چگونه به دنبال یک شغل جدید باشید بدون اینکه رئیس تان متوجه شود؟

آیا به دنبال شغل جدیدی هستید؟ مشغول ارسال درخواست و رزومه و جلسات مصاحبه هستید؟ خب مشکل چیست؟ می خواهید مطمئن شوید رئیس تان متوجه فعالیت های شما برای یافتن شغل جدیدتان نشود.

بله می دانم شما هم موافق اید در این شرایط این مشکلات چقدر سخت است. حقیقت این است که هیچ کسی به اندازه خودتان به شما اهمیت نمی دهد. آن 30 دقیقه که برای مراجعه به دکتر مرخصی می گیرید برای شما خیلی حیاتی است اما ممکن است رئیستان حتی متوجه نبودتان هم نشود.

 

در اینجا سعی شده نکاتی در اختیار شما قرار بگیرد تا بدون اینکه رئیستان متوجه شود شغل جدیدی پیدا کنید:

 

جلسات مصاحبه را هنگام ناهار و یا بعد از ساعت کاری بگذارید

جلسات مصاحبه را زمان هایی قرار دهید که معمولا در شرکت حضور ندارید. اگر هنگام ظهر جلسه داشته باشید بهتر است چون این شانس را دارید جزء نفرات اول مصاحبه باشید. و یا اگر بعد از ساعت اداری باشد دیگر نیازی ندارید برای زودتر رفتن از سر کار بهانه ای بیاورید.

 

از مرورگر incognito استفاده کنید

توصیه می شود از کامپیوتر محل کار برای یافتن شغل جدید استفاده نکنید، اما اگر کار های ضروری پیش آمد مثل جواب دادن به ایمیل کارفرما، می توانید از مرورگر incognito استفاده کنید تا اطلاعات شما بر روی مروگر ثبت نشود.
فراموش نکنید کسی نبیند چه پیجی را بر روی کامپیوتر باز کرده اید.

 

کار های غیر ضروری را در خانه انجام دهید

برای دیگر کار ها مثل به روزرسانی رزومه، نوشتن درخواست نامه، و یا خواندن اطلاعات مربوط به شرکت بهتر است این کار را در خانه انجام دهید. ریسک نکنید!

 

مطمئن شوید آپدیت های لینکداین شما خصوصی سازی شده

هنگامی که لینکداین خود را به روزرسانی می کنید گزینه ای وجود دارد که می گوید آیا می خواهید مخاطبین شما هم از این به روزرسانی اطلاعات مطلع شوند؟ (Notify Your Network) مطمئن شوید این گزینه خاموش است.

 

ظاهر خود را بیرون از شرکت تغییر دهید

سعی کنید برای اینکه کسی متوجه نشود بیرون از شرکت و یا حتی الامکان دور از دید رئیس باشید.

 

با همکاران صحبت نکنید

مطرح کردن این موضوع حتی با همکاران نزدیک نیز ممکن است مشکلاتی را برای شما بوجود آورد. اگر واقعا به کمک آن ها نیاز دارید مطمئن شوید این موضوع یک راز باقی می ماند.

 

در یک مکان خصوصی با تلفن صحبت کنید

این بزرگترین مشکلی است که با آن مواجه اید. چگونه بدون این که کسی حرف های شما را نشنود با تلفن صحبت می کنید؟ جایی که راحت و بی سر صداست وهمکاران و رئیس تان متوجه صحبت های شما نمی شوند کجاست؟

بهترین کار این است از قبل این چنین مکانی را برای روز مبادا پیدا کرده باشید. کافی شاپ های نزدیک، اتاق کنفرانس، داخل خودروی شخصی و یا یک گوشه ی خلوت در خیابان.

 

یک روز را در خانه کار کنید

اگر برای شما ممکن درخواست کنید یک روز را در خانه کار کنید. فقط مطمئن شوید هنگام مصاحبه نیازی نیست از طریق تلفن در دسترس باشید.

 

در آخر اینکه اگر از قبل برنامه ریزی داشته و تمام کار ها را طبق برنامه انجام دهید به راحتی می توانید در جلسات مصاحبه شرکت کنید. فراموش نکنید اول باید یک کارمند خوب باشید سپس یک جستجوگر خوب. به این معناست که باید به کار فعلی خود نیز رغبت نشان داده و با انرژی کار کنید. یکبار که شغل جدیدتان را یافتید با کمال احترام استعفا دهید.

 

منبع:themuse

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *