بهترین نکات برای موفقیت در مصاحبه ویدئویی/اسکایپ

مصاحبه های ویدئویی به عنوان بهترین و موثر ترین راه برای جذب استعداد ها شناخته می شوند. با گسترش استخدام جهانی، آشنایی با نکات مصاحبه ی ویدئویی شانس شما را برای یافتن شغل بدی تان افزایش می دهد.

تکنولوژی خود را تست کنید

قبل از تماس تصویری تست های لازمه را انجام دهید، مطمئن شوید یک ارتباط ایمن دارید تا هنگام مصاحبه دچار ضعف در صدا و تصویر نشوید. ترجیحا از میکروفون برای صحبت کردن استفاده کنید. اطلاعات مورد نیاز حین مصاحبه نظیر رزومه و لینک ها را در پوشه ای بر روی کامپیوتر شخصی تان ذخیره کنید. مطمئن شوید نام اسکایپ و تصویرتان بیان گر یک فرد حرفه ای است تا از همان اول تاثیر مثبتی داشته باشید.

تمرین منجر به تکامل می شود

اگر یک مصاحبه ی ساختگی با دوستان خود داشته باشید متوجه می شود در مصاحبه ی واقعی چه قدر بهتر عمل خواهید کرد. این بهترین راه برای تست مسائل تکنیکی و همچنین موجب افزایش سطح راحتی شما است.

دیگر اپلیکیشن ها را خاموش کنید

قبل از مصاحبه گوشی تان را خاموش و اپلیکیشن های دیگر نظیر فیس بوک را خاموش کنید تا پیام ها حواستان را پرت نکنند.

لباس مناسب بپوشید

الان وقت تی شرت و پی جامه پوشیدن نیست، مثل یک مصاحبه ی حضوری رفتار کنید. لباس مناسب بپوشید و کاملا آماده ی این جلسه باشید.

ارتباط چشمی برقرار کنید

ایجاد ارتباط و مشارکت در مصاحبه ی ویدئویی مسلما دشوار تر است بنابراین متوجه باشید هنگام صحبت به جای اینکه به تصویر خود نگاه کنید به دوربین نگاه کنید.

به پشت صحنه توجه کنید

پشت صحنه به گونه ای باشد که کمترین حواس پرتی را داشته باشد. اگر اطرافتان شلخته و شلوغ باشد شک نکنید پیام بدی دارد. خود را در محیطی قرار دهید که نشان گر آرامش، مرتب بودن و حرفه ای بودن است.

مواظب زبان بدن باشید 

حرکات فیزیکی در ارتباط ویدیویی بشیار مورد توجه قرار می گیرد، دستان و شانه ها را زیاد تکان ندهید. در یک حالت آرامش و راحتی باشید، لبخند را فراموش نکنید و هرگز سرتان را روی دستانتان تکیه ندهید.

سوالات مناسب بپرسید

همانند مصاحبه ی حضوری آماده سوال پرسیدن باشید. اگر چند سوال مناسب بپرسید در ذهن مصاحبه گیرنده ماندگار می شوید.

فراموش نکنید چت کردن از طریق اسکایپ کمی غیر رسمی است. اگر می خواهید نامه ی تشکر بفرستید بهتر است ایمیل کنید.

منبع :au.hudson

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *