در تعطیلات بازاریابی ما چگونه ادامه دار باشد؟/ بازاریابی در تعطیلات

سوال شما

در تعطیلات عید یا تابستان به مدت دو هفته قصد دارم به سفر برم ولی نگران تلاش های خود در بازاریابی کسب و کارم هستم. در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و اینستاگرام فعالیت دارم و اگر دو هفته نباشم ممکنه فالوور ها رو از دست بدم. برای اینکه بازاریابی در تعطیلات ادامه دار باشد چکار کنم؟

 

جواب

بله، برای اینکه فعالیت های شما برای بازاریابی در رسانه های اجتماعی ادامه دار باشد، راه حل هایی وجود دارد.

 

 باید یک پلن داشته باشید که مشخص شود قرار است چه اتفاقی بیافتد. اینجا 5 نکته برای ادمه دار بودن بازاریابی شما در نبودتان ارائه شده است.

 

 

1- برای یک سری از فعالیت های پیوسته و مدام پلن داشته باشید

 

بازاریابی فقط در کمپین خلاصه نمی شود. هر کسب و کاری باید حضور همیشگی داشته باشد تا در دسترس مخاطبین باشد. استفاده از تبلیغات کلیکی یکی از این روش ها برای حضور در فضای مجازی دارد.

می توانید از سایت هایی که این کار را انجام می دهند کمک بگیرید و به ازای یک مبلغ مشخص فعالیت شما ادامه دار باشد. با این راه حل بدون انجام هیچ کاری می توانید جریان ثابتی از بازدید کننده ها را داشته باشید.

 

2- استفاده از ابزار هایی که به صورت خودکار عمل می کنند

 

فعالیت در رسانه های اجتماعی می تواند به صورت خودکار باشد. به عنوان مثال برای فیس بوک می توانید از داشبورد های  Hootesuite   یا Buffer و یا ربات های اینستاگرام استفاده کنید. قبل از اینکه به تعطیلات بروید محتوای خود را آماده کنید تا بصورت خودکار در رسانه های اجتماعی شما بارگذاری شوند.

 

می توانید از اپلیکیشن های متعددی که برای رسانه های اجتماعی مختلف تعریف شده، استفاده کرده و کامنت بگذارید یا جواب کامنت ها را بدهید.

 

3- نماینده یا برون سپاری

 

اگر فعالیت شما به شخصی نیاز دارد تا در نبود شما کار ها را انجام دهد، می توانید نماینده انتخاب کرده و یا برون سپاری کنید.

 

شما دوست ندارند آن تماس تلفنی که در نبودتان ممکن است یک سفارش بزرگ را داشته باشد، از دست بدهید.

می توانید به دنبال کمپانی هایی باشید که در این کار به شما کمک می کنند. اطلاعاتی در اختیار آن ها قرار دهید تا بازاریابی شما بی وقفه باشد. راه دیگر اینکه می توانید برای مدت کوتاه فردی را استخدام کنید. اما توجه کنید محدودیت هایی باید تعریف شود تا هنگام فروش یا بازگشت محصول چه روندی باید طی شود.

 

 4- برای حضور نداشتن برنامه داشته باشید

 

در طول سال در بازه های زمانی مشخص شما فروش کمی دارید و یا هیچ فروشی ندارید. اگر در این زمان ها قصد دارید به تعطیلات بروید، مطمئن شوید مشتریان و مخاطبین از نبود شما باخبر اند.

 

بر روی سیستم پیغام گیر خود برنامه ای داشته باشید تا مدت یا علت نبودتان به مشتریان گفته می شود.

اگر دلیل سفر شما غیر از تفریح مربوط به کسب و کارتان می شود، به جای اینکه بگویید ” برای خوش گذرانی به سفر اروپا می روم ” بهتراست از بگوئید ” جهت توسعه ی محصولات این شرکت به اروپا سفر کردم” .

 

5- برای بازگشت تان پلن داشته باشید

 

اگر یک پلن بازاریابی بعد از سفر داشته باشید، مطمئن می شوید بعد از بازگشت فعالیت های شما پر قدرت به کار خود ادامه خواهند داد.

 

منبع :talentedladiesclub

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *