7 اشتباه رایج در مصاحبه که به هر قیمتی شده باید از آن بپرهیزید!

اشتباهاتی نظیر نشان دادن رفتار خودپسندانه، احساسی برخورد کردن و یا پاسخ ندادن به سوالات مصاحبه کاری شما را ویران می کند.

یک تحقیق توسط Generation Success هفت جرم مصاحبه را بیان می کند که به شرح زیر است :

1- دیر در جلسه حاضر شدن

خودروی شما خراب شد، قطار دیر حرکت کرد، مادربزرگتان در بیمارستان بود، دلیل شما برای دیر آمدن هرچیزی که باشد یک بهانه است. سر وقت بودن در مصاحبه مهم ترین چیز است. اگر بنا به دلایلی مشکلی پیش آمده از قبل با آنها تماس بگیرید و تقاضای یک وقت دیگر را داشته باشید. ممکن است این درخواست برای آنها خوشایند نباشد اما خیلی بهتر از این است که منتظر شما بمانند.

2- تحقیق نکردن در مورد شرکت

فکر کنید اگر از شما این سوال ساده را بپرسند: ” خب به نظر شما ما در اینجا چه کار می کنیم؟” آن وقت است که به اهمیت تحقیق در مورد شرکت پی می برید. در گوگل اطلاعات شرکت را جستجو کنید، وبسایت شرکت را ببینید، اهداف، تاریخچه آنها را بدانید و آنها را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید.

3- بد گویی از کارمندان شرکت قبلی

در حالی که با قصد صداقت تمام چیز ها و اگر رفتار بدی هم بوده بازگو کنید و صحبت های شما جنبه ی منفی داشته باشد مصاحبه خوبی نخواهید داشت ، ممکن است مصاحبه گیرنده آن کارمندان و مدیر را بشناسد. مصاحبه گیرنده به دنبال این است که چگونه می تواند با شما کار کند و توانایی شما در مدیریت چالش های دنیای کار چگونه است.

4- تلفن همراه

مطمئنا گوشی همراه خود را خاموش می کنید و در کیف خود قرار می دهید. واقعیت این است که 60 درصد مصاحبه گیرندگان از جواب دادن به تلفن و یا پیام دادن هنگام مصاحبه ناراحت می شوند.

5- پرسیدن درمورد حقوق

گرچه این موضوع برای شما خیلی مهم است اما متخصصان اتفاق نظر دارند که سوال در مورد این موضوع در اولین جلسه مصاحبه اشتباه است. شما اولین نفری نباشید که وارد این بحث می شود. اجازه دهید استخدام شما نهایی شود، خود مصاحبه کننده معمولا این موضوع را مطرح می کند.

6- پست گذاشتن در مورد مصاحبه در رسانه های اجتماعی

شما یک جلسه مصاحبه خوب داشتید اما بدترین کار این است که در این باره در رسانه های اجتماعی پست بگذارید و با دوستان خود اشتراک گذاری کنید. تحقیقات Career Build نشان می دهد اکثر کارفرمایان برای انتخاب کارمندان صفحات اجتماعی آنان را نیز بررسی می کنند تا ببینند در فضای اجتماعی چه کار می کنید. شما نمی دانید که چه کسی پست های شما را می بیند پس این موارد را فقط برای خود و دوستان نزدیک خود نگه دارید.

7- پیگیر نبودن

پیگیر نبودن یکی از جدی ترین اشتباهات مصاحبه برای استخدام است. فرستاندن ایمیل تشکر و قدردانی از اینکه این جلسه را با شما داشتند نه تنها کمک می کند در ذهن آنها بمانید بلکه اگر مورد پذیرش هم قرار نگرفتید ممکن است برای جایگاه دیگر به شما پیشنهاد دهند. در آخر مصاحبه فراموش نکنید چه زمانی جواب مصاحبه می آید. اگر روزی را تعیین کردن و از آن روز گذشت یک نامه و یا ایمیل مودبانه ضروری است.

منبع :au.hudson

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *