در کسب و کار چگونه با رقابت مقابله کنیم؟/ رقابت در کسب و کار

هر کسب و کاری به صورت مستقیم یا غیر مستقیم وارد رقابت می شود. بنابراین در کسب و کار چگونه با رقابت مقابله کنیم؟

امروز در رسانه های اجتماعی این موضوع پر رنگ جلوه می کند به همین دلیل در این مقاله سعی کردیم این موضوع را بیشتر بیان کنیم. راه های زیادی برای پیروزی در عرصه ی رقابت وجود دارد. شما باید به عنوان مالک کسب و کار باید بدانید تفاوت شما با رقبا در چیست تا بتوانید از آن به شیوه ی موثری برای ارتباط با مخاطبین استفاده کنید.

در غیر این صورت مشتریان تفاوت کسب و کار شما با 20 رقیب دیگر را نمی دانند و چه اتفاقی می افتد ؟ تصمیماتشان طبق معیار های سطحی و ظاهری صورت می گیرد.

 

1- از رقبا یاد بگیرید

همین طور که رقبا را مطالعه می کنید به فکر فرصت ها نیز باشید. با مشاهده قیمت گذاری، پیام، روش های بازاریابی و تکنیک های رقبا می توانید سلیقه، نیاز و رفتار مشتریان را شناسایی کنید. شما چه چیزی را برای بهتر عمل کردن پیشنهاد می کنید؟

 

حتی اگر رقبای شما کمپانی های بزرگ هستند باید چه کار کنید؟ چگونه با آنها رقابت کنید؟ این موضوع امروزه یکی از بحث های داغ است و ما در اینجا یک نکته برای شما داریم…

 

2- اعتقاد نداشته باشید که حریف کمپانی های بزرگ نمی شوید

شما ممکن است قادر نباشید مانند این کمانی ها در سطح ملی فعال باشید اما می توانید بازار هدف خود را به صورت محلی تسخیر کنید.

یک نقطه کلیدی برای ورود به بازار هدف خود پیدا کنید و از همان نقطه ورود پیدا کرده و محصولات خود را معرفی کنید.

مقاله ی مرتبط : 5 راهی که استارتاپ ها می توانند با شرکت های بزرگ رقابت کنند

 

3- در نظر داشته باشید کدام یک از رقبا پتانسیل شرکای وابسته را دارند

ممکن از کسب و کار شما در زمینه ای قدرت مانور زیادی داشته باشد اما اگر بخواهد در دیگر بخش ها فعالیت کنید برایتان دردسر هایی داشته باشد. چرا با دیگر رقبا در قالب شرکای استراتژیک فعالیت نمی کنید تا هر دو بتوانید رشد کنید. در این صورت قادراید بر روی کار خود تمرکز داشته و برای کسب و کارتان دردسر ایجاد نکنید.

 

4- رقبا را به عنوان دارایی تلقی کنید، نه بدهی

اگرحس کنید توسط رقبا شکست می خوردید انها برای شما بدهی اند، اما اگر به آنها به عنوان دارایی تصور کنید می توانید برای خود فرصت ایجاد کنید. برای اینکار باید  رقبای خود را به دقت مطالعه کنید. برای اینکه رقبا را خوب بشناسید، باید یکی از مشتری های آنها شوید.

 

5- فقط بر روی رقبا تمرکز نکنید

تا حالا در مورد نحوه ی مقابله با رقبا صحبت کردیم، اما ذهن خود را فقط مشغول حرکات رقبا نکنید.

 

فراموش نکنید در حال حاضر نیز مشتریانی هستند که محصولات شما را دوست دارند. تمرکزتان بیشتر برای خوشحال کردن مشتریان باشد.

 

منبع :paramountbusinesscoach.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *