5 افسانه درباره کسب و کار

اگر قصد دارید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید اما هنوز درباره آن شک دارید، فکر کردن درباره چیزهایی که در ابتدای راه به آنها نیاز دارید ایده بدی نیست. اما احتمالا از راه انداختن کسب و کارتان پشیمان شده اید چون چیزهایی که می شنوید شما را دو دل کرده است.

اما زمان تغییر فرا رسیده است. در این متن قصد دارم درباره افسانه ها و تصورات غلطی  که درباره راه اندازی کسب و کار وجود دارند صحبت کنم.

شما به پول زیادی نیاز خواهید داشت.

نه دقیقا. خیلی از افراد ثروتمند تقریبا با هیچی شروع کردند. اپرا وینفری دختر یک کارگر معدن ذغال سنگ بود و حتی لباس مناسب برای پوشیدن نداشت. استیو جابز به این خاطر که والدینش نمی توانستند هزینه های مدرسه اش را بپردازند از مدرسه اخراج شد. پس چطور موفق شدند؟ آنها اعتماد به نفس و اعتقاد را در کنار هم قرار دادند.

کارتان را با قدم های کوچک شروع کنید. می توانید محصول و یا خدمات تان را در مقیاس های کوچک آزمایش کنید و بفروشید. با این کار و پیدا  کردن مشتریان اولیه می توانید برای بقیه مسیر خود سرمایه تامین کنید. با ادامه دادن این روند پایداری شما در مرحله رشد تضمین خواهد شد.

شما باید یک متخصص در حوزه کسب و کار باشید و برنامه داشته باشید.

“کسب و کارهای بزرگ توسط متخصصان کسب و کار هدایت می شوند و همه آنها با یک استراتژی شروع کرده اند” این جمله افسانه ای بیش نیست. می دانستید که شرکت های بزرگی مثل گوگل، مایکروسافت و هزاران شرکت میلیون دلاری دیگر بدون داشتن استراتژی و برنامه کارشان را آغاز کردند. بنابراین نیازی نیست که مسیر شما کاملا واضح و مشخص باشد.

حقیقت این است که بازارها به سرعت تغییر می کنند و ممکن است در حالی که شما سعی دارید وارد بازار جدیدی شوید فرد دیگری نیز وارد همان بازار شود و جایگاه شما را بگیرد. کسب و  کارهای بزرگ به مرور زمان ساخته شده اند و تقریبا هیچ یک حاصل کار افراد دانشگاهی نیستند.

شما باید ایده جدیدی داشته باشید.

این تصور که ایده های جدید و خلاقانه برای محصولات و خدمات به موفقیت خواهند رسید، ایده و فکر اشتباهی است و باید آنرا نادیده بگیرید.

هر روز شرکت ها خدمات و محصولات را به بازار عرضه می کنند چون بازار به آنها نیاز دارد. فقط کافی است نگاهی به اطراف تان داشته باشید. نیاز مشتریان تنها چیزی است که شما برای زنده نگه داشتن کسب و کارتان به آن نیاز دارید.

تلاش نکنید تا از روندهای جاری بازار خارج شوید. این کار تنها زمان و پول زیادی از شما را هدر می دهد و در نهایت می تواند منجر به شکست شما شود. از ایده های ساده شروع کنید و به مرور آنها را گسترش دهید.

بر روی کارمندان سرمایه گذاری نکنید.

شکی نیست که نیروی انسانی مهم ترین دارایی های هر شرکتی هستند. یک کسب و کار نمی تواند بدون کارمندانش به فعالیت خود ادامه دهد. بنابراین ضروری است که همیشه کارمندان تان را در بالاترین سطح نگه دارید.

راه اندازی کسب و کار به زمان زیادی نیاز دارد.

نهایتا چند هفته یا چند ماه برای اینکه ایده تان را به یک کسب و کار تبدیل کنید کافی است. گاهی موانعی به وجود می آیند و می توانند کار شما را به تعویق بیندازند اما ایده های خوب به همراه پشتکار همیشه به موفقیت می رسند. بعد از اینکه کسب و کارتان را راه اندازی کردید، برای رسیدن به موفقیت، به زمان و تجربه نیاز دارید.

منابع:

  1. noobpreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *