4 نکته بازاریابی دیجیتال برای مغازه شما

در حالی که تفاوت های زیادی بین خرده فروشان سنتی  و سایت های فروشگاهی وجود دارد اما شما نباید اجازه دهید که این تفاوت ها باعث شوند تا فروشگاه های آنلاین بر روی میزان مشتریان شما تاثیر گذارند. چه بخواهید چه نخواهید، خرده فروشان سنتی نیاز دارند که بر روی بازاریابی دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

اشتباه نکنید فروش اجناس و خدمات به روش های سنتی هنوز هم رایج و تاثیر گذار هستند. تبلیغات بیلبوردی و کاغذی هنوز هم در جذب مشتری کارایی دارند. اگرچه این روش ها به اندازه روش های بازاریابی دیجیتال تاثیر ندارند.

بر طبق آمار در حال حاضر 67 درصد مشتریان از طریق فضای دیجتال اجناس و خدمات خود را پیدا می کنند و این در حالی است که 72 درصد این خریداران برای تحقیق درباره بازار به گوگل مراجعه می کنند. به عبارت دیگر شما برای اینکه بتوانید مشتریان بیشتری جذب کنید، باید بر روی بازاریابی دیجیتال سرمایه گذاری کنید.

در ادامه با راهکارهایی برای به دست آوردن مشتری بیشتر با بازاریابی دیجیتال آشنا می شویم.

1- سایت تان را راه اندازی کنید.

آیا می دانستید که دو سوم خریداران مغازه شما برای پیدا کردن اجناس ارزان تر و یا مقایسه قیمت ها از تلفن همراه شان استفاده می کنند؟ اگر کودکان را از این جمعیت حذف کنیم این آمار بیشتر هم خواهد شد.

شما نمی توانید خریداران را از این کار منع کنید، اما در مقابل می توانید بهترین و بالاترین ارزش را در سایت تان ایجاد کنید. هر چقدر که بتوانید اطلاعات بیشتر و مفید تری بر روی سایت تان قرار دهید می توانید بر روی فرآیند خرید مشتریان تاثیر بیشتری بگذارید.

2- از طریق پروفایل تان ارزش خلق کنید.

پروفایل تان در شبکه های اجتماعی به تنهایی کافی نیست. اگر تصمیم دارید که از این شبکه ها به خوبی استفاده کنید و این شبکه ها برای شما ارزش خلق کند، باید ارتباط هایتان را اولویت بندی کنید. همچنین باید در صفحات تان در شبکه های اجتماعی مطالب مفید و کاربردی درباره محصولات تان در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهید. در واقع باید برای آنها ارزش خلق کنید.

3- کوپن های تخفیف ارسال کنید.

با وجود همه روش های بازاریابی، کوپن های تخفیف هنوز هم تاثیرشان را دارند و موجب جلب توجه مشتریان می شوند. یکی از راه های پوشش دادن فاصله بین روش های آنلاین و سنتی این است که کوپن ها را از طریق ایمیل برای مشتریان ارسال کنید.

شما می توانید در هنگام پایان خرید مشتری اطلاعات مناسب را از آنها دریافت کنید و در صورت تمایل آنها برای شان اطلاعات و در صورت نیاز کوپن های تخفیف را ارسال کنید.

4- بر روی سئوی محلی سرمایه گذاری کنید.

برای فروشگاه ها و مغازه ها سنتی، سئوی محلی امری مهم در بازاریابی دیجیتال است. این موضوع به شما اجازه می دهد که بر روی محدوده و ناحیه خود تمرکز داشته باشید در حالی که دیگران بر روی منطقه وسیعی تمرکز دارند. به علت اینکه روش های سئو دائما در حال تغییر هستند بنابراین بروز بودن و دانستن این روش ها الزامی است.

خودتان را به ابزارهای بازاریابی آنلاین مجهز کنید.

شما نباید اینترنت را به عنوان دشمن تان تصور کنید. اگرچه سایت ها و فروشگاه های آنلاین بخشی از سود شما را از بین برده اند اما نباید آنها را سرزنش کرد. آنها دقیقا دارند همان کاری را انجام می دهند که شما انجام می دهید؛ تلاش برای جذب مشتری و از بین بردن سختی های خرید.

مشتریان ثابت کرده اند که در حال حاضر بخش زیادی از زمان شان را به فضای آنلاین اختصاص می دهند. شما باید انتظار چنین چیزی را داشته باشید و برای خودتان یک برنامه بازاریابی دیجیتال ایجاد کنید و برای بازارهای جدید آماده باشید. خرده فروشی سنتی هنوز پا برجاست، اما صاحبان خرده فروشی هایی که بر روی بازاریابی دیجیتال سرمایه گذاری نمی کنند در آینده دچار مشکل خواهند شد. سعی کنید در این گروه قرار نگیرید.

منابع:

  1. noobpreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *