چگونه از 48 ساعت قبل از مصاحبه بیشترین استفاده را ببریم؟

تبریک می گوییم! نامه ی شما کارفرما را تحت تاثیر قرار داده، رزومه ی شما تجربیات و مهارت های شما را به درستی معرفی کرده و دو روز دیگر یک جلسه مصاحبه دارید.

در حالی که از قبل فکر کرده اید که برای این جایگاه مناسب هستید یا نه اما باید دلایل انتخاب این شغل را دوباره بررسی کنید.

متاسفانه زمان برای آماده شدن در جلسه مصاحبه متوقف نمی شود. در این مدت کوتاه آن 3 موردی که باید به آن توجه کنید چیست ؟

 

1- تا می توانید در مورد شرکت و نقش خودتان اطلاعات کسب کنید

مصاحبه یک شانس برای مصاحبه گیرنده است تا بررسی کنید آیا برای تیم مناسب هستید یا نه! باید نشان دهید قادرید چه چیزی به تیم اضافه کنید و یا چه سودی دارید.

در مورد شرکت بیشتر بدانید
در مورد تاریخچه، محصولات، مشتریان و نقشه راه شرکت اطلاعات کسب کنید. این اطلاعات را می توانید از طریق وبسایت شرکت، نشریات و رسانه ها دنبال کنید.

فرهنگ شرکت چیست
صفحات اجتماعی شرکت نظیر فیس بوک و لینکداین را بررسی کنید و ببینید فرهنگ آنها چیست. سعی کنید یک تصویر از آنها در ذهن خود بسازید. آیا تکنولوژی محور اند؟ دانش بنیان اند؟ و…

نقش خود را بدانید
توضیحات مربوط به نیروی مورد نیاز آنها را بخوانید و دوباره بخوانید! آن چیزی که از شما انتظار دارند را مد نظر بگیرید تا بتوانید از این اطلاعات در مصاحبه استفاده کنید. برای پاسخ به سوالات خواسته های آنها آماده باشید.

در مورد مصاحبه گیرندگان تحقیق کنید
پروفایل لینکداین آنها را بررسی کنید، نام شان را در گوگل جستجو کنید. در مورد پیشینه ی آنها بدانید. آیا در زمینه تخصص آنها می توانید اطلاعاتی کسب کنید تا بیشتر ارتباط برقرار کنید.

ممکن است در این مدت کوتاه نتوانید تمام اطلاعات را بدست اوردی اما سعی کنید یافته های خود را طبقه بندی کنید.

2- بدانید که هستید

توانایی های خود را یادداشت کنید
مهارت ها و تجربیات شما در رزومه نوشته شده پس یک گام جلو هستید. اما در مصاحبه ممکن است از گذشته شما سوال شود تا دیگر توانایی های شما را بدانند: چگونه چالش ها را برطرف می کنید، آیا تغییر پذیر هستید، یادگیری شما چگونه است؟

نقاط قوت و ضعف، علایق و توانایی رشد شما چیست. مواردی که مشکلی را حل کرده اید و یا تحت فشار بوده اید چگونه عمل کرده اید.

مهم این است که این موارد چگونه به شما کمک می کنند تا مناسب این جایگاه باشید.

اهداف شغلی خود را مشخص کنید
5 سال آینده کجا هستید ؟ پاسخ به این سوال امروزه با این تغییرات روز به روز دشوار است. مشخص کردن مسیر شغلی سخت است، شما نمی دانید 5 سال دیگر به چه نقطه ای باید برسید، اما باید بدانید در این مدت قرار است چه تجربیاتی کسب کنید و یا چه مهارت هایی باید بدست آورید. شما می خواهید برای یک شرکت بین المللی کار کنید؟ یک شرکت استارتاپی ، برای خیریه و یا یک کسب و کار کوچک؟

شاید به چند درخواست کار رزومه ارسال کرده اید اما باید بدانید هدف شما چیست. در مصاحبه اگر این موارد برای شما شفاف نباشند ممکن است فکر کنند برای این کار مناسب نیستید. پس باید به خودتان رجوع کنید و اهداف خود را یادداشت کنید.

 

3- به خود نگاه کنید

 

خوب بخوابید
شب قبل از مصاحبه استراحت کنید. زود بخوابید. اگر روز مصاحبه خسته باشید نمی توانید تمرکز کنید.

لباس مناسب بپوشید
ممکن است فکر کنید فریبنده است اما ظاهر مناسب و آراسته مهم است. مصاحبه گیرنده به اینکه وقت گذاشته اید و خود را برای جلسه آماده کرده اید اهمیت می دهد.

 

منبع :au.hudson.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *