آیا کسب و کار شما به اندازه کافی اجتماعی است؟

ساختن یک صفحه فیس بوک کار راحتی است. ساخت چنین صفحه ای در اینستاگرام و توییتر حتی از این هم ساده ترو راحت تر است. چالش چنین صفحاتی این است که بتوانید فالوورهای فعال و مشتاق جذب کنید تا بتوانید آنها را به مشتریان وفادار تبدیل کنید.

صرف نظر از اندازه هر کسب وکاری، جذب مخاطب باید یکی از اولویت های هر کسب و کاری باشد. در ادامه قصد داریم راهکارهایی را معرفی کنیم تا بتوانید از آنها برای جذب مخاطب بیشتر در شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

با فالوورهای خود ارتباط خوبی ایجاد کنید.

طبق تحقیقات Sprout Social، پنجاه درصد مشتریان قبل از خرید یک محصول فعالیت های شرکت تولید کننده آنرا در یکی از شبکه های اجتماعی دنبال می کنند. بنابراین محتوایی که در شبکه های اجتماعی قرار می دهید می تواند بر روی تصمیم مشتری تاثیر زیادی داشته باشد.

بسیاری از کسب وکارها با شبکه های اجتماعی مثل خیابان یک طرفه برخورد می کنند و با ارسال پیام های زیاد قصد دارند مشتری را برای خرید ترغیب کنند. برای اصلاح این مشکل، کسب و کارها باید ابتدا به مشتری فکر کنند تا بتوانند تشخیص دهند که مشتری از ارتباط در شبکه های اجتماعی چه انتظاراتی دارد و چه هدفی را دنبال می کند. بعد کسب و کارها می توانند با توجه به این بازخوردها روش ارتباطی خود در شبکه های اجتماعی را ایجاد کنند.

همچنین تحقیقات صورت گرفته توسط Sprout Social نشان داد که 60 درصد افراد در شبکه های اجتماعی به دنبال تخفیف هستند. همان طور که انتظار داشتید مشتریان در صورت وجود نداشتن تخفیف علاقه زیادی به محصولات و یا خدمات شما نخواهند داشت.

برای صحبت های انفرادی ارزش بیشتری در نظر بگیرید.

اگر مشتری در شبکه های اجتماعی از شما سوالی پرسید، سوال او را بی جواب نگذارید و سعی کنید این جواب دادن شما بیش از 24 ساعت تاخیر نداشته باشد. تحقیقات Sprout Social نشان می دهد که 30 درصد افراد حداقل یک بار در ماه با یکی از کسب وکارها از طریق شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار می کنند. معنای این آمار این است که این ظرفیت وجود دارد که شما این میزان تعامل را افزایش دهید.

اگرچه پاسخ دادن به یک کاربر ممکن است وقت زیادی از شما بگیرد اما تاثیر مناسبی بر روی مشتری شما خواهد داشت و شاید اثرگذاری آن نسبت به انتشار یک پست در شبکه های اجتماعی بیشتر هم باشد.

پیام و لحن خودتان را داشته باشید.

متخصصان شبکه های اجتماعی توصیه می کنند که لحن خودتان در شبکه های اجتماعی را تعریف کنید. این گفته بیان می کند که برای کسب و کارتان هویت و شخصیت مشخصی داشته باشید که ارزش ها و اهداف شما را نشان دهد و مطمئن شوید که فعالیت های شما نشان دهنده این هویت و شخصیت است.

یکی از اشتباهات رایج کسب و کارها در هنگام فعالیت در شبکه های اجتماعی این است که بیش از حد مطالب طنز منتشر می کنند. گاهی این طنز بیش از اندازه با کسب و کار شما ساگاز نیست. فعالیت های شما باید نشان دهد که شما چه کسی هستید و انتظار دارید که مشتریان شما چه کسانی باشند.

بر روی کانال های خاصی تمرکز داشته باشید.

هر روز بر تعداد شبکه های اجتماعی افزوده می شود و هر روز یک شبکه اجتماعی جدید ظهور می کند اما این به این معنا نیست که شما باید در همه آنها حضور و فعالیت داشته باشید. روش منطقی این است که در دو یا  سه مورد از آنها حضور و فعالیت تاثیرگذار داشته باشید.

اجتماعی بودن به این معنی است که شما بتوانید یک گروه از افراد علاقه مند به محصولات و یا خدمات تان را دور هم جمع کنید و با آنها ارتباط مناسب برقرار کنید. بنابراین منطقی است که دو یا سه شبکه اجتماعی را برای فعالیت انتخاب کنید و بر روی آنها تمرکز داشته باشید.

منابع:

  1. businessnewsdaily

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *