4 راه حل برای بازنگری درباره شغل تان در سال جدید

با شروع سال جدید بسیاری از افراد متخصص به دنبال شغل جدید هستند، یا تمایل دارند ترفیع بگیرند و یا حتی شغل شان را تغییر دهند. وقتی حس می کنید که کارتان خسته کننده شده است و یا انگیزه ای برای آن ندارید زمان آن رسیده است که دکمه ریست را فشار دهید و خودتان را ارتقا دهید. من برای خودم یک نقشه راه ترسیم کرده ام تا بتوانم به اهداف کوتاه مدت و بلند مدتم دست یابم و در ضمن از کار کردن هم لذت ببرم.

در ادامه 4 راه برای اینکه درباره شغل  تان درسال جدید بازنگری کنید و بتوانید با دید جدیدی به آن نگاه کنید به شما معرفی شده است.

1- برای خودتان اهداف جدیدی تعیین کنید.

در برنامه ریزی برای اهداف مرتبط با شغل و کسب و کار همیشه اهداف شخصی نادیده گرفته می شوند. اما معمولا اینگونه اهداف مشخص می کنند که شما دوست دارید چطور زندگی کنید. نوشتن اهداف یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به آنها است. بعد از اینکه اهداف شخصی تان را مشخص کردید، فعالیت های کوچکی که باید برای رسیدن به آنها انجام دهید را نیز به روشنی مشخص کنید. این کار باعث می شود تا با انجام دادن آنها نسبت به خودتان، زندگی تان و شغل تان احساس بهتری داشته باشید. همچنین به شما کمک می کند تا برای شغل تان نیز راحت تر هدف تعیین کنید و آنها را پیگیری کنید.

2- برای شغل تان اهداف جدیدی تعیین کنید.

فعال بودن برای تعیین اهداف امر مهمی است. این وظیفه مدیر شما نیست که برای شغل شما هدف تعیین کند بلکه این وظیفه شما است. شما شغل تان را کنترل می کنید و نوشتن و مستند کردن اهدافی که قصد دارید در سال جدید در شغل تان به آنها برسید ارزشمند است حتی اگر رییس تان به آنها اهمیت نمی دهد.

3- چهره شغل تان را تازه کنید.

شغل تان معرف شما است نه تنها به عنوان یک فرد متخصص بلکه به عنوان یک فرد. حذف کردن موارد اضافه و بهبود دادن روندها، خدمات بهتر به مشتریان و کارهایی از این قبیل می تواند به تازه شدن چهره شغل شما کمک کند. این باعث می شود که خلاق تر، حرفه ای تر و بروز تر به نظر برسید.

4- روزمه کاری تان را بروز کنید.

در سال جدید، پروژه هایی که در سال گذشته انجام داده اید را مستند کنید. آموزش ها، کارآموزی ها و دوره هایی را که گذرانده اید و دیده اید را نیز در روزمه تان وارد کنید. مطمئن شوید که روزمه شما بروز است چون در صورتی که نیاز دارید شغل تان را تغییر دهید می تواند در یافتن شغل جدید به شما کمک کند.

 

منابع:

  1. entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *