چگونه بعنوان یک نوجوان کار پیدا کنید؟

گاهی اوقات یک پول توجیبی کم کافی نیست.اگر شما به پول بیشتری برای تماشای آخرین فیلم سینمایی یا بیرون رفتن با دوستتان یا پس انداز کردن نیاز دارید، حتما باید یک شغل داشته باشید.پیدا کردن یک شغل برای شما که نوجوان هستید می تواند سخت باشد اما غیر ممکن نیست.شما به عنوان یک نوجوان تجربه جدیدی را خواهید داشت و همچنین شرکت های زیادی کارآموز نیاز دارند. کلید موفقیت در بدست آوردن شغل این است که تمام تلاش تان را بکنید.

 

1_ جستجو کنید. سازمان ها و جاهایی را پیدا کنید که می دانید به نوجوانان حقوقی هم پرداخت می کنند. جاهای خوبی که می توانید پیدا کنید ساختمان های دولتی و سازمانهای مستقلی مثل پارک شهر، ساختمان های تفریحی، باغ وحش ها، موزه ها، اردوگاهها و بیمارستان ها هستند.
گزینه دیگری که می توانید آن را جستجو کنید انجمن های گذری هستند.آنها معمولا یک بار در هفته جلسه برگزار می کنند و حقوق خوبی را به پادو ها پرداخت می کنند و هر ماه دوره های خوبی را برگزار می کنند یا گاها حقوق بیشتری هم پرداخت می کنند.

 

2_نگاهی به بیرون هم بیندازید.کارهایی را که انجام می دهید می تواند مثل چمن زدن،نگهداری از بچه ها و … باشد.  همچنین می توانید اطلاعات تان را در وب سایت ها یا تابلو های کاریابی قرار دهید، اما حواستان باشد زمانی اطلاعات شخصی خود را در اختیار مشتری قرار دهید که او را خوب بشناسید. کارت های 5×3 از خدماتی که می خواهید ارائه دهید را در فروشگاه های محلی قرار دهید.

 

3_از ابزارهای ارتباطی خود استفاده کنید.با دوستان و خانواده خود درباره هر کاری که می توانید از آن پولی بدست بیاورید صحبت کنید و آنها را دنبال کنید.

 

4_داوطلب باشید.گاهی اوقات بهترین راه برای بدست آوردن یک شغل این است که بدون دستمزد آن کار را انجام دهید. ممکن است شما قسمتی از وقت خود را برای کاری قرار دهید که دستمزدی دریافت نکنید. در محل کار خود طوری کار کنید که انگار دستمزد دریافت می کنید و همیشه به موقع در آنجا باشید. اگر دیر به محل کار می رسید تماس بگیرید و زمان رسیدن خود را اعلام کنید. همه چیز را درباره سازمانی که کار می کنید یاد بگیرید. با تمام تلاش خود کار کنید تا آنها به شما اعتماد کنند.

 

5_برای خودتان رزومه تهیه کنید.حتی اگر بیشتر کارهایی که انجام می دهید از شما رزومه نخواهند تمرین خوبی است و اینکه تمام سوابق کاری و اطلاعات مدارک درسی خود را در یک جا جمع می کنید می تواند مفید باشد.این کار در خواست کار شما را بهتر می کند.

 

6_زود درخواست دهید.مهمترین کلید بدست آوردن اینگونه شغل ها این است که به محض اینکه فراخوان آن را دریافت کردید زودتر درخواست دهید. همیشه به گوش باشید،گاهی اوقات استخدام ها در تابستان انجام می شوند.

 

7_مصاحبه دهید.یکی از سوال هایی که اغلب پرسیده می شود این است: چرا شما فکر می کنید که برای این کار مناسب هستید؟اجازه دهید آنها بدانند شما چقدر مثبت هستید، میخواهید به دیگران کمک کنید و همیشه به درخواست دیگران توجه می کنید.وقتی از شما درباره تجربه ای که ممکن است داشته باشید می پرسند،شما تجربه کار با تلفن را دارید،آیا شما می توانید بدون نگاه کردن به صفحه کلید تلفن شماره بگیرید یا آیا شما با ماشین حساب خوب کار می کنید؟ (بسته به نیازها و سرعت کار شما این می تواند تجربه خوبی باشد).آیا می دانید چطور از یک کامپیوتر استفاده کنید؟در مورد اینترنت، word outlook یا ایمیل چطور؟آیا می دانید چطور از یک ماشین فکس یا کپی استفاده کنید؟آیا می توانید فایل ها را براساس حروف الفبا،نام ها یا تاریخ دسته بندی کنید؟ باورتان بشود یا نه اینها همه چیزهایی هستند که شما بعنوان یک سرپرست در کار خود نیاز دارید.

 

8_درآمد خود را افزایش دهید.بعد از مدتی کار کردن در سطح کارآموزی در یک دوره تابستان یا بعد از مدرسه،شما تجربه این را دارید که بعد از دبیرستان در یک سطح بالاتر کار کنید.این می تواند به شما کمک کند تا هزینه دانشگاه خود را تامین کنید و این می تواند تضمین کند تا همیشه یک شغل تابستانی داشته باشید.

 

منبع : wikihow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *