9 نشانه که نشان می دهد شما از کار تان متنفر هستید.

هر کاری سختی خودش را دارد.شاید رییس قبلی تان اخراج شده است و شما مجبور هستید با یک رییس جدید کار کنید. شاید کارتان رو به رشد است اما این رشد نیاز به این دارد که شما ساعات بیشتری را در محل کارتان حضور داشته باشید. شاید هم عنوان شغلی جدیدی به دست آورده اید و باید مهارت های جدیدی را یاد بگیرید. موقعیت های زیادی وجود دارند که موجب سخت تر شدن شغل شما می شوند اما این موقعیت های موجب تنفر شما از کارتان نمی شوند.

در مقابل موقعیت هایی وجود دارند که واقعا شما از کار تان متنفر هستید.

توانایی در بیان تفاوت بین این شرایط اهمیت زیادی دارد. شما دوست ندارید کاری که شاید کمی سخت باشد را رها کنید. شاید راهی وجود داشته باشد که بتوانید شغل فعلی را دوست داشته باشید. از طرفی باقی ماندن در شغلی که از آن تنفر دارید هم کار درست و منطقی نیست. باقی ماندن در یک شرایط کاری نامناسب می تواند موجب فرسودگی شما شود و شاید زمان آن فرا رسیده است که تغییری ایجاد کنید.

اگر به دنبال این هستید که آیا واقعا از شغل تان متنفر هستید به این نه نشانه توجه داشته باشید.

1– شما هر روز برای برگشتن به کارتان دچار استرس و ناراحتی می شوید. این مورد حتی در صورتی که کارتان را دوست هم داشته باشید ممکن است رخ دهد. پایان یافتن تعطیلات آخر هفته واقعا سخت است. داشتن کمی احساس تاسف از تمام شدن تعطیلات آخر هفته و احساس استرس درباره اینکه دوباره فردا باید به سراغ کار و وظایف خود بروید، امری طبیعی است.

اما اگر هر روز دچار این احساسات می شوید، نشانه این است که شما نسبت به شغل تان احساس خوبی ندارید.

2– زیاد بیمار می شوید. آیا دردهایی دارید که چند ماه قبل وجود نداشتند؟ آیا خواب خوبی ندارید؟ آیا اشتهای شما تغییر کرده است؟ اینها نشانه افسردگی است.

شاید این نشانه ها مربوط به شغل شما نباشد. اما اگر در زندگی شما اتفاق خاصی رخ نداده است و تنها شرایط کاری شما تغییر کرده است می توان آنرا به عنوان دلیل این تغییرات به حساب آورد.

3– درباره کارتان هیجان ندارید. نیازی نیست که هر روز این احساس را نسبت به کارتان داشته باشید اما اگر هیچ وقت نسبت به کارتان این احساس ندارید احتمالا مشکلی وجود دارد. شما دلایل زیادی برای کار کردن دارید – برای اینکه مخارج زندگی تان را تامین کنید، از توانایی هایتان استفاده کنید، به دیگران کمک کنید و به آنها خدمات دهید.اما بدون داشتن هدف و شور و اشتیاق در شغل تان فرسوده خواهید شد.

4– شما به اندازه کافی در کارتان خوب نیستید. شاید در کارتان دچار اشتباهاتی شوید و یا نسبت به کارتان زیاد متعهد نباشید که این موارد بر روی موثر بودن شما در کار تاثیر دارند. اما اگر در کارتان اصلا خوب نیستید و اطرافیان نیز به شما دائم این مورد را اعلام می کنند به نظرمی رسد زمان تغییر شغل رسیده است.

5– دائم درباره کارتان اعتراض می کنید. کمی شکایت داشتن از کار به کسی آسیب نمی زند. اما اگر شما زمان زیادی را به این کار اختصاص می دهید به نظر می رسد که با شغل تان مشکل جدی دارید.

6– تمرکز کردن برای تان سخت شده است. وقتی به چیزی علاقه دارید توجه کردن به آن خیلی ساده تر است. علاوه بر این تنفر داشتن از کار انرژی زیادی را از شما می گیرد. اگر از کار فعلی تان تنفر دارید طبیعی است که برای انجام دادن وظایف تان انرژی کافی ندارید.

7– مدت زمان زیادی است که ارتقا شغلی و یا افزایش حقوق نداشته اید. پول همه چیز نیست اما بدون آن پرداخت کردن قبض برق کار سختی است.

ثابت ماندن حقوق تان در حالی که وظایف تان زیاد شده است امر خوشایندی نیست. علاوه بر این به علت تورم اگر افزایش حقوق ثابتی نداشته باشید در واقع شما نسبت به سال های قبل دستمزد کمتری دریافت می کنید.

8– شما برای علایق و سرگرمی هایتان وقت و انرژی ندارید. شاید این مشکل به علت افسردگی باشد و اینکه انرژی ندارید. شاید هم به این خاطر است که بیش از حد کار می کنید و بنابراین زمانی برای خانواده، دوستان و سرگرمی های تان ندارید. دلیل آن هر چیزی که هست علامت خوبی نیست.

9– این احساس را دارید که همیشه در حال کار کردن هستید. یکی از نکات بد شغلی که از آن تنفر دارید این است که همیشه این احساس را دارید که زمان شما را هدر می دهد. داشتن کار خوب این مزیت را دارد که به شما اجازه می دهد که به زندگی شخصی خودتان هم برسید. اگر همیشه شغل تان ذهن شما را مشغول می کند و مدام به آن فکر می کنید و یا اینکه همیشه مشغول کار کردن هستید در حالی که باید از زندگی تان لذت ببرید، ممکن است زمان تغییر رسیده باشد.

منابع:

  1. thebalancecareers

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *