5 عادت خانم های موفق که در خانه کار می کنند/کسب و کار خانگی

ایده کار کردن در خانه جالب به نظر می رسد اما تا به حال فکر کرده اید که این کار بر روی بازدهی تاثیری دارد یا نه؟ 5 عادت خانم های موفق که در خانه کار می کنند را بخوانید.

 

فرقی نمی کند که یک کارمند، فریلنسر هستید و یا کسب و کار خودتان را راه اندازی می کنید، کار کردن در خانه خیلی از افراد را به خود جذب می کند. رفت و آمدی ندارید، وقت آزاد بیشتری دارید و بیشتر در کنار فرزندان خود هستید.

 

اما کار کردن در خانه مشکلات خاص خود را دارد.  نبود رئیس یا همکاران و وجود کار های خانه، یخچال و تلویزیون که موجب حواس پرتی یا کاهش بازدهی کار شما می شود.

 

برای حل این این مشکلات 5 راه پیشنهاد می شود.

 

1- برای خودتان فضای کار تعریف کنید

 

هنگامی که در خانه کار می کنید، یک فضای کار تعریف کنید تا مرزی بین زندگی شخصی و کار وجود داشته باشد و به سایر اعضای خانواده اعلام شود تا در کار شما اخلال ایجاد نشود( مگر در شرایط ضروری).

 

در خانه چیز های زیادی وجود دارند که حواس شما را پرت می کنند، از این رو وجود یک میز کار این حس را به شما القا می کند که حال وقت کار است و تمرکز باید بر روی این موضوع باشد.

 

به همین دلیل است که نباید در لباس خانه و پیژامه شروع به کار کنید، لباس کار بپوشید تا ذهن تان آماده شود.

 

2- روتین

 

یکی از مزایای کار کردن در خانه داشتن وقت بیشتر برای فرزندانمان است، این مسائل را در برنامه های روزمره خود جای دهید و از اینکه قسمتی از وقت خود را برای تفریح و … می گذارید نهراسید.

 

برای هر روز خود برنامه داشته باشید اگر نیاز به توقف کار دارید حتمن این کار را انجام دهید. اگر ساعت 5 باید کار را تعطیل کنید لپ تاپ خود را ببندید و آشپزی کنید.

 

هنگامی که در اختیار فرزندانتان هستید تمام تلاش و وقت خود را مصروف این کار کنید، برای کار هم همین راه را پیش بگیرید.

 

زمان تنفس یا تفریح خیلی مهم است. اگر در هنگام کار در شرکت به این زمان نیاز است در خانه هم به آن نیاز دارید. سعی کنید ورزش کنید، در باغچه خانه بنشینید، به ذهنتان برای مدتی استراحت دهید.

 

3- بر روی تجهیزات مناسب کارتان سرمایه گذاری کنید

 

اگر در منزل کار می کنید، داشتن تجهیزاتی که به موفقیت شما کمک می کنند ضروری است. بسته به کارتان ممکن است نیاز به یک خط تلفن، فکس، پرینتر و یا اینترنت.

 

4- الویت بندی

 

الویت بندی در انجام کار ها تغییرات شگرفی در خروجی هر روز ایجاد می کند. امروز، فردا، هفته بعد یا ماه بعد باید چه کاری انجام دهم؟ فکر به اهمیت کار ها فکر نکنید، به اتمام درست کار ها در وقت معین نیز فکر کنید. هیچ گاه کار هایی که برای شما اهمیت کنی دارند را فدای کار های بزرگتر و مهم تر نکنید.

 

بهترین راه این است که 3 تا 5 هدف مهم که تا ماه بعد باید به آن برسید را شناسایی کرده و برنامه ریزی کنید. سپس برنامه روزانه خود را طوری طرح کنید که در راستای حرکت به سمت آن ها باشید.

 

5- استاندارد ها را رعایت کنید

 

هنگامی که در خانه کار می کنید، باید محصول را به دست مشتریان برسانید. باید طوری عمل کنید تا مشتریان را راضی نگه داشته، به اهداف خودتان رسیده و یا به کارفرمای خود ثابت کنید از خانه هم می توانید کار ها را درست انجام دهید. سعی کنید چهار چوب ها رعایت شود تا بتوانید از کار در خانه لذت برده و به سود برسید.

 

 

منبع :talentedladiesclub

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *