چطور از لینکداین برای یافتن شغل بعدی تان استفاده کنید.

اگر به دنبال شغل جدیدی هستید و یا تصمیم دارید شغل تان را تغییر دهید، هیچ چیز به اندازه فعالیت موثر در لینکداین نمی تواند به شما کمک کند. طبق تحقیقاتی که مایکروسافت منتشر کرده است حدود 70 درصد کارفرمایان متقاضیان کار را به علت اطلاعاتی که به صورت آنلاین از آنها پیدا می کنند رد می کنند. همین تحقیق نشان می دهد که 85 درصد کارفرمایان اعلام کرده اند که اطلاعات مثبت در فضای آنلاین بر روی تصمیم آنها تاثیر مثبت دارد. این اعداد واقعا قابل توجه هستند و واقعیت مهمی را نشان می دهند.

برخی واقعیت ها از دنیای واقعی:

  • کارفرمایان به دنبال افرادی هستند که بتوانند به آنها اعتماد کنند.
  • مردم اکثر وقت شان را در شبکه های اجتماعی می گذرانند. لینکداین هم یک شبکه اجتماعی برای کسب و کار است.
  • اینترنت می تواند موجب بهبود چهره اجتماعی شما شود و یا تاثیر مخربی بر روی آن داشته باشد.

قدرت لینکداین از آنجا ناشی می شود که شما با افرادی ارتباط برقرار می کنید که بر روی افراد تصمیم گیرنده تاثیر می گذارند و به آنها در استخدام افراد کمک می کنند. علاوه بر این شما می توانید درباره شرکتی که دوست دارید در آن استخدام شوید تحقیق کنید و اطلاعات مربوط به افراد تصمیم گیرنده و فرهنگ کاری شرکت را به دست آورید. 60 درصد تصمیمات مربوط به استخدام بر مبنای متناسب بودن فرد با فرهنگ کاری شرکت گرفته می شود.

با ملحق شدن به گروه های تخصصی لینکداین می توانید در بحث ها شرکت کنید و به سوالات پاسخ دهید و این می تواند به رشد شما کمک زیادی کند و شما را به عنوان یک فرد متخصص نشان دهد. بیشتر کارفرمایان در چنین گروه هایی به دنبال افراد موردنظر خود هستند.

وقتی به دنبال شغل هستید شناخت افراد درست اهمیت زیادی دارد از طرف دیگر آنها نیز باید شما را بشناسند. بنابراین به شما توصیه می کنیم که با دیگران ارتباط برقرار کنید و برای آنها درخواست ارتباط ارسال کنید. وقتی درخواست تان را ارسال می کنید، آنرا برای فرد منظر شخصی سازی کنید، فرد را با نام مخاطب قرار دهید و اگر قبلا با او ملاقات داشته اید مکان و زمان آنرا یادآوری کنید. با انجام این کارها احتمال پذیرفته شدن درخواست شما افزایش می یابد.

وقتی به دنبال فرصت های شغلی هستید نام شرکت موردنظرتان را جستجو کنید. با استفاده از فیلتر های موجود جستجوی خودتان را بهتر و دقیق تر کنید. بعد از فهرست نتایج افرادی که می توانند در شغل بعدی شما تاثیر داشته باشند را انتخاب کنید و برای آنها در خواست ارسال کنید.

منابع:

  1. entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *