لینکداین برای کسب و کار: تمام آنچه نیاز است بدانید.

لینکداین یکی از بهترین شبکه های اجتماعی برای صاحبان کسب و کارها و کسانی است که به دنبال شغل هستند. با استفاده از یک صفحه در لینکداین، شما می توانید افراد با استعداد را جذب کنید، خودتان را به عنوان یکی از افراد مطرح در یک حوزه معرفی کنید و یا سرویس و محصول تان را معرفی کنید.

در ادامه با برخی از ویژگی های لینکداین برای کسب و کار بیشتر آشنا می شویم.

برای شرکت تان یک صفحه ایجاد کنید.

با داشتن یک صفحه در لینکداین به مشتریان این امکان را می دهید که درباره کسب و کار شما، محصولات، خدمات و فرصت های شغلی که دارید اطلاعات بیشتری به دست آورد. برای ایجاد چنین صفحه ای به یک حساب کاربری و یک ایمیل تایید شده نیاز دارید.

برای این صفحه به یک توضیح 250 تا 2000 کاراکتری نیاز دارید. این توضیح باید حاوی تاریخچه شرکت شما و معرفی محصولات و یا خدمات شما باشد.

علاوه بر توضیح درباره شرکت تان باید بقیه اطلاعات مورد نیاز مانند وب سایت، مکان شرکت، نوع شرکت، اندازه شرکت و … را نیز وارد کنید. از بارگذاری لوگوی شرکت تان نیز مطمئن شوید.

برای فرصت های شغلی تان یک صفحه ایجاد کنید.

یافتن فردی که با فرهنگ کاری شرکت شما هماهنگ باشد و مهارت های مناسب را نیز دارا باشد برای هر کسب و کاری و با هر اندازه ای کاری سخت و پر هزینه است. یک صفحه فرصت های شغلی به شرکت ها اجازه می دهد تا داستان کسب و کارشان را بیان کنند، استعداد های مورد نظرشان را پیدا کنند و تاثیرگذاری اهداف شان را اندازه گیری کنند.

تب Life به کسانی که به دنبال شغل هستند اجازه می دهد به فرهنگ کاری شرکت نگاهی بیندازند. این تب همچنین به شما این امکان را می دهد تا تصاویر، ویدئوها و … را با دیگران به اشتراک بگذارید. شما حتی می توانید نسخه های متفاوتی از این تب ایجاد کنید تا مخاطبین متفاوتی را مورد هدف قرار دهید. به عنوان مثال شاید دوست داشته باشید چیزی که یک بازاریاب از شرکت شما دریافت می کند با یک برنامه نویس تفاوت داشته باشد.

گروه ایجاد کنید و یا عضو گروه های دیگر شوید.

بعد از اینکه صفحه کسب و کارتان را ایجاد کردید زمان آن رسیده است تا کسب و کارتان را تبلیغ و ترویج کنید. یکی از بهترین راه ها برای این کار ایجاد گروهی است که به صفحه شما مرتبط است. یک گروه بهترین مکانی است که می توانید جمعی از افراد علاقه مند به کسب و کارتان را گرد هم آورید.

برای ایجاد گروه به یک نام، لوگو و یک توضیح کوتاه درباره گروه نیاز دارید. شما همچنین می توانید عضو گروه های دیگری که برای شما جالب هستند، شوید.

گروه ها می توانند به شما کمک کنند تا خود را به عنوان یک فرد متخصص در یک زمینه کاری معرفی کنید و افراد بیشتری را به سمت صفحه شرکت شما هدایت کند. اگرچه این گروه ها مکانی برای به اشتراک گذاشتن تبلیغات نیستند؛ به جای این کار محتوا مناسب و کاربردی را با دیگر افراد به اشتراک بگذارید.

نکات استفاده از صفحه لینکداین

بعد از اینکه یک صفحه و گروه برای خودتان ایجاد کردید، به صورت منظم از این دارایی ها استفاده کنید و برای آنها محتوا تولید کنید. در ادامه با نکاتی برای استفاده بهتر از این دارایی ها آشنا می شویم.

1- فالوور جمع کنید.

نشر و به اشتراک گذاشتن محتوا بی فایده خواهد بود، اگر کسی آنها را نبیند. شما باید مدام به دنبال فالوورهای جدید در لینکداین باشید. آدرس صفحه لینکداین تان را در سایت و  ایمیل تان قرار دهید و وظیفه تبلیغ صفحه تان را به فردی مشخص بسپارید تا همیشه این کار را انجام دهد.

2-محتوا منتشر کنید.

برای هر کمپین تبلیغاتی موفق، شما نیاز دارید که مخاطبین تان را بشناسید و بدانید که آنها به دنبال چه چیزی هستند. نشر و اشتراک محتوای کاربردی و مفید برای فالوورها اهمیت زیادی دارد.

3- برای محتوا برنامه ریزی داشته باشید.

نشر محتوا به صورت منظم یک کلید اساسی برای موفقیت یک حساب کاربری در شبکه های اجتماعی است. به همین دلیل استفاده از یک تقویم برای نشر محتوا می تواند روش مناسبی باشد.

4- برای روزهای تعطیل محتوا متفاوتی داشته باشید.

دیدن چیزهای مشابه می تواند آزاردهنده و خسته کننده باشد. بنابراین سعی کنید مطالب شما ترکیبی از تصاویر، ویدئو و متن باشد. حتی می توانید برای روزها و ایام خاص سال نیز مطالب ویژه ای داشته باشید.

5- از ابزارهای رهگیری و تحلیلی استفاده کنید.

یکی از بهترین راه ها برای اینکه محتوای مناسب منتشر کنید این است که مخاطبین تان را بشناسید و بدانید که آنها به دنبال چه چیزی هستند. با رهگیری و بررسی کردن مطالب گذشته تان می توانید متوجه شوید که کدام یک تاثیر مناسب تری داشته اند.

ابزار تحلیلی لینکداین نیز به شما این امکان را می دهد تا میزان تاثیرگذاری مطالب تان را بررسی کنید، روند ها را شناسایی کنید، وضعیت جمعیتی فالوورهای تان را ببینید و درباره ترافیک صفحه تان بیشتر بدانید.

6- تصویر و ویدئو را تجربه کنید.

لینکداین قابلیت پشتیبانی از تصاویر و ویدئو ها را نیز دارد. در سال 2018 لینکداین ویژگی فیلتر برای تصاویر و قابلیت افزودن چندین قالب به متن را معرفی کرد. می توانید از این ویژگی ها برای به اشتراک گذاشتن تصاویر مربوط به شرکت تان و یا محصول تان استفاده کنید.

7- صفحه نمونه آزمایشی برای خودتان ایجاد کنید.

با استفاده از چنین صفحه ای شما می توانید بخش خاصی از کسب و کارتان را مشخص تر کنید و محتوای ویژه ای برای برخی از مخاطبین تان منتشر کنید.

8- از تبلیغات اسپانسر شده استفاده کنید.

مشابه دیگر شبکه های اجتماعی، شما در لینکداین نیز می توانید از تبلیغات اسپانسر شده استفاده کنید. این تبلیغات برای شما هزینه به همراه خواهند داشت، اما تاثیر بسیار زیادی نسبت به مطالب شما دارند چون می توانند افراد خاصی را مورد هدف قرار دهند. این ابزار قابلیت ها و ویژگی ها جالبی دارد. شما می توانید سن، جنسیت، شغل و … افرادی که دوست دارید تبلیغ شما را ببینند مشخص کنید.

منابع:

  1. businessnewsdaily

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *