چطور در فیس بوک تبلیغ کنیم؟

امروزه به نظر می رسد همه از مادربزرگ ها گرفته تا بچه ها در فیس بوک حساب کاربری دارند. همچنین فیس بوک بسیاری از مناطق جغرافیایی را نیز پوشش می دهد. فقیر، غنی، مرد، زن و در هر کشوری در فیس بوک حضور دارند. فیس بوک در حال تسلط بر روی فضای مجازی است. بنابراین اگر تصمیم دارید کسب و کارتان را تبلیغ کنید، فیس بوک یک فضای عالی برای شروع کار است. فیس بوک برای تبلیغات دارای یک سیستم منحصر به فرد و پیشرفته است که می تواند تبلیغات شما را با دقت خوبی به افراد مورد نظرتان نشان دهد. اگر تا به حال  از این امکانات فیس بوک استفاده نکرده اید، در ادامه یک راهنمای قدم به قدم برای شروع وجود دارد.

1- صفحه کسب و کارتان را ایجاد کنید.

قبل از انجام این کار هیچ کار دیگری نمی توانید انجام دهید. شما به یک صفحه فیس بوک نیاز دارید. حتی اگر یک کارمند هم دارید به این صفحه نیاز دارید. این کار را به درستی انجام دهید و مطمئنا از مزایای آن سود خواهید برد. مطمئن شوید که دسته بندی مربوط به کسب و کارتان را درست انتخاب کرده اید. سپس اطلاعات تان را به صورت کامل وارد کنید.

2- یک استراتژی و هدف داشته باشید.

چرا دارید در فیس بوک تبلیغات می کنید؟ اهداف تان چیست؟ دوست دارید چه کسانی شما را ببینند؟ دوست دارید آنها چه کاری انجام دهند؟ اینها سوالاتی است که قبل از ایجاد تبلیغ فیس بوک تان باید به آنها پاسخ دهید. حتی جواب ساده ای مثل اینکه “دوست دارم مردم از وجود کسب و کار من مطلع شوند” نیز می تواند شروع خوبی باشد.

این جمله نشان دهنده این موضوع است که شما قصد دارید یک کمپین اطلاع رسانی راه اندازی کنید و بنابراین می توانید تبلیغ تان را به درستی انتخاب و ایجاد کنید.

بنابراین اگر هدف تان اطلاع رسانی است بنابراین در قسمت مدیریت تبلیغات می توانید هدف تان را به درستی انتخاب کنید. در این قسمت گزینه های زیادی وجود دارد. “هدایت مردم به وب سایت”  و “تماشای ویدئو” از دیگر گزینه های این بخش است.

شاید شما چیز ساده ای مثل “می خواهم صفحه ام را تبلیغ کنم” را به عنوان هدف انتخاب کرده باشید. این هم خوب است و نوع تبلیغ و نحوه دست یافتن به هدف تان را مشخص می کند.

3- جامعه هدف تان را مشخص کنید و بشناسید.

این مورد با نام مخاطب هدف نیز شناخته می شود و در واقع به این سوال جواب می دهد “تصمیم دارید با چه کسی صحبت کنید و ارتباط برقرار کنید؟” اگر در کار تولید جوراب برای دخترها هستید احتمالا تمایلی ندارید که تبلیغ شما را مردان 30 یا 60 ساله ببینند. بنابراین جامعه هدف تان را عاقلانه انتخاب کنید. هر چقدر بتوانید دقیق تر این مورد را مشخص کنید تاثیر بیشتری خواهد داشت. هرچقدر جامعه را بزرگتر انتخاب کنید بازخورد کمتری دریافت خواهید کرد.

4- بودجه تان را عاقلانه انتخاب کنید.

چقدر می خواهید خرج کنید؟ مطمئنا هرچقدر بیشتر خرج کنید بیشتر دیده خواهید شد و فروش بیشتری هم خواهید داشت. اما به بحث بازگشت سرمایه توجه ویژه ای داشته باشید. در ازای این سرمایه گذاری بر روی تبلیغات چقدر به دست خواهید آورد؟ اگر برای تبلیغات در فیس بوک روزانه 50 دلار خرج کنید، و در ازای آن تنها 40 دلار به دست آورید، این یک زیان واقعی است. در ماه های اول با مبالغ کم شروع کنید و سعی کنید تبلیغات را با دقت ایجاد کنید و جامعه هدف تان را به دقت مشخص کنید. وقتی مطمئن شدید که تبلیغات شما درست و سودآورد است میزان بودجه تان را افزایش دهید.

5- تبلیغ تان را ایجاد کنید.

وقتی همه کارهای گفته شده را انجام دادید نوبت به ایجاد خود تبلیغ است. تبلیغات شما چطور خواهند بود؟ تبلیغات شما به مردم چه خواهند گفت؟ چه دستورالعمل هایی را خواهند داد؟ اهداف و استراتژی تان را از قدم 2 به یاد آورید و با توجه به آنها تبلیغ تان را ایجاد کنید. وسوسه نشوید که از هدف تان منحرف شوید. در آینده و در هر زمان دیگری می توانید تبلیغ تان را با توجه به استراتژی جدید تان تغییر دهید. شما همچنین محدودیت های مشخصی دارید بنابراین در محدوده آنها فعالیت کنید. تبلیغات فیس بوک تنها تعداد محدودی کاراکتر را قبول می کنند و شما تنها مجاز به استفاده از 5 تصویر هستید.

6- منتشر کنید و نتایج را پیگیری کنید.

خوب نوبت به کار اصلی است. همه کارها انجام شده است و تنها نیاز است که محل قرار گیری تبلیغ تان را مشخص کنید. بعد از انتشار تبلیغ تان می توانید از بخش مدیریت گزارش مربوط به آن را دریافت کنید و فعالیت هایتان را بررسی کنید.

اگر به درستی کارتان را انجام داده باشید ترافیک سایت و یا صفحه شما تغییر مشخصی خواهد داشت. اگر هم نتایج خوبی به دست نیاوردید باید مراحل گفته شده را دوباره تکرار کنید اما این بار با دقت بیشتر.

 

منابع:

  1. thebalance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *