چطور متن را در کنار تصاویر در شبکه های اجتماعی استفاده کنیم؟

شما کمتر از یک ثانیه فرصت دارید تا با کسب و کارتان بر روی مخاطبین در شبکه های اجتماعی تاثیر بگذارید. این بدان معنی است که شما نیاز دارید تا نحوه استفاده درست از تصاویر در شبکه های اجتماعی را بدانید چون این موضوع تفاوت بین یک بیننده و یک مشتری را مشخص می کند. راه های زیادی وجود دارند که شما می توانید با استفاده از آنها ارتباط با مشتریان را بهبود دهید اما یکی از این راه ها استفاده از متن است.

بسیاری از افراد برای کار با متن و ایجاد تعادل بین متن و تصویر مشکل دارند و همین موضوع باعث می شود که مطالب آنها غیر حرفه ای به نظر برسد. در این متن قصد دارم در این باره صحبت کنم و نکاتی برای به کار بردن متن در کنار تصاویر در شبکه های اجتماعی عنوان کنم.

از متن در دنیای واقعی عکس بگیرید.

یکی از ساده ترین راه ها برای استفاده از متن در تصاویر شبکه های اجتماعی این است که از متن در دنیای واقعی عکس بگیرید. در واقع شما از یک متن در دنیای واقعی که بر روی کاغذ، دیوار، شیشه و … نوشته شده است عکس می گیرید و از آن برای اثر گذاشتن بر روی کاربر استفاده می کنید.

از این روش در شبکه های اجتماعی زیاد استفاده نمی شود اما می تواند تاثیر گذار باشد. برای اینکه مطمئن شوید که کاربر می تواند متن را بخواند سعی کنید متن تان کوتاه باشد و از حالت Bold برای متن تان استفاده کنید.

هنگام استفاده از متن، سازگاری را حفظ کنید.

یکی از مهم ترین نکات در هنگام استفاده از متن ها در کنار تصاویر این است که سازگاری  متن را حفظ کنید. از فونت های مختلف استفاده نکنید و سعی کنید فضای کمی از تصویر را اشغال کنید. از 2 یا 3 فونت استفاده کنید و حواست تان به قرار دادن فضای خالی در اطراف متن و جایگاه متن در تصویر باشد.

اگر ممکن است از رنگ کسب و کارتان برای متن استفاده کنید.

گاهی اوقات می توانید از رنگ لوگوی کسب و کارتان استفاده کنید. اگر این کار را انجام می دهید باز هم سعی کنید سازگاری متن را حفظ کنید. حتی می توانید از لوگو و نام کسب و کارتان برای ساخت یک قالب کلی برای تصاویر تان در شبکه های اجتماعی کمک بگیرید.

اگر استفاده از رنگ برند کسب و کارتان می تواند جالب باشد اما نکته مهم این است که تصویر شما خوانا باشد. به عنوان مثال اگر تصویرتان زرد است و رنگ برند شما هم زرد است کاربر نمی تواند این دو را از هم تشخیص دهد. اگر نیاز است از یک چارچوب برای متن استفاده کنید. یعنی متن را باه همره یک قاب در داخل تصویر استفاده کنید.

از متن به اندازه استفاده کنید.

برای کاربران دیدن حجم زیادی متن در یک تصویر می تواند آزار دهنده باشد و می تواند باعث شود که به سرعت تصویر شما را نادیده بگیرند. وقتی دارید تصاویر را برای استفاده در شبکه های اجتماعی آماده می کنید به یاد داشته باشید که کمتر از یک ثانیه وقت دارید تا بر روی مخاطب تاثیر بگذارید. استفاده زیاد از متن در تصاویر خواندن آنرا مشکل می کند. بنابراین سعی کنید از متن کمی در تصاویر استفاده کنید تا کاربر بتواند آنرا به سادگی بخواند.

 

منابع:

  1. noobpreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *