6 مهارت در مصاحبه که می تواند موجب استخدام شما شود.

مصاحبه چه برای یک شغل جدید و چه برای یک موقعیت شغلی جدید در شرکت فعلی تان کاری دشوار است. شما امید دارید که با صحبت های مناسب و با کیفیت خودتان را از دیگر متقاضیان کار متمایز کنید اما شاید این به تنهایی کافی نباشد.

اگر دوست دارید دیده شوید، زمانی را برای  بهبود برخی از مهارت هایتان اختصاص دهید. با یادگیری برقراری یک ارتباط درست با مصاحبه کنندگان و اینکه بتوانید ارزش های خودتان را به آنها نشان دهید می توانید یک گام به شغل مورد نظرتان نزدیک تر شوید.

1- درباره سوالاتی که از شما پرسیده می شود توضیح بخواهید.

بسیاری از افراد از اینکه از مصاحبه کنندگان بخواهند تا درباره سوال توضیح دهند، وحشت دارند. شاید شما از این نگران باشید که مصاحبه کنندگان فکر کنند که به صحبت های آنها توجه ندارید اما درک بهتر سوال می تواند به شما کمک کند که پاسخ های درست تر و مناسب تری دهید.

با این روش حتی می توانید جریان مصاحبه را تغییر دهید و شما از آنها سوال کنید. با نگاه به مصاحبه به یک گفتگوی دو طرفه و پرسیدن سوالات هوشمندانه می توانید متوجه شوید که آیا شرکت و یا مجموعه مورد نظر برای شما مناسب است یا نه.

شما باید سوالاتی بپرسید که به شما کمک کند تا درباره فرهنگ کاری، ارزش ها و قوانین شرکت مورد نظر اطلاعات به دست آورید. به عنوان مثال شما می توانید از وظایف شغل موردنظر سوال کنید و یا اینکه در طول روز چه کارهایی باید انجام دهید.

2- با صدای بلند فکر کنید.

یک اشتباهی که اکثر افراد دچار آن می شوند این است که در صورت نداشتن جواب برای یک سوال سکوت می کنند و یا بیان می کنند که نمی دانند. در چنین مواقعی بلند فکر کردن راهکار مناسبی است.

سوال پرسیده شده را تکرار کنید و افکاری که به ذهن تان می رسد را بلند بگویید. در چنین شرایطی شاید مصاحبه کننده اگر ببیند که شما فعالانه در حال فکر کردن هستید  به شما کمک یا راهنمایی بدهد.

3- غیر کلامی ارتباط برقرار کنید.

اینکه درباره ژست و زبان بدن تان اطلاع داشته باشید می تواند به شما کمک کند که آرام تر به نظر برسید و کنترل بهتری بر روی حرکات خودتان داشته باشید.

برقراری ارتباط های غیرکلامی مناسب موجب می شود که اعتبار شما افزایش یابد. این مهارتی است که بسیاری از افراد به آن توجه ندارند و موجب می شود عصبی بودن شما به راحتی توسط دیگران فهمیده و دیده شود.

یک راه حل خوب برای بهبود این مهارت یک مصاحبه ساختگی است. می توانید با یکی از دوستان تان یک مصاحبه را شبیه سازی کنید و یا در مقابل یک آینه به تمرین ارتباط چشمی و زبان بدن بپردازید.

4- رزومه تان را بشناسید.

این مورد شاید واضح به نظر برسد اما شناخت روزمه تان اهمیت زیادی دارد. در واقع شما با هر مصاحبه ای که انجام می دهید می توانید با بازخوردهایی که دریافت می کنید، رزومه تان را یک سطح ارتقا دهید.

سعی کنید اطلاع دقیق در رزومه تان قرار دهید. به عنوان مثال بیان اینکه در شغلی قبلی تان در طول هفته 120 مشتری داشته اید و موفق شده اید به 80 درصد آنها محصول شرکت را بفروشید  تاثیر بیشتری نسب به اینکه تنها بگویید فروشنده بوده اید خواهد داشت.

5- یک داستان کامل بگویید.

در حال حاضر مدیران و کارفرمایان به راحتی می توانند به اطلاعات پراکنده درباره شما از طریق شبکه های اجتماعی دسترسی داشته باشند. معمولا این اطلاعات پراکنده به خوبی نمی توانند نشان دهنده شخصیت و مهارت های شما باشند. بنابراین از فرصت مصاحبه استفاده کنید و این اطلاعات پراکنده را به صورت یک داستان کامل به مصاحبه کنندگان منتقل کنید. اینکه از کجا شروع کرده اید، چه کارهایی انجام داده اید و چه تجاربی به دست آورده اید و به دنبال چه هستید.

6- از دانش شرکت و مصاحبه کنندگان بهره بگیرید.

شاید شنیده باشید که قبل از مصاحبه درباره شرکت و یا مجموعه موردنظرتان تحقیق کنید اما این تنها شروع کار است و شما باید بدانید که از این اطلاعات چطور استفاده کنید. یک توصیه برای تحقیق این است که نه تنها درباره یک موقعیت شغلی خاص جستجو کنید بلکه مفاهیم، گروه ها و بخش های مرتبط با آن را هم مورد بررسی قرار دهید.

بیان اینکه شما چطور می توانید برای شرکت ارزشمند باشید و در عین حال از جملات و یا عبارات خود شرکت برای بیان آن استفاده کنید تاثیر زیادی خواهد داشت.

همچنین می توانید از لینکداین برای تحقیق درباره افراد مصاحبه کننده استفاده کنید تا اطلاعاتی درباره پس زمینه حرفه ای آنها به دست آورید و بدانید که به چه زمینه هایی علاقه دارند و چطور می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

 

منابع:

  1. businessnewsdaily

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *