چگونه هنگام کار یک جلسه مصاحبه داشته باشیم(بدون اینکه به دنبال دروغ گفتن باشیم)

شما یک جلسه مصاحبه با شرکتی دارید که واقعا علاقه مند این شغل هستید. اما در حال حاضر مشغول کار هستید، و اگر کسی از این موضوع پی ببرد ممکن است باعث ناراحتی هایی شود.
خب، چگونه برای این جلسات مهم وقت آزاد داشته باشیم؟ چگونه پشت میز کاری نباشیم بدون اینکه زنگ خطر رییس شرکت به صدا در نیاید؟ چگونه دفتر کار را ترک کنیم بدون اینکه دروغ سر هم نکنیم؟

کار سختی است اما قابل مدیریت است. اینجا راه هایی ارائه شده تا رییس تان سر از کارهایتان در نیاورد:

 

1- مدام نگویید وقت دکتر دندانپزشکی دارم

این حرف قدیمی شده: به همکاران می گویید امروز وقت دندانپزشکی دارم. خواهشا این حرف را نزنید!

بهانه دندانپزشکی به دو دلیل اشتباه است:

1- این حرف را زیاد شنیده اند.
2- همکاران تان تعداد مرخصی ها به دلیل دندانتان را می شمرند و بعد از مدتی می گویند این چه بیماری است؟

اگر بهانه های پزشکی می آورید، دندانپزشکی را فراموش کنید. (بهتر است وقت دکتر دستگاه گوارش و … داشته باشید)

 

2- کاری هست که در خانه باید انجام دهید

فرض کنیم که امروز می خواهید فرزندتان را از مدرسه به خانه بیاورید و یا کار مهمی هست که شخصا باید در خانه باشید. در این زمان ها می توانید یک جلسه مصاحبه داشته باشید کنید.

این مورد برای همکاران نیز قابل فهم است که امروز یک کار شخصی مهم دارید. پس می توانید خود را آماده کرده و بدون اینکه کسی بفهمد یک مصاحبه داشته باشید.

 

3- داستانی بگویید که کسی تمایل شنیدن آن را ندارد

یکبار به یکی از افرادی پیشنهاد دادم که بگوید مریض شده و ویروس این بیماری واگیر دار است. با این بهانه نیز توانست عدم حضور خود را در شرکت توجیه کنید. همکاران نیز از اینکه در دفتر کاری حاضر نشده بود راضی بودند.

 

4- داستانتان باورکردنی و منحصر به فرد باشد

نوع دیگر دروغ مصلحتی برای اینکه وقتتان را برای مصاحبه خالی کنید این است که داستان مرتبط و واقعی داشته باشید. مثال دکتر دندانپزشکی که قبلا گفتیم واقعی است اما منحصر به فرد نیست.

این را امتحان کنید: فرزندنم قصد دارد یک آزمایش مرتبط با درس اش را در خانه امتحان کند. این آزمایش خطرناک است، من نیز برای ایمنی این آزمایش باید در خانه حضور داشته باشم.

 

 

لطفا از این مطلب برداشت بد نکنید. دروغ گفتن در محل کار خوشایند نیست، اما وقتی می خواهید یک جلسه مصاحبه داشته باشید همیشه نمی توانید صادق باشید. از طرفی اگر می خواهید شغلی پیدا کنید باید حضورا در جلسه شرکت کنید. پس سعی کنید راه حلی پیدا کنید تا چند ساعتی در محل کارتان حضور نداشته باشید. و همیشه سعی کنید برای این جلسه مصاحبه امادگی لازم را داشته باشید.

 

منبع :themuse

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *