اینها مهارت هایی است که در مصاحبه شغلی به آن نیاز دارید.

مدارک و یا دوره هایی  که گذرانده اید دلیل این نیست که شما برای استخدام مناسب هستید. در نهایت این مهارت ها و توانایی های شما است که تصمیم گیرندگان را برای انتخاب شما راضی می کند. آیا در هنگام مصاحبه توانسته اید مدیران را راضی کنید که مهارت های لازم برای شغل موردنظر را دارید؟ چطور می توانید مهارت های تان را در یک مصاحبه نشان دهید؟

تعیین مهارت های مرتبط

با کمی تحقیق درباره شرکت و شغل موردنظر می توانید متوجه شوید که چه مهارت هایی برای آنها مهم است. بعد در شغل های گذشته خود به دنبال مهارت هایی باشید که با مهارت های شغل موردنظر تان یکسان هستند. بعد می توانید از شغل های گذشته خود که مهارت های یکسانی با شغل درخواستی شما دارد در هنگام مصاحبه صحبت کنید.

تاکید بر روی مهارت های نرم

بسیاری از کسب وکارها با عدم مهارت فنی (مهارت های سخت) کارکنان روبرو می شوند بنابراین این مهارت های فنی را به کارکنان خود آموزش می دهند. اما آنها نمی توانند مهارت های نرم را که از طریق تجربه به دست می آیند به کارکنان خود آموزش دهند. انجمن National Association of Colleges and Employers برای یافتن مهارت هایی که کارفرمایان به دنبال آنها هستند یک نظرسنجی انجام داده است. طبق این نظرسنجی کارگروهی، تصمیم گیری و حل مساله و ارتباط موثر جز مهم ترین مهارت هایی هستند که کارفرمایان به دنبال آنها هستند. هوش هیجانی و مهارت های فردی نیز در رده ها بعدی قرار دارند. موارد گفته شده همه جز مهارت های نرم هستند. اما نمایش این مهارت ها در طی یک مصاحبه کار سختی است. شما به راحتی می توانید در روزمه تان بنویسید که می توانید با نرم افزار ورد کار کنید اما اگر در مهارت های تان رهبری کردن یک تیم را قرار دهید، به شواهد بیشتری برای اثبات آن نیاز دارید.

قصه گویی

یکی از بهترین راه ها برای ثابت کردن مهارت های تان این است که آنها را با مثال هایی از گذشته تان همراه کنید. در کارهای گذشته تان به دنبال موقعیت ها و شرایطی باشید که از مهارت های تان استفاده کرده باشید. به خصوص مهارت های نرم، هرچقدر بتوانید مثال های واقعی تری ذکر کنید نتیجه بهتری به دست خواهید آورد.

 

منابع:

  1. fortune

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *