5 ایده ارزان بازاریابی آنلاین برای کسب و کارهای کوچک

خیلی از صاحبان کسب وکارها نگران هزینه های خود هستند و به دنبال راه هایی هستند تا هزینه های خود را کاهش دهند. بازاریابی یکی از حوزه هایی است که فرصت های زیادی برای کاهش هزینه در آن وجود دارد.

با تغییر دنیای بازاریابی دیجیتال راه های زیادی به وجود آمده است که بدون هزینه زیاد کسب و کارتان را تبلیغ کنید. در واقع بزرگترین سرمایه گذاری که نیاز دارید انجام دهید بر روی زمان است. در ادامه 5 تاکتیک بازاریابی آنلاین برای کسب و کارهای کوچک معرفی شده است.

1- محتوا چند منظور تولید کنید.

بازاریابی محتوا قدمت طولانی دارد اما با ظهور و گسترش شبکه های اجتماعی، محتوا مبنای بسیاری از فعالیت های بازاریابی را شکل می دهد. علاوه بر این شما می توانید از یک محتوا به چند روش مختلف استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می توانید یک مطلب در وب سایت خود بنویسید، بعد آنرا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، با توجه به همان مطلب یک ویدئو یا اینفوگرافیک بسازید   و به این طریق از یک محتوا به چندین روش استفاده کنید.

2- ویدئو کوتاه تولید کنید.

ویدئوها یکی از بهترین ابزارها برای اشتراک گذاری اطلاعات هستند. به عنوان مثال در فیس بوک در هر روز 4 میلیارد ویدئو توسط کاربران دیده می شود.

نیازی نیست تا ویدئوی شما به صورت حرفه ای فیلم برداری شود تا تاثیرگذار باشد. شما می توانید از یک وب کم و حتی دوربین موبایل تان برای ساختن ویدئویی جذاب که به راحتی به اشتراک گذاشته می شوند استفاده کنید.

3- یک اجتماع آنلاین بسازید.

یکی از بهترین راه ها برای تبلیغ کسب و کارتان ایجاد یک اجتماع آنلاین است. شما می توانید این جمع را با پاسخ دادن به کامنت های وبلاگ تان ایجاد کنید. حتی می توانید در فیس بوک یا لینکداین یک گروه راه اندازی کنید.

4- برای جستجوهای محلی بهینه باشید.

به عنوان فعالیتی برای بازاریابی آنلاین، ضروری است که کسب وکارتان را برای جستجوهایی که از اطراف شما انجام می شوند بهینه کنید. یک حساب گوگل پلاس برای خودتان ایجاد کنید و نام، آدرس و شماره تماس تان را در داخل سایت و پروفایل تان قرار دهید. این ها کارهای ابتدایی هستند که می توانید به منظور بهینه شدن برای جستجوهای محلی انجام دهید.

5- در رویدادهای آنلاین مشارکت کنید.

اگر شما به منظور بازاریابی برای کسب وکارتان زمان زیادی است که در فضای آنلاین فعالیت دارید احتمالا شما همکاران و دوستانی نیز در فضای آنلاین دارید که از خدمات و محصولات آنها استفاده می کنید.

با این دوستان و همکاران خود همکاری داشته باشید و سعی کنید رویدادهایی را در فضای آنلاین راه اندازی کنید. با همکاری با دیگران شما می توانید در هزینه ها صرفه جویی کنید، از دانش و تجربه دیگران استفاده کنید و مخاطبان بیشتری به دست آورید.

فرصت های بازاریابی زیادی در فضای آنلاین برای کسب وکارهای کوچک وجود دارد که استفاده از آنها کمی به خلاقیت و صرف زمان نیاز دارد. بنابراین سعی کنید کمی درباره کارهایی که می توانید برای تبلیغ کسب و کارتان انجام دهید فکر کنید و با کمی خلاقیت کسب وکارتان را به سمت موفقیت بیشتر حرکت دهید.

منابع:

  1. thebalance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *