نحوه لباس پوشیدن آقایان در یک مصاحبه کاری

قبل از اینکه با مصاحبه کننده صحبت را شروع کنید، اولین تاثیر را توسط ظاهر خود بر روی او گذاشته اید. مطالبی که در اینجا ارائه شده است مشترکا در جلسات ملاقات مصاحبه ای مناسب است. هر شرکتی ممکن است یک نوع لباس پوشیدن خاصی را داشته باشد اما این هیچ ارتباطی با یک جلسه مصاحبه ندارد.

مقاله ی مرتبط : 7 گام برای یک مصاحبه شغلی موفقیت آمیز

 

• طوری لباس بپوشید که مناسب جایگاه آینده شما در آن شرکت است. اغلب مواقع به این معناست که لباس رسمی بپوشید. ممکن است کارکنان برخی شرکت ها بصورت غیر رسمی لباس بپوشند اما شما برای بار اول که وارد این شرکت می شوید بهتر است محافظه کار باشید.
• شما باید لباس رسمی بپوشید. لباس رسمی یعنی کت و شلوار، پیراهن روشن، کراوات، جوراب و کفش مناسب. کت و شلوار تیره با پیراهن روشن بهترین گزینه است.
• لباستان باید راحت باشد، به گونه ای که راحت بتوانید حرکت کنید. اگر در لباس راحت نیستید و یا کت و شلواری پوشیده اید که در جشن عروسی خواهرتان در 15 سالگی خریده بودید، وقت آن رسیده که کمی پول خرج کنید.
• از رنگ های متنوع و یا کراوات پر زرق و برق استفاده نکنید.
• ظاهرتان باید ساده، تمیز و مرتب باشد. اگر در خانه اتو ندارید حتمن لباستان را در خشکشویی اتو کنید. صبح مصاحبه دوش حمام بگیرید. دئودورانت استفاده کنید. ادکلن و افترشیو مصرف نکنید. چون ممکن است طرف مقابل به بوی ادکلن حساسیت داشته باشد.
• مطمئن شوید دندان هایتان تمیز اند. قبل از مصاحبه دندان ها را مسواک زده و چیزی نخورید. قبل از مصاحبه سیگار نکشید!
• موهایتان تمییز و ساده باشد.

 

یک عبارت معروف داریم که می گوید مثل رئیستان لباس بپوشید. کفش هایتان باید تمیز و واکس زده باشند، آنها باید با کمربندتان یکدست و یا به اصطلاح “ست” باشند. اگر عادت ندارید که صورتتان را اصلاح کنید ولی صبح مصاحبه حتمن این کار را بکنید. اگر ریش دارید تمیز و مرتب باشد. رعایت این موارد ممکن است کمی سخت باشد اما این قوانین معمولا در همه جای جهان رعایت می شوند. حرفه ای لباس پوشیدن یعنی اینکه به خودتان، مصاحبه کننده و شرکت احترام می گذارید. البته شاید قرار نباشد هر روز این گونه لباس بپوشید اما برای جلسه مصاحبه توجه به این نکات ضروری است چون شخص مقابل شما به همه جزئیات توجه دارد.

 

منبع :careernetwork.msu.edu

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *