شرکت های پیشرفته چگونه از اینستاگرام برای جذب استعداد های برتر استفاده می کنند؟

در سپتامبر 2017 تعداد کاربران ماهانه اینستاگرام حدود 800 میلیون رسیده بود. این آمار فقط مربوط به افرادی که عکس های تعطیلات و سفر و فیتنس و لاکچری می گذاشتند نبود. برند ها هم در اینستاگرام فعال بودند. آنها فقط برای فروش آنجا نیستند، بلکه برای جذب نیروی های کاری با استعداد هم فعالیت می کنند.

اما باید بدانیم که اینستاگرام یک پلتفرم استخدام نیرو نیست. کارفرمایان از آن برای معرفی برندشان به مخاطبین هدفشان استفاده می کنند. محتوای ارائه شده در اینستاگرام بینشی از برند و فرهنگ کمپانی به مخاطبین می دهد که ممکن است این کار از طریق لینکداین یا فیس بوک میسر نباشد.

 

پشت صحنه را به کارمندان بالقوه نمایش دهید

 

سلبریتی ها به دنبال افزایش فالوور هستند و این فقط برای یک دلیل ساده است. نشان دادن عکس های تفریحات و لاکچری و حتی عکس های زندگی شخصی به این دلیل است که مردم می خواهند از اتفاقات پشت صحنه باخبر شوند. این موضوع در مورد کارمندان بالقوه نیز صدق می کند.

برای اینکار، برند هایی نظیرTripAdvisor, Passport Center, Zendesk از این تکنیک ها استفاده می کنند:

 

  • اشتراک گذاری عکس های کارمندان خوشحالی که در دفتر کار اند
  • عکس های جشن ها و مراسم ها
  • نمایش یک دفتر کار راحت و صمیمی
  • عکس هایی از اوقات فراغت کارمندان

مقاله ی مرتبط : 8 اشتباه رایج در اینستاگرام

 

آخرین مورد می تواند شامل عکس هایی از کافه مجانی در شرکت باشد و یا تجهیزات و سالن هایی برای ورزش و یا اتاق استراحت کارمندان. این موارد برای کارمندان بالقوه الویت نیست اما هنگامی که می بینند در یک محیط صمیمی، راحت و جذاب می خواهند کار کنند، بیشتر تشویق می شوند.

 

به یاد داشته باشید اگر عکس هایی که انتشار می شوند، واقعیت را منعکس نکنند قطعا با مشکلاتی روبرو خواهید شد. مخصوصا برای جوانانی که درخواست کار در یک شرکت با امکانات خوب را می دهند، اگر به عنوان مثال ببینند که این امکانات فقط برای مسئولان رده بالاست، طبیعتا این اقدامات انجام شده نتیجه ی عکس خواهد داشت.

 

انگیزه و تشویق به اشتراک بگذارید

 

اگر می خواهید ببینید چگونه باید وزن کم کرد، نحوه و یا ترندها برای لباس پوشیدن یا حتی نحوی صحیح آرایش کردن و یا به دنبال ایجاد انگیزه در هر زمینه ای هستید می توانید از اینستاگرام کمک بگیرید. مردم به دنبال چیزی هستند که حالشان را خوب می کند. کمپانی هایی که با دید جذب مخاطب جلو می روند ، موفق اند. آنها بیشتر :

  • پندهای الهام بخش به اشتراک می گذارند
  • کارمندانی که دستاورد های بزرگ داشته اند را معرفی می کنند
  • داستان های جالب و الهام پخش می گویند

 

برند هایی که به این مسائل توجه می کنند همیشه مورد توجه قرار می گیرند.

 

 

استفاده از اینستاگرام برای افزایش فرصت استخدام کارمندان با استعداد در دیگر پلتفرم ها

 

اینستاگرام خوشبختانه با دیگر پلتفرم ها نیز سازگاری دارد. کمپانی هایی که در کنار اینستاگرام از توئیتر استفاده می کنند نتایج بهتری کسب می کنند. عکس هایی که توسط اینستاگرام توییت می شوند شانس بیشتری برای توئیت توسط دیگر مخاطبین دارند.

 

 

منبع :forbes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *