ردپای دیجیتالی خود را مدیریت کنید!

توجه به حضور در فضای سایبر مخصوصا قبل از اینکه به دنبال شغل جدید باشید ایده خوبی است. دانستن از اینکه دیگران در اینترنت چه چیزی را در پروفایل ما می بینند مهم است پس باید سعی کنید یک ردپای دیجیتالی مثبت و سازنده داشته باشید. مصاحبه گیرندگان و کارفرمایان علی رغم مصاحبه حضوری به راحتی بدون اینکه شما متوجه شوید می توانند پیشینه ی شما را بدست آورند.

 

بنابراین چگونه رد پای دیجیتالی خود را مدیریت می کنید ؟

از گوگل شروع کنید و نام خود را جستجو کنید تا ببینید چه لینک ها، تصاویر و پروفایل هایی را نشان می دهد. از لینک های صفحات دوم به بعد غافل نشوید چون ممکن است در آن جا نیز اطلاعاتی مربوط به شما باشند.

از پروفایل خود در رسانه های اجتماعی بیرون بیایید و نام خود را در آنجا سرچ کنید تا ببینید بقیه پروفایل شما را چگونه می بینند. حال قادرید کنترل کنید پروفایل شما عمومی است یا خصوصی و یا چه پست هایی می توانند در حالت عمومی باشند،  ارتباط با شما چگونه است و دیگران چطور می توانند با شما در ارتباط باشند.

حال که نکات اولیه را رعایت کردید به این نکات توجه کنید :

 

1- آن چه در فضای آنلاین می گویید حرف های حرفه ای و مصمم باشند

مطمئن شوید پست هایی که می گذارید واقعی، صادقانه، چیزی است که خودتان باور دارید و مناسب دوستان و اطرافیان و همکارانی است که آن ها را می بینند. با این پیش فرض جلو بروید که هیچ چیزی در اینترنت مخفی و یا خصوصی باقی نمی ماند. تقریبا پاک کردن یک پست برای همیشه از فضای سایبر غیر ممکن است، اگر شک دارید اصلا آن پست را نگذارید.

 

2- از حرف هایی که دیگران در فضای سایبر در مورد شما می زنند آگاه باشید

شما می توانید تنظیمات شبکه های اجتماعی را به گونه قرار دهید که اگر شخصی تگ، پسند، کامنت گذاشت و یا اگر محتوایی در خوراک شما قرار داد به شما پیغامی دهد. حتی اگر کسی قصد تگ کردن شما را داشت با اجازه ی شما انجام شود و در پیج شما هم نمایش داده شود.

 

3- دقیق باشید- مواظب قواعد و غلط های املایی باشید

زمانی را برای بررسی دوباره اطلاعات پروفایل و کامنت ها اختصاص دهید. باید توجه کنید هر چه قدر هم که طرف شما صمیمی باشد اما در دنیای کاری این مسائل با اهمیت اند.

 

4- در مورد تصاویر و نوشته در رسانه های اجتماعی بازخورد بگیرید

از دوستان و همکاران خود بخواهید نظراتشان را در مورد پست های شما بگویند. بپرسید آیا مایلند با شخصی که در پروفایل شما می بینند همکاری داشته باشند ؟ اگر نه، پروفایل خود را تغییر داده و دوباره بپرسید.

 

5- اطلاعات را به روز رسانی کنید

فرقی نمی کند در کدام مرحله شغلی هستید، در حال حاضر مشغولید، جویای کارید و یا می خواهید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید ، سعی کنید اطلاعات را مدام به روز کنید تا دیگران هم بدانند قصد چه کاری را دارید.

 

6- در پروفایل و پست های خود از کلید واژه های مرسوم استفاده کنید

به این فکر کنید اگر کارفرمایی بخواهید در زمینه ی کاری شما به دنبال نیرو باشد چه کلماتی را جستجو می کند. کلید واژه های مناسب این شانس را به شما می دهد تا درجستجو ها نمایش داده شوید و به مهارت ها و تجربیات شما به آسانی دسترسی داشته باشند. حتی به شما کمک می کند با افراد بیشتری در ارتباط باشید.

 

7- در مورد مخاطبین خود کمی فکر کنید

شاید بخواهید با هر کسی در ارتباط باشید اما چه نیازی است با افرادی در ارتباط باشید که نیازی به آن ها ندارید.

 

8- اگر از پلتفرمی استفاده ندارید پروفایل خود را در آنجا ببندید

هیچ اجباری نیست در پلتفرم هایی باشید که در آن حضور ندارید.

 

9- دست آورد های خود را مغتنم بشمارید

اطلاعاتی در مورد علایق، تجربیات، دست آورد ها و جایزه هایی که دریافت کرده اید قرار دهید. همکاران و کارفرما ی شما از خواندن آنها لذت می برند.

 

10- تنظیمات پروفایل خود را هر چند وقت یکبار بررسی کنید

به بررسی تنظیمات پروفایل خود عادت کنید. رسانه های اجتماعی مدام در حال گسترش و بروزرسانی است ، به آنها توجه کنید.

منبع :au.hudson

5 دیدگاه در “ردپای دیجیتالی خود را مدیریت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *