چگونه برای یک مصاحبه شغلی ویدئویی آماده شویم؟

اگر شما یکی از آنهایی هستید که دوست ندارید در مقابل دوربین قرار بگیرید، بهتر است خود را آماده کنید چون استخدام توسط مصاحبه ویدئویی در حال افزایش است.

گرچه اکثر افراد مصاحبه حضوری را ترجیح می دهند، باید سعی کنند بر این مسئله نیز فایق آیند. درست است که ویدئو خیلی از ستاره های رادیو را نابود کرده اما با استفاده از این چند نکته ی ساده قرار نیس مشکلی برای استخدام شما بوجود آورد.

 

مثل حرفه ای ها لباس بپوشید

با مصاحبه ویدئویی مثل مصاحبه حضوری برخورد کنید. لباس رسمی بپوشید و فکر نکنید چون آنها نمی توانند ببینند می توانید پی جامه بپوشید. لباس های رنگارنگ نپوشید. هرچه بیشتر مانند یک مصاحبه حضوری رفتار کنید بهتر عمل می کنید.

صحنه را آماده کنید

قبل از مصاحبه ببینید که پشت صحنه ی وب کم شما چیست. پوستر های غیر مرتبط را از روی دیوار بردارید، تلفن همراه خود را بر روی حالت بی صدا قرار دهید، مطمئن شوید که هیچ چیزی حواس شما را پرت نمی کند و پنجره ها را نیز ببندید.

نور اتاق به گونه باشد که در سایه قرار نگیرید و همچنین نور لپتاپ خود را تنظیم کنید. بهتر است از سیستم نور سه نقطه ای استفاده کنید که مورد استفاده فیلم برداران قرار میگیرد تا از پشت و دو طرف وب کم نور داشته باشید. از نور طبیعی هم می توانید استفاده کنید اما از جهت آن باید مطمئن شوید که تصویر شما در وب کم تاریک نباشد.

 

سیستم خود را بررسی کنید

قبل از اینکه ارتباط ویدئویی برقرار شود سیستم خود را از نظر سخت افزاری و نرم افزاری بررسی کنید. به عنوان مثال برای skype توصیه می شود 1.5Mbps پهنای باند داشته باشید تا بتوانید ارتباط تصویری اچ دی خوبی را تجربه کنید. میکروفون و صدا را تنظیم کنید تا هم صدای شما شفاف و واضح باشد و هم صدای آنها.

 

از خود تست بگیرید

با یکی از دوستانتان از طریق اسکایپ تماس بگیرید و خود را یکبار در این شرایط قرار دهید. با این کار شانس این را دارید تا سوالاتی را که خود از قبل آماده کرده اید جواب دهید و بازخورد دریافت کنید. هر چه راحت تر و با اعتماد بنفس تر باشید مصاحبه بهتری خواهید داشت. سعی کنید ارتباط چشمی برقرار کنید، لبخند بزنید و با شور و اشتیاق باشید. دست های خود را زیاد حرکت ندهید ، روی بادی لنگوویج کار کنید. اگر شرایط آب و هوایی و زمانی در دو مکان تغییر می کند می توانید در مورد آن صحبتی داشته باشید تا بهتر ارتباط بگیرید.

منبع :au.hudson

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *