7 راز که می توانند رزومه شما را متحول کنند.

شاید با خودتان فکر کنید که در عصر لینکداین و شبکه های اجتماعی دیگر نیازی به رزومه وجود ندارد. به وضوح چنین تصوری اشتباه است. این سند یک ابزار کلیدی برای جستجوی شغل است و نمی تواند به وسیله پروفایل لینکداین و یا دیگر شبکه ها جایگزین شود.

در این متن قصد داریم نکاتی درباره رزومه بگوییم که می تواند به موفقیت شما در پیدا کردن شغل کمک کند.

1- رزومه یک ابزار بازاریابی است.

خبر ناراحت کننده این است که بسیاری از افراد نویسندگان خوبی نیستند. مطمئن شوید که رزومه تان را به بهترین نحو ممکن نوشته اید، به گونه ای که شما را متمایز کند. یک رزومه با ساختار درست و مناسب نشان می دهد که شما فرد منظبطی هستید. دقیق نوشتن اطلاعات این احساس را به مصاحبه کنندگان منتقل می کند که شما فردی منطقی هستید که تنها به اهداف خود فکر می کند. همچنین داشتن یک رزومه عالی به مدیران نشان می دهد که شما پس زمینه خوبی دارید که می تواند به دارایی شرکت تبدیل شود و میتواند آنها را متقاعد کند تا با شما برای مصاحبه کاری تماس بگیرند.

2- رزومه به مدیران کمک می کند تا درباره انتخاب شما تصمیم بگیرند.

یک رزومه درست و دقیق به سرعت به مدیران می گوید که شما  پاسخ مشکلات آنها هستید. آنرا دقیق و واضح بنویسید و به جای تمرکز بر روی عناوین شغلی قبلی تان، بر روی دستاوردهای تان تمرکز کنید. یکی از نکات کلیدی که باید به ذهن تان بسپارید  این است: شما باید توانایی های و مهارت های تان را بفرشید. هدف رزومه این نیست که فهرست شغل ها و وظایف قبلی شما را به مدیران نشان دهد.

3- سفارشی کردن مهم است.

آیا نیاز است که برای هر شرکت رزومه تان را سفارشی کنید؟ بله. این یک نکته کلیدی است. شما تنها شش ثانیه فرصت دارید تا بر روی خواننده خود تاثیر بگذارید. بنابراین باید مطمئن شوید که دقیقا مهارت ها و توانایی ها یی را بنویسید که برای شرکت موردنظر مهم باشند تا بتواند تاثیر اولیه مناسبی داشته باشد. برای این کار نیاز است تا توضیحات مربوط به شغل موردنظر را مطالعه کنید و درباره شرکت موردنظر تحقیق انجام دهید.

4- رزومه شما با برندسازی تقویت می شود.

رزومه شما یک ابزار بازاریابی است که شما به وسیله آن توانایی ها و مهارت های تان را به فروش می رسانید، در عین حال آن جزئی از برند و هویت شما نیز به حساب می آید. بنابراین مطمئن شوید که این ابزار پیام شما را به درستی منتقل کند، نقاط قوت شما را مشخص کند، ارزش هایی را که می توانید خلق کنید را بیان کند و شور و علاقه شما را نشان دهد.

5- کمی انسانیت اضافه کنید.

بسیاری از رزومه ها شبیه هم هستند و اکثر آنها خسته کننده هستند و حس خوبی منتقل نمی کنند. بنابراین سعی کنید چیز متفاوتی بگویید و سعی کنید شبیه یک انسان به نظر برسید تا یک ماشین.

6- چه بخش هایی باید داشته باشد.

درباره بخش ها نظرهای متفاوتی وجود دارد، اما در ادامه برخی از بخش ها که به نظر مهم تر هستند بیان شده اند. رزومه شما باید حاوی نام و اطلاعات تماس شما باشد. یک خلاصه درباره مهارت ها و توانایی های شما و ارزشی که می توانید برای شرکت ایجاد کنید را بعد از قسمت نام و اطلاعات تماس بنویسید. بخش تجارب کاری، که موقعیت های شغلی قبلی شما و مهارت های مرتبط به آنها را نشان می دهد. بخش مهارت ها که به صورت اختصاصی تمام مهارت های شما چه مرتبط و چه غیر مرتبط را نمایش می دهد. البته سعی کنید مهارت هایی که به شغل موردنظر مرتبط هستند را پر رنگ تر نمایش دهید. بخش مدارک  تحصیلی که مدارک مرتبط به تحصیلات و دوره هایی را که گذرانده اید را مشخص می کند.

7- این آخر خط است.

رزومه به عنوان یک ابزار اساسی و اصلی برای استخدام باقی خواهد ماند. مدیران و شرکت ها هنوز هم برای استخدام و گرفتن نیرو رزومه درخواست می کنند و آنها می خواهند که رزومه ها ساده باشند و به سوالاتی که آنها در ذهن دارند به سرعت پاسخ دهند. یک رزومه خوب هم برای شما و هم برای مدیران مزایای زیادی به همراه دارد. امیدوارم نکات گفته شده بتواند به شما در یافتن شغل دلخواه تان کمک کند.

منابع:

  1. livecareer

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *