چرا باید شما را استخدام کنیم؟ در مصاحبه چه بگوئید

برای استخدام، شما باید خودتان را به عنوان پاسخ به یک سوال نشان دهید. اینگونه است که تجربیات شما پاسخی برای نیاز های کارفرماست.

 

از همان ابتدای ورود به جلسه، مصاحبه کننده یک مساله را در ذهن دارد: آیا شما بهترین فرد برای این جایگاه هستید؟ و به نوعی در روند مصاحبه مستقیم یا غیر مستقیم سوال می شود : چرا باید شما را استخدام کنیم؟

جوابی که اکثر افراد دارند :” چون من این شغل را نیاز دارم.” اما این جواب قانع کننده ای نخواهد بود. باید بتوانید به این سوال درست پاسخ دهید.

 

اساسا، باید نشان دهید که راه حلی برای نیازها و سوالات کارفرما هستید( کسی که فضای خالی در تیم را پر می کند)، و هیچ کسی به خوبی شما قادر نیست این کار را به درستی انجام دهد.

 

خب چرا آنها باید شما را به جای دیگران انتخاب کنند؟ این گام ها را دنبال کنید تا یک پاسخ خوب ارائه دهید.

 

تمرکز بر روی نیاز های کارفرما باشد (نه خودتان)

اهداف کاری شما با اهمیت اند، اما سوال این است که شما چه ارزشی برای شرکت می آورید؟

جهت آمادگی برای این موضوع تمام اطلاعات و قوانین شرکت را به دقت بخوانید، وبسایت ، فعالیت در رسانه های اجتماعی، اهداف، گزارش ها و داستان های شرکت را تحت نظر داشته باشید. اهداف آنها چیست؟ چشم انداز شرکت چیست؟ استعداد های شما چه کمکی می کنند؟

 

بر روی شغل آینده تان تمرکز کنید

فراخوان شرکت ها برای شغل را به دقت مطالعه کنید. برخی نه تنها در مورد مسئولیت و ویژگی ها صحبت می کنند، بلکه مهارت های لازم برای موفقیت را نیز بیان می کنند.

یک راه حل خوب این است که سه یا چهار مهارتی که در آن استاد هستید را بیان کنید، بگوئید در گذشته این مهارت ها چگونه باعث موفقیت شما شده اند.

 

سازگاری با فرهنگ شرکت

طبق تحقیقاتی که Cubiks یک شرکت توسعه بین المللی انجام داده، 8 نفر از 10 کارمندی که درخواست کار می دهند می گویند با فرهنگ حاکم بر شرکت سازگاری کامل دارند. به خاطر داشته باشید بخشی از صحبت های شما باید بیان کند با محیط و قوانین شرکت سازگارید.

 

از کلیشه پرهیز کنید

استفاده از کلیشه ها و یا عبارات تکراری برای بیان ارزش های خود اشتباهی است که اکثر افراد هنگام مصاحبه دچار آن می شوند. قرار نیست کارفرما را با کلماتی که بارها شنیده اند متقاعد کنید. مصاحبه کننده با عبارات ” من کارمند سخت کوشی هستم ” یا ” من انگیز دارم” تحت تاثیر قرار نمی گیرد چون این حرف ها را بار ها شنیده اند.

به جای این حرف ها با یک داستان واقعی که قبلا خودتان آن را تجربه کرده اید شروع کنید. حرف های خودتان را بزنید.

 

عقب نشینی نکنید

برای اینکه مدیر استخدام را تحت تاثیر قرار دهید باید اعتماد بنفس داشته باشید. کارفرماها می خواهند بدانند نقاط قوت شما چیست و چه سودی برای آنها دارید؟

 

به سابقه کاری خود توجه کنید، کارفرما ها بیشتر به کدام خصوصیات یا فعالیت های شما واکنش نشان داده و تقدیر کرده اند سپس این موارد را پر رنگ تر کرده و خود را تقویت کنید. از جملات قدرتمند استفاده کنید : ” اگر به دنبال فردی هستید که این کار را مدیریت کرده و به نحو احسن انجام دهد، من فردی هستم که باید استخدام کنید.”

 

 

منبع :monster

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *