چطور فعالیت مان را در شبکه های اجتماعی شروع کنیم وقتی کسی ما را نمی شناسد.

امروزه دیگر نمی توان شبکه های اجتماعی را از فعالیت های مربوط به بازاریابی کنار گذاشت و این شبکه ها به جزئی ضروری در برنامه های بازاریابی تبدیل شده اند. با وجود این شبکه های اجتماعی، صاحب یک کسب و کار کوچک چگونه می تواند فعالیت خود را در آنها آغاز کند در حالی که کسی او را نمی شناسد؟

1- محتوا با کیفیت تولید کنید وآنرا به اشتراک بگذارید.

حساب کاربری تان را با تصاویر گربه ها و محصولات تان پر نکنید. شما به محتوایی نیاز دارید که اطلاعاتی برای خواننده داشته باشد. شرکت هایی که در وبلاک و حساب های خود در شبکه های اجتماعی محتوای کاربردی منتشر می کنند 67 درصد بیشتر مورد توجه کاربران قرار می گیرند.

هرچقدر که بیشتر بتوانید محتوای با کیفیت تولید کنید و آنرا با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید شانس شما برای به دست آوردن مشتری نیز بیشتر خواهد شد.

2- از هر فرصتی برای گفتگو استفاده کنید.

اغلب شبکه های اجتماعی حاوی امکاناتی مانند گروه ها هستند که به کاربران اجازه می دهند تا درباره موضوع خاصی با یکدیگر صحبت کنند. این گروه ها فضاهای مناسبی برای یافتن مشتریان جدید هستند. اما بسیاری از صاحبان مشاغل در این گفتگوها مشارکت نمی کنند چون فکر می کنند که مخطابین کمی در آنها حضور دارند. اینکه چقدر در این گروه ها مخاطب دارید اهمیتی ندارد اگر فرصتی برای صحبت کردن دارید از آن استفاده کنید.

3- به فکر کیفیت باشید نه کمیت!

شما دوست دارید حضور موفقی در فضای آنلاین داشته باشید، حضوری که موجب جلب توجه مخاطبین شود. اما چنین نتیجه ای نیاز به زمان دارد. بنابراین تنها بر روی تعداد مخطاطبان و تعداد پست هایی که منتشر می کنید تمرکز نکنید. تعداد مخاطبین بیشتر هیجان انگیز است اما آیا همه آنها به مطالب و محصولات شما علاقه دارند؟

فعالیت تان را بر اساس مطالبی که دوست دارید ببینید شروع کنید. بعد از اینکه تعدادی مخاطب جذب کردید استراتژی خودتان را بر اساس بازحوردهای آنها تنظیم کنید.

4- از هر طریقی که می توانید حضورتان در شبکه های اجتماعی را اطلاع رسانی کنید.

یکی از بهترین راه ها برای بازاریابی دیجیتال این است که حضور خودتان در شبکه های اجتماعی مختلف را به کاربران اطلاع رسانی کنید. بنابراین سعی کنید از هر طریقی حضورتان در شبکه های مختلف را به کاربران اطلاع رسانی کنید. به عنوان مثال می توانید لینک پروفایل تان را در انتهای ایمیل هایی که ارسال می کنید و یا در سایت تان قرار دهید.

 

منابع:

  1. noobpreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *