چطور با هر کسی صحبت کنیم؟ در هر زمانی، در هر مکانی و درباره هر چیزی.

همه شما با افراد خوش معاشرت و خوش صحبت برخورد کرده اید. افرادی که می توان ساعت ها با آنها صحبت کرد و خسته نشد. این افراد چه ویژگی دارند که می توانند اینطور ارتباط برقرار کنند. آنها تقریبا با هرکسی، در هر زمانی، در هر مکانی و درباره هر چیزی می توانند صحبت کنند.

رایان پا و اسکات گریبر کتابی به نام سوپر کانکتور(Superconnector) نوشته اند و در این کتاب درباره خصوصیات و ویژگی های افراد  خوش معاشرت توضیح داده اند و آنها را بررسی کرده اند. همچنین مشخص کرده اند که هر کسی می تواند این توانایی های را یاد بگیرد و از آنها در کسب و کار خود استفاده کند.

این مقاله نتیجه گفتگوی خانم دارا بروستین نویسنده سایت فوربس با نویسندگان این کتاب است. این مقاله تصمیم دارد ایده های مطرح شده در این کتاب و نحوه استفاده از آنها را شرح دهد تا شما هم بتوانید با هر کسی، در هر زمانی، در هر مکانی و درباره هر چیزی بطور موثر صحبت کنید.

نحوه ارتباط تان را تغییر دهید.

سوپرکانکتورها یا افراد خوش معاشرت به روش خاصی ارتباط برقرار می کنند. آنها به جای اینکه فقط صحبت کنند، تفکر انتقای، روش های گفتاری و شنیداری موثر را با یکدیگر ترکیب می کنند و به کار می گیرند تا هر چه سریع تر درباره افراد شناخت پیدا کنند.

رایان پا می گوید: «برای سوپرکانکتورها چیزی به اسم مکالمه کوتاه وجود ندارد. تمام سوالات با هدفی مطرح می شوند. سوپرکانکتورها هرگز سوالاتی که جواب بله/خیر دارند و یا سوالاتی که مانع از به دست آوردن اطلاعات بیشتر می شود، نمی پرسند.»

یک کارآگاه باشید.

بهترین سوپرکانکتورها از همه توان شان در یک مکالمه استفاده می کنند تا بتوانند راهی برای کمک به دیگران پیدا کنند. رایان پا می گوید: «سوپرکانکتورها در گفتگوها مانند شرلوک هلمز رفتار می کنند. بر روی تمام اصطلاحات و موارد مبهم تمرکز می کنند تا بتوانند منظور و هدف واقعی گوینده را درک کنند و آنرا آشکار کنند.»

این سوال را نپرسید: “چطور می تونم کمک تون کنم؟”

چی؟ این سوال چه اشکالی دارد؟ این سوال شاید سوالی باشد که ما خیلی از آن استفاده می کنیم. آیا این سوال ایرادی دارد؟ بله، راه بهتری برای بیان کردن این سوال وجود دارد.

این سوال یک عبارت تقریبا فریبکارانه است که به راحتی می تواند اعتبار شما را نزد فردی که با او صحبت می کنید از بین ببرد. اسکات گریبر می گوید: «خیلی از ما فکر می کنید که این سوال، سوال خوب و مناسبی است اما باید بگویم که این سوال خیلی کلی و نامفهوم است. این سوال این پیش فرض را دارد که طرف مقابل، شما را به عنوان فردی که می تواند کمک کند در نظر گرفته است. مسلم است که همه ما در هر زمانی ممکن است به نوعی به کمک نیاز داشته باشیم. این سوال خیلی مبهم است. »

بنابراین چه سوالی باید به جای این سوال بپرسیم؟

بپرسید: “چی کار می کنی؟”

سوالاتی بپرسید که احساسات طرف مقابل را آشکار کند. پا می گوید: «”چی کار می کنی؟” سوالی است که می تواند  جواب های مناسبی داشته باشد.»

پرسیدن این سوال به مخاطب شما تمرکز می دهد و باعث می شود به موضوع و یا مسئله خاصی توجه نماید. آنرا امتحان کنید و نتایج آنرا ببینید.

به روش خودتان آنرا انجام دهید.

شاید تصور کنید که خیلی از سوپرکانکتورها افراد برونگرا هستند، اما این درست نیست. اما افراد درونگرا نیز می توانند ارتباطات خوبی برقرار کنند اما معمولا از روش هایی استفاده می کنند که کمی تفاوت دارند.

بسیاری از برونگراها به راحتی می توانند با دیگر افراد صحبت کنند و ارتباط برقرار کنند. این کار برای درونگراها می تواند یک چالش باشد و به همین دلیل برای این کار نیاز به برنامه ریزی و یک روش مناسب تر دارند.

درونگراها می توانند از اینترنت برای شروع یک گفتگو استفاده کنند و بعد آنرا به دنیای واقعی منتقل کنند. این شاید روش جالبی به نظر نرسد اما می تواند نقطه شروع مناسبی باشد.

در فضای شکبه های اجتماعی افراد مختلفی حضور دارند که فکر می کنند بهترین راه برای برقراری ارتباط فقط حرف زدن است و یادگیری اصول برقراری ارتباط درست اهمیت ندارد. هدف شما باید برقراری ارتباطات عمیق و درست باشد و باید از ارتباطات سطحی فاصله بگیرید. این بدان معنا است که شما باید فعالانه گوش دهید، سوالات درست بپرسید، تحلیل کنید و بعد دوباره سوالات بیشتری بپرسید. این روشی است که سوپرکانکتورها استفاده می کنند.

منابع:

  1. forbes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *