حقیقت هایی در مورد جهت گیری کسب و کار ها به سمت بازاریابی سبز

تعداد کسب و کار هایی که به سمت بازاریابی سبز می روند در حال افزایش است. این کسب و کار ها سعی دارند با استفاده از مواد و انجام یک سری عملیات هایی که اثرات محیطی کم تری دارند یک کسب و کار و محیط کار سازگار با محیط زیست ایجاد کنند.

 

هزینه

رفتن به سمت فعالیت های سبز یک سری هزینه های اولیه را در بر دارد. نصب تجهیزاتی که هدر رفت انرژی کمتری دارند، می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد. اما کاهش هزینه های بالاسری مثل قبض برق به دلیل استفاده از این تجهیزات کم مصرف طی چند سال هزینه های اولیه را باز می گرداند.

 

صرفه جویی در انرژی

تغییرات کوچک در شرکتتان مثل خاموش کردن لامپ های اضافی و یا تنظیم کردن کامپیوتر ها در حالت استندبای هنگامی که استفاده نمی شوند می تواند به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک شایانی کند. در سال 2005 مصرف انرژی کامپیوتر ها در ایالات متحده بالغ بر 64 میلیارد کیلووات-ساعت بود که هزینه 6 میلیارد دلاری را برای مصرف کنندگان داشت. از طرف دیگر استفاده از لامپ مهتابی به جای لامپ رشته ای مصرف برق را به شدت کاهش داد، این کاهش مصرف برای کمپانی های بزرگ که فضای بیشتری داشتند خیلی محسوس بود.

 

کاهش و بازیافت مواد

دیگر استراتژی ها نظیر استفاده از ایمیل به جای فکس، استفاده از کارتریج هایی که دوباره قابل استفاده اند و یا استفاده از بسته بندی و کیسه های قابل بازیافت هدر رفت مواد را کاهش می دهد. پرینت دو طرفه برگه ها مصرف کاغذ را 50 درصد کاهش می دهد. و یا استفاده شرکت های بزرگ از وایفای به جای شبکه بندی کابلی مصرف کابل را به شدت کاهش می دهد.

 

الویت ها

برخی از الویت های تولید کنندگان در فعالیت های سبز شامل بسته بندی پایدار، نظارت بر آب و محیط زیست و حفاظت محیط زیست و انرژی است. بر خی از شرکت های بزرگ در جلسات مربوط به حفظ محیط زیست حضور مداوم دارند. در حالی که دیگر شرکت ها فقط با کاشت درخت سعی بر کمک کردن دارند.

 

روابط مشتری

استفاده از بازاریابی سبز مشتریان زیادی را به سمت کسب و کارتان جذب می کند. حتی برخی از گروها کمپانی هایی را که در این امر کوتاهی می کنند تحریم می کنند. کسب و کار هایی که به حفظ محیط زیست اهمیت داده و جزء یکی از الویت هایشان است، اعتماد مشتری را جلب کرده و موفق تر اند.

 

منبع:smallbusiness.chron

3 دیدگاه در “حقیقت هایی در مورد جهت گیری کسب و کار ها به سمت بازاریابی سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *