در درخواست نامه شما اشتباهی شده، چه کار باید کنید؟

در نامه خود نام رئیس شرکت را اشتباه نوشته اید، قالب درخواست نامه شما اشتباه است و یا رزومه قدیمی تان را به اشتباه ایمیل کرده اید، حال باید چه کار کنید؟

آیا امیدتان را از دست داده اید؟ فکر می کنید این موقعیت شغلی بوجود آمده را باید فراموش کنید؟
خیر، راه های ساده ای وجود دارند که می توانید اشتباه خود را جبران کنید، چطور؟

 

استرس نداشته باشید

این قدر به خود سخت نگیرید، هیچ انسانی کامل نیست، هر کسی ممکن است اشتباه کند. بله انتظار نداشتید در این لحظه حساس که می خواستید خود را یک حرفه ای نشان دهید، چنین اشتباهی کنید اما دنیا که به آخر نرسیده.

همه ی ما انسانیم و هر کسی که درخواست شما را بررسی می کند هم مثل شماست. اگر به عنوان ویرایش گر درخواست کاری می دهید می توان گفت اشتباهات نباید صورت گیرد اما اگر به عنوان یک مهندس آنقدر هم سخت گیری نمی شود.

باید توجه کنید اشتباهات در کار اجتناب ناپذیر است اما نحوه ی جبران آنها بسیار حائز اهمیت است. باید به کارفرما ثابت کنید توانایی حل مشکلات و اشتباهات پیش رو را دارید.

سعی کنید اگر دچار اشتباهی می شوید به دنبال راه حل آن باشید نه این که اصلا خود را متوجه این موضوع نکنید. گاهی اوقات ممکن است پاسخ و یا توضیح شما را قبول نکنند اما گفتن هیچ ضرری ندارد. چگونه این کار را انجام دهیم:

 

راه ارتباطی را بیابید

سعی کنید آن شخصی که مسئول استخدام یا مصاحبه است را بیابید. می توانید شماره تلفن و یا ادرس ایمیل آن ها را در وبسایت شرکت پیدا کرده و به راحتی بگوئید ” این رزومه ای که برایتان ارسال کردم نسخه ی قدیمی رزومه کاری ام است.”

 

چگونه برای اصلاح مشخصات نامه بنویسیم

حال که نحوه ی ارتباط با شخص مسیول را میدا کردید باید نامه ای بنویسید :

با سلام
من از اینکه به عنوان [نقش] در [شرکت] درخواست داده ام خیلی خوشحالم. اما متوجه شدم [رزومه /نام …] به اشتباه فرستاده شده، اگر امکان دارد نسخه ی اصلاح شده را برایتان ارسال کنم.
[نام شما] 

 

از نامه ی تشکر به نفع خود استفاده کنید

فرض کنید بعد از مصاحبه، ایمیل و یا فرمی که فرستاده اید اشتباهاتی دارد. می توانید از نامه ای که برای تشکر می فرستید بیشترین استفاده را کرده و اطلاعات را به روزرسانی کنید. به یاد داشته باشید این آخرین فرصت شماست پس باید توجه زیادی داشته باشید.
به عنوان مثال :

در ایمیل قبلی متاسفانه اسم شما را اشتباه نوشتم، در اینجا قصد داشتم از زحمات شما تشکر کنم [نام شخص مربوطه] ….

 

فراموش کنید

ممکن است این راه حل برای اشتباهات جزئی جواب دهد اما گاهی اوقات ممکن است هیچ فرصتی برای جبران اشتباهات نباشد، چون اشتباه شما غیر قابل چشم پوشی است، دیر شده و یا شخص مربوطه قابل دسترسی نیست.

در این شرایط بهتر است فراموش کنید( بله از این حرف متاسفم) اما قبول کنید همیشه نمی شود اشتباهات را جبران کرد. از اشتباه خود عبرت بگیرید و به دنبال فرصت های دیگر باشید.

دفعه بعد که قصد ارسال رزومه داشتید دو یا سه بار بازنگری کنید، از دوستتان بخواهید یکبار آن را بخواند و قبل از اینکه مطمئن نشده اید ارسال نکنید.

منبع :themuse

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *