10 سوالی که هرگز در مصاحبه نباید بپرسیم

“آیا سوالی دارید ؟ “

این جمله ی رایج که در مصاحبه ها از ما پرسیده می شود می تواند یک فرصت استثنایی برای ما باشد، اما باید در نظر داشت مهارت های مصاحبه بسیار با اهمیت اند.

 

فرقی نمی کند در حال حاضر یک جلسه مصاحبه دارید یا نه، تا به حال فکر کرده اید در یک مصاحبه چه سوالاتی را باید بپرسید؟

 

هدف این است که در مصاحبه سوالات هوشمندانه و متفکرانه بپرسید تا نشان دهید به این جلسه اهمیت می دهید، در مورد شرکت و شغل آینده تان تحقیقاتی داشته اید. کم ترین کار این است که سوالی بپرسید. همه ی کار فرمایان بر اینکه ” هیچ سوالی ندارم ” بدترین پاسخ ممکن است، اتفاق نظر دارند.

 

در اینجا 10 سوالی که کارفرمایان انتظار شنیدن آنها را ندارند آورده شده.

 

1- هر چیزی مربوط به حقوق یا سود

مزایای شرکت (و مذاکرات حقوق و دستمزد) تا زمانی که یک پیشنهاد نهایی نگردد، نباید وارد بازی شود. تا زمانی که جایگاه متعلق به شما نشده نباید این موضوع را مطالبه کنید مگر اینکه خود کارفرما مطرح کند.

 

2- سوالاتی که با “چرا” شروع می شوند

چرا؟ این یک موضوع روانشانسی است. اغلب افراد با شنیدن این سوال حالت تدافعی می گیرند. مثلا به جای اینکه مستقیم بپرسید : ” چرا سال گذشته شرکت شما کارمندان را اخراج کرد؟” بهتر است اینگونه مطرح کنید :” شنیده ام سال گذشته شرکت شما نیرو ها را کاهش داده، نظر شما راجع به تصمیمات آینده چیست؟”

 

3- رقبای شما چه کسانی هستند

این همان سوالی است که می تواند شما را یک فرد متفکرانه نشان دهد و یا به کلی کار را خراب کند و نشان دهد هیچ تحقیقی در مورد فعالیت های شرکت نداشته اید. قبل از اینکه سوالی بپرسید در گوگل سرچ کنید.

 

4- هر چند وقت یکبار عملکرد کارمندان بررسی می شود

ممکن است نگران این باشید که کمپانی در مورد عملکرد شما چه فکری می کند و یا کنجکاوید، نباید سوالات مربوط به سیاست های ارزیابی شرکت را مطرح کنید.

 

5- سوالات مربوط به زمان ورود و خروج

اگر صریحا خواستار یک برنامه انعطاف پذیر ( برای اینکه فرزندان را به مدرسه ببرید و ….) هستید نباید این را در ابتدا مطرح کنید. تعادل در زندگی و کار مهم است اما ممکن است این موضوع برای کارفرما خیلی هم مهم نباشد. با مطرح کردن این موضوع ممکن است کارفرما این طور برداشت کند که فقط به مسائل شخصی تان اهمیت می دهید و به نیاز های شرکت فکر نمی کنید.

 

6- “می توانم در خانه کار کنم؟”

فقط در صورت پیشنهاد کارفرما در مورد انجام کار ها در خانه صحبت کنید. برخی از شرکت ها به دلیل بازدهی بسیار خوب کارمندان، اجازه می دهند گاهی اوقات کار ها را بدون حضور در محل کار انجام دهند. اما در مصاحبه عاقلانه نیست این مورد را مطالبه کنید. بهتر است تمرکز فقط بر روی معرفی خودتان باشد.

 

7- “آیا مایلید تمام مهارت های من را بدانید؟”

در مصاحبه نشان دادن ارزش های تان بسیار با اهمیت است چون این کار ممکن است باعث نا امیدی از شما شود، سعی نکنید تمام اطلاعات را در همان ابتدا در اختیار کارفرما قرار دهید.

 

8- “بعد از چه مدتی ترفیع می گیرم؟ “

کسی که این سوال را می کند در واقع یک فرد خودپسند است. ( جاش تولان در شرکت sparkhire.com)

 

9- “آیا دفتر کار مجزا دارم؟”

بله این سوالی مهم است ، ولی آیا ملاک درخواست کاری شما فقط این موضوع است؟ اگر این گونه باشد وقت آن است الویت بندی تان را دوباره چک کنید.

 

10-  پروفایلم را در رسانه های اجتماعی بررسی می کنید؟

بهتر است این سوال را نپرسید، چون نشان می دهد چیزی را پنهان می کنید. به این موضوع فکر نکنید و در مورد شرکت، کارمندان و کارفرما پست نگذارید.

 

منبع :themuse

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *