در هنگام اخراج ، چه در خواست هایی باید از کارفرما داشت؟

اخراج شدن می تواند بسیار استرس آور باشد. خارج شدن از محل کار و یا صحبت نکردن با دیگران شاید اولین واکنش های طبیعی شما به این اتفاق باشد. اما نباید به این راحتی تسلیم شوید و صحنه را ترک کنید. سوالاتی زیادی وجود دارند که باید در هنگام اخراج از کارفرمایتان سوال کنید. باید دقیقا بفهمید که چرا اخراج شده اید. شاید هنوز راه هایی وجود داشته باشند که بتوانید این تصمیم را تغییر دهید.

سوالاتی که در هنگام اخراج باید آنها را بپرسید.

در هنگامی که اخراج شده اید، نحوه مذاکره شما با کارفرما به شرایط و دلایل اخراج شما و میزان حرفه ای بودن شما بستگی دارد. به طور کلی شما به دنبال این هستید که بفهمید که اخراج چه تاثیرات کوتاه مدت و بلند مدتی برای شما دارد. این حق طبیعی شما است که درباره شرایط اخراج تان سوال کنید.

واقعیت چیست؟

اگر کار شما طبق یک قرار داد دولتی و رسمی است بنابراین شما باید از کارفرما بخواهید که برای اخراج شما دلایل و مدارک قانونی ارائه کند. اگر برای کار تان قراردادی ندارید، کارفرما نیازی ندارد که برای اخراج شما دلیلی ارائه کند.

آیا راهی برای ماندن وجود دارد؟

وقتی دارید کارتان را از دست می دهید، با پرسیدن اینکه “آیا راهی برای ماندن وجود دارد؟” چیزی را از دست نمی دهید. حتی اگر برای کارتان قراردادی ندارید که از شما حمایت کند، اکثر کارفرمایان به دنبال اخراج زیردستان خود نیستند و شاید بتوانید با صحبت کردن جایگاه دیگری به دست آورید.

حتی اگر در بازگشت به کار قبلی تان موفق نشوید هنوز هم چیزی را از دست نداده اید. حداقل متوجه می شوید که ضعف کارتان چیست و باید چه مهارت هایی را در خودتان تقویت کنید.

اگر کارفرمای شما نقایصی را به عنوان دلایل اخراج شما مطرح کرد و شما مطمئن هستید که می توانید آن نواقص را در کوتاه مدت برطرف کنید از او بخواهید که به شما اجازه دهد مدتی به صورت آزمایشی کار کنید.

آیا به جای اخراج می توانید استعفا دهید؟

اخراج شدن گاهی با شرمندگی همراه است. به همین دلیل از کارفرما بخواهید اگر امکان دارد به جای اخراج شدن خودتان از کار استعفا دهید. اگرچه این راه هم در شرایطی که قرار داد کاری داشته باشید و با یک ارگان دولتی روبرو باشید شرایط و ضوابط خود را دارد. بنابراین بهتر است که درباره این شرایط اطلاع داشته باشید.

چه اطلاعاتی از شما به دیگر سازمان ها داده می شود؟

اگر آنها با استعفای شما موافقت کردند، از آنها بخواهید که برای شما یک توصیه نامه بنویسند. البته این کار بیشتر در کارهای رسمی و دولتی مطرح است. همچنین شما باید از کارفرما درباره بررسی هایی که ممکن است در آینده درباره سمت و فعالیت شما در سازمان مطرح شما سوال کنید. اینکه آنها در این شرایط چه اطلاعاتی به دیگر شرکت ها می دهند.

شرایط اخراج چیست؟

شما باید درباره سنوات، مرخصی های استفاده نشده، مرخصی های استعلاجی استفاده نشده و بیمه سوال کنید. درباره اینکه چه کارهایی را باید انجام دهید تا بیمه شما قطع نشود سوال کنید و اقدامات لازم را انجام دهید.

فایل های کامپیورتان را برداید.

اگر از فایل های شخصی کامپیوتر محل کارتان به صورت مرتب برای خودتان کپی تهیه نمی کنید از کارفرما بخواهید که این فرصت را در زمان اخراج در اختیار شما قرار دهد. بسته به شرایط و قوانین شرکت شاید بعد از اخراج نتوانند به شما اجازه چنین کاری را بدهند.

همیشه از فایل هایتان یک نسخه پشتیبان برای خودتان داشته باشید. حتی کار بهتری که می توانید انجام دهید این است که اصلا فایل شخصی بر روی کامپیوتر محل کارتان نداشته باشید. از دست دادن اطلاعات به علت تغییر شرایط کاری تان اصلا خوشایند نیست.

حرفه ای باشید.

در هنگام مذاکره برای اخراج ، بر روی خودتان کنترل داشته باشید و سعی کنید کار غیرحرفه ای انجام ندهید. رضایتمندی دیگران از شما معمولا زودگذر است، اما آخرین کلمات شما در یاد همه خواهند ماند به خصوص اگر این کلمات مناسب و خوب نباشند. بنابراین بهتر است که محل کارتان را به بهترین نحو و در مثبت ترین شرایط ترک کنید.

منابع:

  1. thebalancecareers

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *