اشتباهاتی در بازاریابی دیجیتال که باید از آنها دوری کرد.

تقریبا از هفت سال پیش بازاریابی دیجیتال نیز به دنیای مفاهیم بازاریابی وارد شد. مانند هر چیز تازه ای فضای دیجیتال و به خصوص شبکه های اجتماعی مورد توجه چندانی قرار نگرفتند و ظرفیت های آنها به خوبی مورد بهره برداری قرار نگرفت.

اما زمانه تغییر کرده است. در حال حاضر بازاریابی دیجیتال زیر بنای اکثر کمپین های تبلیغاتی را تشکیل می دهد و بخش زیادی از بودجه کسب و کارها را نیز به خود اختصاص داده است.

اگر چه بازاریابی دیجیتال شاید در نگاه اول بازدهی خوبی نداشته باشد و نتایج آن ضعیف و نامطمئن باشد. اما اگر کمی نوع نگاه و طرز فکر خود را به آن تغییر دهید می توانید نتایج بهتری از آن بدست آورید.

فقط دیجیتالی فکر نکنید.

کارکنان و همکارنتان شاید از شما بپرسند که “چه فعالیت هایی قرار است در شبکه های اجتماعی انجام دهیم؟” و یا “برنامه ما برای جذب لایک و بازنشر مطالب مان چیست؟” اگر همکاران شما اینگونه فکر می کنند این طرز فکر خطرناک و اشتباهی است. نیاز است که طرز فکر آنها را تغییر دهید.

بسیاری از کمپین های تبلیغاتی موفق در سال های اخیر از رسانه ها قدیمی مانند تلویزیون و پوستر شروع کرده اند و بعد در ادامه فضای دیجیتال آنها را پشتیبانی کرده است. در واقع اگر از ترکیب روش های سنتی و دیجیتال به  خوبی استفاده کنید، نتیجه بهتری خواهید داشت.

سوال اساسی این است: شما چطور بودجه بازاریابی دیجیتال خود را برای اینکه صدایتان به گوش مردم برسد تقسیم می کنید؟ آیا حاضرید برای راه اندازی یک سایت، پست های تبلیغاتی، تولید محتوا و … هزینه کنید؟ یا تصمیم دارید یک فیلم ویدئویی تولید کنید و از آن برای جذب افراد استفاده کنید؟

تنها به شبکه های اجتماعی متکی نباشید.

در دورانی که ایمیل ها، روزنامه ها و مجله ها بسترهای بازاریابی را شکل می دادند، جمله معروفی بین بازاریابان رایج بود “هیچکس تبلیغات را نمی خواند. مردم چیزهایی را میخوانند که به آن علاقه دارند که گاهی تبلیغات است.” این جمله در حال حاضر نیز کاربرد دارد. نسبت به روش های سنتی، به علت طبیعت شبکه های اجتماعی تبلیغات در آنها از قدرت بیشتری برخوردار است و تاثیر بیشتری دارد.

زندگی افراد از پیام های مرتبط با شبکه های اجتماعی اشباع شده است. بنابراین این فرض که تنها با قرار دادن مطلب در شبکه های اجتماعی می توانید توجه دیگران را به خود جلب کنید اشتباه است. شما در دریایی از پیام ها هستید و پیام شما تنها قطره ای در این دریا است. چطور باید در صدر قرار بگیرید تا پیام تان شنیده شود؟ چطور می خواهید توجه دیگران را به خود جلب کنید؟ ما در روز هزاران پیام را از طریق ابزارهای مختلف دریافت می کنیم اما تنها به چند مورد آنها توجه می کنیم. بنابراین تنها نمی توانید به شبکه های اجتماعی تکیه داشته باشید. بنابراین به چیزی که قصد دارید منتشر کنید توجه ویژه ای داشته باشید. اگر بتوانید چیز متمایزی برای دیگران داشته باشید مطمئن باشید که توجه دیگران را به خودتان جلب می کنید.

اگر چیزی برای گفتن ندارید خودتان را در دریای پیام ها وارد نکنید.

فعالیت های مجزا نداشته باشید.

برتری که سازمان های بزرگ دارند این است که بخش تبلیغات و بازاریابی آنها در داخل خود مجموعه قرار دارد. اما نحوه فعالیت و همکاری این بخش ها با سایر اعضای مجموعه تاثیر زیادی بر روی کل مجموعه دارد و در دنیای تجارت می تواند تعیین کننده باشد.

در چنین سازمان هایی اگر قصد دارید یک کمپین تبلیغاتی دیجیتالی راه اندازی کنید با دیگر بخش ها صحبت کنید و هماهنگی های لازم را انجام دهید. آیا آنها نیز قرار است کاری انجام دهند؟ باید با پوسترهای تبلیغاتی کمپین دیجیتالی شما را حمایت کنند؟ با چنین همکاری نزدیکی شما می توانید نتایج بهتری به دست آورید. حتی می توانید با هزینه کمتر نتایج بهتری کسب کنید.

بدون دلیل به سراغ شبکه های اجتماعی جدید نروید.

“اوه نگاه کن، یه شبکه اجتماعی جدید! باید ثبت نام کنیم.” یکی از بزرگترین اشتباهاتی که می توان انجام داد همین مورد است. با ظهور هر شبکه اجتماعی سریعا و بدون برنامه ریزی به سراغ آن رفت.

شاید بسیاری از افراد به سراغ شبکه های اجتماعی جدید بروند و در آن نیز موفقیت خوبی به دست آورند. اما بسیاری نیز در استفاده از این شبکه ها شکست خورده اند. دلیل شکست آنها نیز این بوده است که این شبکه ها برای کسب وکار آنها مناسب نبوده اند و مخاطبان آنها در این شبکه ها حضور ندارند.

در استفاده از تکنولوژی زیاده روی نکنید.

نادیده گرفتن شبکه های اجتماعی تقریبا غیر ممکن است. نمی توان به آن بودجه کمی اختصاص داد و یا به آن توجه نشان نداد. اما باید این را نیز در نظر داشته باشید که نمی توانید تمام بودجه خود را صرف بازاریابی دیجتال کنید. بنابراین سعی کنید برای صرف هزینه در شبکه های اجتماعی نیز برنامه ریزی داشته باشید.

برخی از کارها به استعداد و توانایی های انسان وابسته هستند و باید برای آنها هزینه کرد. بنابراین سعی کنید پول خود را بر روی افراد با استعداد، استراتژی ها و زمان صرف کنید. اینها مواردی هستند که موفقیت شما را به وجود می آورند.

منابع:

  1. thebalance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *