اشتباهاتی در تعادل بین کار و زندگی که باید آنها را متوقف کرد.

در این روزها، تعادل برقرار کردن بین کار و زندگی موضوع داغی است و شاید شما هم درباره آن فکر کرده باشید. تعادل برقرار کردن بین کار، خانواده، دوستان و خودتان به یک چالش اساسی تبدیل شده است.

اگرچه تحقیقات ثابت کرده اند که هرچقدر بیشتر بین کار و زندگی شخصی تعادل برقرار باشد؛ سلامتی شما بهبود می یابد، بهره وری شما افزایش پیدا می کند و خلاقیت بیشتری خواهید داشت.

بنابراین چه باید کرد؟ چطور باید این تعادل را برقرار کرد؟ اول از همه، باید تشخیص دهید که تعادل بین کار و زندگی یک هدف نیست که به آن برسید بلکه یک فرآیند است. فعالیتی که در این ماه به تعادل بین کار و زندگی می تواند کمک کند ممکن است ماه بعد کمک نکند و حتی این تعادل را بر هم بزند. دوران مختلف زندگی چالش های مختلفی نیز دارند و داشتن تعادل در زندگی برای روبرو شدن با آنها ضروری است.

در ادامه با 5 اشتباه که ممکن است شما درباره تعادل بین کار و زندگی انجام دهید، نگاهی می اندازیم.

اشتباه 1: تعادل بین زندگی و کار را برای خودتان تعریف نمی کنید.

تعادل در کار و زندگی یک چیز شخصی است. فعالیت هایی که در زندگی دیگران تعادل ایجاد می کنند ممکن است برای شما عدم تعادل در کار و زندگی را به همراه داشته باشند. بنابراین نیازها و اولویت های خودتان را تعریف کنید. ریتم شخصی خودتان و زمان هایی که در آنها بهتر کار می کنید را بشناسید. بدانید که چه چیزهایی برایتان مهم است و اینکه از کار، روابط و خودتان چه انتظاراتی دارید.

اشتباه 2: برنامه واقعی ندارید.

بعد از اینکه فهمیدید چه چیزی از زندگی و کار انتظار دارید یک برنامه واقعی برای خودتان تنظیم  کنید. شاید در ذهن تان یک روز فوق العاده را تصور می کنید اما اغلب اوقات زندگی به شما این اجازه را نمی دهد. برنامه شما باید واقعیت زندگی تان را به نمایش بگذارد. برنامه های ایده آلی که شما به هر دلیلی نمی توانید آنها را اجرا و دنبال کنید تنها روحیه شما را تضعیف می کنند.

اشتباه 3: افراد مهم زندگی تان را نادیده می گیرید.

اگر خانواده دارید، شریک کاری دارید، یا هر کس دیگری که در زندگی شما مهم است، شما نیاز دارید که در برنامه خود زمانی را به آنها اختصاص دهید.

اشتباه 4: برای زمان تان برنامه ریزی ندارید.

بعد از اینکه برنامه ریزی کردید باید زمان تان را تنظیم کنید. داشتن یک زمان بندی درست امری ضروری است. چیزی که بتوانید آنرا اجرا کنید. اگر اتفاقاتی باعث شدند که نتوانستید به زمان بندی خود پایبند باشید منعطف باشید و سعی کنید با عملکرد بهتر و اولویت بندی به زمان بندی برسید. اگر هم کاری را مدام انجام نمی دهید و یا به تاخیر می افتد دوباره درباره آن فکر کنید و دوباره کارهایتان را اولویت بندی کنید.

اشتباه 5: به تعطیلات نمی روید.

تحقیقی که در سال 2017 انجام شد نشان داد افرادی که به تعطیلات می روند عملکرد بهتری نسبت به دیگر افراد دارند. در زمانی که در تعطیلات هستید تا حد امکان از کار فاصله بگیرید. لپ تاپ تان را با خودتان نبرید و گوشی تلفن همراه تان را در حالت سکوت یا پرواز قرار دهید و روزانه فقط یک بار آنرا بررسی کنید.

منابع:

  1. lendio

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *