7 نکته ضروری برای بازاریابی در اینستاگرام

اینستاگرام یک ابزار عالی برای بازاریابی است، اما دانستن اینکه چطور از آن استفاده کنیم می تواند باعث شود تا با تلاش کم نتایج بهتری به دست آوریم. در این متن قصد دارم درباره هفت نکته بازاریابی در اینستاگرام صحبت کنم که باعث بهبود عملکرد شما در استفاده از این شبکه اجتماعی می شود. از این نکات برای رشد فالوورها، ساختن کسب و کارتان و به دست آوردن مشتریان جدید استفاده کنید.

برای اینکه بتوانید از این نکات استفاده کنید مطمئن شوید که حساب شما تجاری است.

1- پروفایل تان را عمومی کنید.

اولین کاری که باید در اینستاگرام انجام دهید این است که پروفایل تان را عمومی کنید. خیلی از اوقات صاحبان کسب وکارها یک حساب شخصی برای خودشان ایجاد می کنند و بعد تصمیم می گیرند که از آن برای تبلیغ کسب و کارشان استفاده کنند اما فراموش می کنند که پروفایل شان خصوصی است.

برای بازاریابی داشتن یک پروفایل خصوصی بدون استفاده خواهد بود. چرا؟ به این علت که پروفایل شما در نتایج جستجو نمایش داده نمی شود. این بدان معنا است که تصاویر شما در بین هشتگ ها و جستجو بر اساس موقعیت نمایش داده نمی شود. اگر از هشتگ ها استفاده کرده اید و افزایشی در میزان فالوورهای تان نمی بینید احتمال دارد حساب کاربری شما خصوصی باشد.

2- تنها تصاویری که به کسب و کار شما مرتبط هستند را منتشر کنید.

اگر از اینستاگرام برای کسب و کارتان استفاده می کنید مطمئن شوید مطالبی که منتشر می کنید مرتبط با کسب وکارتان باشد. اگر تعداد کمی مطالب شخصی نیز منتشر کنید ایرادی ندارد اما سعی کنید تعداد این مطالب زیاد نشود. افراد کسب و کار شما را در اینستاگرام دنبال می کنند چون به کسب وکار شما علاقه دارند. نشر مطالب نامرتبط می تواند از افزایش فالوورهای شما جلوگیری کند و یا بدتر اینکه مانع از تبدیل فالوورها به مشتری شود. اگر دوست دارید پروفایل شخصی نیز داشته باشید می توانید یک پروفایل جداگانه برای خودتان داشته باشید و هر دو را به صورت یکجا مدیریت کنید.

3- از هشتگ های خودتان (هشتگ های سفارشی) استفاده کنید.

هشتگ هایی که توسط خودتان ایجاد می شوند می توانند موجب شناخته شدن کسب و کار شما شوند. این هشتگ ها تنها مختص شما هستند و تنها در تصاویر شما استفاده می شوند. از این هشتگ ها زمانی که مطلبی مرتبط با کسب وکارتان را منتشر می کنید استفاده کنید. فالوورها را نیز به استفاده از هشتگ های تان تشویق کنید.

4- از هشتگ ها برای همه تصاویر استفاده کنید.

استفاده از هشتگ ها را به یک عادت برای خودتان تبدیل کنید. استفاده از هشتگ ها باعث می شود تا افراد پروفایل شما را ببیند که ممکن است بعد به مشتری شما تبدیل شوند.

از هشتگ ها برای چه منظوری استفاده می شود؟ کاربران اینستاگرام برای جستجوی تصاویر از هشتگ ها استفاده می کنند. علاوه بر هشتگ های سفارشی دو نوع هشتگ دیگر وجود دارند که حتما باید از آنها استفاده کنید.

هشتگ های تجاری: از این هشتگ ها به منظور جذب افرادی که به دنبال کسب و کار خاصی هستند، استفاده کنید.

مثال: #دندانپزشک #طراح_سایت #مربی_بدنسازی

هشتگ های مکانی: از این هشتگ ها به منظور نشان دادن موقعیت کسب وکار تان استفاده کنید.

مثال: #تهران #ایران #نیویورک

5- از امکان افزودن موقعیت به تصاویر استفاده کنید.

کسب و کارهایی که کارشان وابسته به یک مکان فیزیکی است حتما باید موقعیت مکانی را به تصاویرشان اضافه کنند. افزودن موقعیت باعث می شود که شما در نقشه نمایش داده شوید و این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا به راحتی مکان کسب و کار شما را پیدا کنند.

6- با مشتریان ارتباط و تعامل داشته باشید.

بعد از اینکه توانستید فالوورهایی برای خودتان جمع کنید سعی کنید با آنها ارتباط برقرار کنید. به سوال های آنها پاسخ دهید و یا از آنها سوال کنید. این ارتباط باعث می شود کسب وکار شما بیشتر دیده شود.

7- تصاویر مشتریان را به اشتراک بگذارید.

بهترین راه بازاریابی در اینستاگرام بازاریابی است که شما مجبور نباشید خودتان آنرا انجام دهید. با استفاده از هشتگ ها و موقعیت شما خودتان را در موقعیت استفاده از یک روش بازاریابی آسان قرار داده اید. اگر مشتری کسب و کار شما را به یک تصویر تگ کند و یا از هشتگ های سفارشی شما استفاده کند، این به نفع شما است و قطعا آنها می خواستند که شما تصویر آنها را ببینید.

شما می توانید با نشر تصاویر مشتریان از آنها برای بازاریابی استفاده کنید. برای بازنشر این تصاویر می توانید از نرم افزارهایی مثل Repost استفاده کنید. مطمئن شوید که نام کاربری کاربر را در قسمت کپشن تصویر قرار دهید.

منابع:

  1. thrivehive

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *