بازاریابی دیجیتالی چیست؟ (2)

در متن قبل با مفهوم بازاریابی دیجیتالی و تاکتیک های آن آشنا شدیم در این متن قصد داریم درباره تفاوت بازاریابی دیجیتالی و کششی و کاربرد آن برای انواع کسب و کار ها صحبت کنیم.

تفاوت بازاریابی دیجیتالی و کششی چیست؟

از لحاظ ظاهری کاملا شبیه هم هستند: هر دو در فضای آنلاین رخ می دهند، هر دو بر روی تولید محتوا دیجیتالی تمرکز دارند.بنابراین تفاوت شان در چیست؟

در بازاریابی دیجیتالی بین تاکتیک های کششی و رانشی تفاوتی وجود ندارد و هر دو زیر زیر چتر بازاریابی دیجیتالی هستند.

هدف تاکتیک های رانشی در دنیای دیجیتالی این است که یک پیام را مستقیما در دسترس تعداد بیشتری از افراد قرار دهد چه این پیام به آنها مرتبط باشد چه نباشد. به عنوان مثال بنرهای تبلیغاتی در سایت ها که سرویس و یا خدمات خاصی را بدون توجه به مخاطب تبلیغ می کنند.

از طرف دیگر بازاریاب هایی که از روش های کششی استفاده می کنند سعی می کنند با استفاده از محتوا مشتری هدف خود را به سمت سایت شان هدایت کنند. یکی از ساده ترین و قدرتمند ترین ابزارهای بازاریابی کششی در دنیای دیجیتال وبلاگ است.

در نهایت اینکه، بازاریابی کششی روشی است که از دارایی های دیجیتالی شما به منظور جذب فرد، تبدیل آن به مشتری، فروختن خدمات و یا محصول و نگه داشتن مشتری استفاده می کند.

بازاریابی دیجیتالی مفهومی کلی است که تمام روش های کششی و رانشی بازاریابی آنلاین را شامل می شود.

آیا بازاریابی دیجیتالی برای همه کسب و کارها کاربرد دارد؟ B2B و B2C؟

بازاریابی دیجیتالی می تواند برای هر کسب و کاری و در هر حوزه ای کاربرد داشته باشد. صرف نظر از اینکه شرکت و یا مجموعه شما چه چیزی می فروشد، هنوز هم می توانید مطالب مفید تولید کنید و توسط آن مشتری جذب کنید. اما دقت داشته باشید که هر کسب و کاری باید با توجه به حوزه و مخاطبین خود برای بازاریابی دیجیتالی استراتژی تعریف کند.

B2B

این نوع کسب و کارها، کسب و کارهایی هستند که به دیگر مجموعه ها و شرکت ها خدمات ارائه می دهند و یا محصول می فروشند. اگر از این نوع کسب و کارها هستید تمام تلاش شما در استفاده از بازاریابی دیجیتالی باید این باشد که مخاطب را به سمت صحبت با افراد بخش فروش هدایت کنید. به این منظور نقش استراتژی بازاریابی شما باید این باشد که مخاطبین هدف بیشتری را به سمت بخش فروش شما هدایت کند. علاوه بر سایت تان، شما می توانید بر روی سایت های با محوریت کسب و کار مانند لینکداین تمرکز داشته باشید.

B2C

منظور کسب و کارهایی است که مستقیما با افراد جامعه روبرو هستند و به آنها خدمات ارائه می دهند و یا می فروشند. هدف شما برای استفاده از بازاریابی دیجیتالی در این نوع کسب و کار این است که مشتریان را به سمت سایت تان هدایت کنید و  بدون نیاز به صحبت به فروشنده خدمات و یا محصولات شما را بخرند.

به همین دلیل تمام تلاش شما این است که مشتری زودتر به مرحله خرید برسد. برای این منظور در مطالب و محتوای شما ویژگی ها و خصوصیات محصولات و یا خدمات شما جایگاه ویژه ای دارند و شما بر روی آنها تمرکز ویژه ای دارید. برای چنین مجموعه هایی استفاده از کانال هایی مثل اینستاگرام و فیس بوک کاربرد بیشتری دارد.

منابع:

  1. hubspot

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *