زبان بدن شما در هنگام مصاحبه چه می گوید؟

وقتی برای یک شغل در حال مصاحبه هستید، تنها چیزهایی که می گویید اهمیت ندارند بلکه کارهایی که انجام می دهید و نمی دهید نیز اهمیت پیدا می کنند.

مصاحبه کنندگان به پاسخ های کلامی شما اهمیت می دهند اما به اینکه چطور پیام تان را منتقل می کنید نیز توجه دارند. آیا به چشم های آنها نگاه می کنید؟ آیا بی قرار هستید؟ با خودکارتان بازی می کنید و یا دست به سینه نشسته اید؟ تمام این کارهای غیر کلامی بخشی از مصاحبه شما است و بر روی نتیجه نهایی تاثیر گذار است.

ارتباط چشمی، نحوه دست دادن و حالت چهره شما می تواند به شما کمک کنند و یا اینکه موجب شوند این فرصت شغلی را نیز از دست دهید. بسیاری از مصاحبه کنندگان حتی قبل از اینکه به چند سوال اول پاسخ دهید تصمیم شان برای استخدام و یا رد شما را گرفته اند. بیش از نیمی از مصاحبه کنندگان در همان پنج دقیقه اول تشخیص می دهند که یک نفر برای شغل موردنظر مناسب است یا نه.

یک تحقیق نیز نشان داده است که یک سوم متقاضیان کار در هنگام مصاحبه فعالیت های غیر کلامی منفی از خود نشان می دهند. مهم ترین این فعالیت ها نیز ارتباط چشمی نامناسب است که از 5 امیتاز عدد 4.18 را به دست آورده است. حالت چهره با امتیاز 3.96 در جایگاه بعدی قرار دارد. حالت بدن با نمره 3.55، طریقه دست دادن با نمره 3.53، تیک های حرکتی (مانند حرکت دادن پا ، بازی کردن با اشیا) با نمره 3.33 و حالت دست ها با نمره 3.03 در جایگاه های بعدی قرار می گیرند.

زبان بدن مثبت را تمرین کنید.

سیگنال های غیر کلامی مثبتی وجود دارند که می توانید در هنگام مصاحبه از آنها استفاده کنید تا به شما کمک کنند که تاثیر خوبی بر روی مصاحبه کنندگان داشته باشید. به طور کلی صاف نشستن نشان می دهد که شما به حرف های طرف مقابل توجه دارید و به او با دقت گوش می دهید. یک لبخند گرم بر روی چهره شما موجب می شود که هر کسی با شما راحت تر باشد. شما همچنین باید محکم دست بدهید (اما نه خیلی محکم!).

کنترل استرس در هنگام مصاحبه اهمیت زیادی دارد و افراد مختلف برای رهایی از استرس رفتارهای مختلفی از خود نشان می دهند. برخی پاهای خود را حرکت می دهند، برخی بر روی میز ضربه می زنند، برخی نیز با خودکار بازی می کنند، بنابراین سعی کنید استرس خود را کنترل کنید و یا راهی برای برطرف کردن علائم آن پیدا کنید.

در هنگام مصاحبه ارتباط چشمی برقرار کنید. زل زدن به طرف مقابل کار درستی نیست، اما به چشم های مصاحبه کننده با فاصله های زمانی درست نگاه کنید. هدف از این کار این است که فعال و مشتاق به نظر برسید. نگاه کردن به چشم های طرف مقابل در حالی که با شما در حال صحبت است و یا در هنگامی که به سوال او پاسخ می دهید نشان دهنده این موضوع است که شما به طرف مقابل احترام می گذارید و در لحظه حضور دارید. عدم برقرای ارتباط چشمی و مدام به اطراف نگاه کردن نشان دهنده این موضوع است که شما به موضوع علاقه ای ندارید.

با روز مصاحبه چطور برخورد کنیم.

استرس می تواند موجب اشتباهات زیادی در زبان بدن شود. اما انجام تمریناتی که در بالا به آنها اشاره شد می تواند کمک زیادی به شما کند.

بهترین راه برای کاهش استرس قبل از مصاحبه این است که آمادگی زیادی داشته باشید. اگر قبل از مصاحبه درباره شرکت و موقعیت شغلی موردنظر جستجو و تحقیق نکرده اید ترس های شما از مصاحبه زیاد خواهد شد و احتمالا این فرصت شغلی را از دست خواهید داد.

برای اینکه اعتماد به نفس تان را در هنگام مصاحبه افزایش دهید و در نتیجه حرکات غیر کلامی بهتری داشته باشید می توانید این کارها را انجام دهید:

تمرین کنید: آماده بودن برای مصاحبه بهترین راه برای پیشگیری از مشکلات مرتبط با آن است. بنابراین تمرینات گفته شده را بارها با دوستان و یا اعضای خانواده تان انجام دهید. وقتی تمرینات را انجام دادید از آنها درباره حالت چهره، دست ها و زبان بدن تان بازخورد بگیرید. اگر بتوانید تمرینات را ضبط کنید خیلی بهتر می توانید متوجه اشتباهات خودتان شوید و راحت تر و سریع تر آنها را برطرف کنید.

بر ارائه آسانسوری تان تسلط داشته باشید: ارائه آسانسوری یک سخنرانی 30 ثانیه ای است که توسط شما انجام می شود و خلاصه ای از کارهایی که انجام داده اید و دلایل اینکه چرا شما برای شغل مناسب هستید را برای دیگران بیان می کند. چنین ارائه ای برای پاسخ دادن به سوال “درباره خودتان صحبت کنید” بسیاری مناسب است. علاوه بر اینکه باید برای برخی سوالات پاسخ های آماده داشته باشید، باید برای کارهایتان مثال های مناسبی هم داشته باشید که مهارت و تجربه شما را نشان دهد.

تکالیف منزل تان را انجام دهید: برای تحقیق درباره شرکت و شغل مورد نظر وقت بگذارید و چند سوال برای پرسیدن از مصاحبه کنندگان آماده کنید. این سوالات به مصاحبه کنندگان نشان خواهد که شما هم به اندازه آنها به این کار و شرکت علاقه مند هستید.

آرام باشید: چند نفس عمیق قبل از مصاحبه می تواند موجب کاهش استرس شما شود و در نتیجه موجب عملکرد بهتر شما خواهد شد.

 

منابع:

  1. businessnewsdaily

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *