3 گام برای رشد در شبکه های اجتماعی با کمترین زمان

یکی از شکایت هایی که کارآفرینان درباره بازاریابی در شبکه های اجتماعی دارند مربوط به زمانی است که این کار از آنها می گیرد. زمانی که می تواند صرف کارهای دیگری در کسب و کار شود. اما واقعا ما داریم درباره چه مقدار زمان صحبت می کنیم؟

طبق تحقیقاتی که در سال 2017 توسط Statista صورت گرفته است 33 درصد کارآفرینان بیان کرده اند که 1 تا 5 ساعت در هفته را به شبکه های اجتماعی اختصاص می دهند. 23 درصد نیز عنوان کرده اند که 10 ساعت در هفته را به این کار اختصاص می دهند. مجموع این زمان ها 520 ساعت در هفته می شود که زمان زیادی است.

تصور کنید اگر قادر بودید در این زمان ها صرفه جویی کنید چه کارهای دیگری می توانستید انجام دهید؟ خوب شما می توانید در این زمان  ها صرفه جویی کنید. با ایجاد یک فرآیند که موجب رشد فالوورهای شما در شبکه های اجتماعی می شود، می توانید زمان زیادی را صرفه جویی کنید. با ما همراه باشید تا طریقه ایجاد این فرآیند را فرا بگیرید.

قدم 1: عادت های فعلی تان در شبکه های اجتماعی را مشخص کنید.

برای بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی چقدر زمان صرف می کنید؟ اگر در این مورد مطمئن نیستید احتمالا بیش از چیزی که تصور می کنید برای آن زمان صرف می کنید. اگر هم می دانید که خیلی زیاد است، مشخص کردن میزان دقیق آن می تواند در برنامه ریزی و رسیدن به اهداف تان تاثیر زیادی داشته باشد.

چون اندازه گیری و به خاطر سپردن این زمان ها مشکل است می توانید از ابزارهای آنلاینی مثل Rescue Time استفاده کنید. این نرم افزار مدیریت زمان می تواند زمان هایی که شما در شبکه های اجتماعی سپری می کنید را اندازه گیری کند و اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهد.

قدم 2: اهداف تان در شبکه های اجتماعی را مشخص کنید.

تا به حال نشسته اید و به حساب کاربری تان در شبکه های اجتماعی نگاه کرده اید؟  تا به حال بدون اینکه هدف مشخصی داشته باشید در شبکه های اجتماعی وقت گذرانده اید؟ اگر این کار را انجام داده اید شما تنها نیستید ما هم بارها این کار را انجام داده ایم به طوری که حساب آن از دست مان در رفته است.

برای این که از این کار در آینده جلوگیری کنید برای میزان زمان بازاریابی در شبکه های اجتماعی محدودیت تعیین کنید. این باعث می شود وارد شبکه های اجتماعی شوید، کارتان را به سرعت انجام دهید و سریع تر به نتیجه دلخواه تان برسید.

اگر به خودتان اعتماد ندارید و نمی توانید بر خودتان غلبه کنید می توانید از ابزارهای آنلاینی مثل Minutes Please استفاده کنید.

قدم 3: فرآیندها را خودکار کنید.

در کسب و کار، ما اغلب علاقه داریم تا فرآیندها را خودکار کنیم. این باعث می شود تا تعهدات مان را انجام دهیم و زمان زیادی را نیز برای آنها صرف نکنیم. فعالیت در شبکه های اجتماعی نیز استثنا نیست.

هر چقدر بیشتر بتوانید در فعالیت های مربوط به شبکه های اجتماعی صرفه جویی کنید بیشتر می توانید این زمان ها را به کارهای مهم تر در حوزه های دیگر کسب و کارتان اختصاص دهید. یکی از این راه ها استفاده از خدمات خودکار شبکه های اجتماعی است. به عنوان مثال اگر دوست دارید فالوورهای توییتر خود را افزایش دهید می توانید از Narrow استفاده کنید. این خدماتی خودکار است که از ابزارهای مختلف برای جذب مخاطب و رشد حساب کاربری شما استفاده می کند.

منابع:

  1. noobpreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *