقعیت خوبی است تا درباره افزایش خدمات خودتان نیز فکر کنید. وقتی مشتریان شما خواستار خدمات خاصی هستند که در حال حاضر ارائه نمی شود، چرا باید صبر کرد؟ وقتی در شرایط فعلی فروش و سود مناسبی دارید بهترین شرایط را دارید که درباره گسترش کار فکر کنید.

5- یک استراتژی خروج برای خودتان تعریف کنید.

یکی از کارهایی که افراد کمی آنرا انجام می دهند تدوین و ایجاد یک استراتژی برای خروج است. بسیاری از افراد به کسب وکاری که خلق کرده اند، علاقه دارند، اما همه چیز را نمی توان برای همیشه نگه داشت. این دقیقا جایی است که شما به یک برنامه خروج نیاز دارید. برنامه ای که به شما نشان دهند که چطور کسب و کار تان را ترک خواهید کرد. می توانید ردباره راه هایی مثل سپردن آن به یک دوست مطمئن، فروش یا واگذاری آن به یکی از اعضای خانواده فکر کنید.

 

منابع:

  1. due

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *