بازاریابی دیجیتالی چیست؟ (4)

در متن قبل درباره مزیت های بازاریابی دیجیتال صحبت کردم. در این متن قصد دارم درباره انواع محتوا در بازاریابی دیجیتال و اینکه برای دیدن نتایج بازاریابی به این روش چقدر زمان نیاز است صحبت کنم.

چه نوع محتوای باید تولید کنم؟

نوع محتوایی که شما تولید می کنید به این بستگی دارد که مشتری شما در چه مرحله ای از چرخ خرید قرار دارد. برای این منظور شما باید اهداف و چالش های مشتریان تان را مشخص کنید. در شروع محتوای شما باید به مشتریان کمک کند تا به اهداف شان برسند و چالش های شان را برطرف کنند.

درباره قالب محتوا انواع مختلفی وجود دارند که شما می توانید در مراحل مختلف از آنها استفاده کنید.

مرحله آگاه سازی

پست های وبلاگ: اگر با سئو و کلمات کلیدی مناسبی ترکیب شوند راهکار مناسبی برای افزایش ترافیک هستند.

اینفوگرافیک: قابلیت اشتراک گذاری خوبی دارند و می توانند شانس دیده شدن شما را افزایش دهند.

ویدئوهای کوتاه: این مورد نیز قابلیت اشتراک گذاری خوبی دارد و می تواند به شناخته شدن کسب و کار شما کمک کند.

مرحله توجه

کتاب های الکترونیک: روش خوبی برای جمع آوری اطلاعات تماس افراد است و این موضوع را مشخص می کند که فرد واقعا به محصول شما علاقه دارد.

گزارش های تحقیقاتی: این مورد نیز کاربرد زیادی دارد و حتی می تواند در مرحله آگاه سازی نیز به کار رود.

وبینار: روش جالبی هستند و نسبت به وبلاگ و ویدئو های کوتاه می توانند مشتریان واقعی بیشتری را برای شما به همراه داشته باشند.

مرحله تصمیم

موارد نمونه: داشتن نمونه های استفاده واقعی از خدمات و یا محصولات در سایت تان می تواند بر روی تصمیم افرادی که قصد خرید دارند تاثیر زیادی داشته باشد.

توصیه ها: اگر موارد کاربرد برای حوزه شما کاربرد ندارد می توانید توصیه ها و صحبت های دیگران درباره خدمات و یا محصول تان را در سایت تان قرار دهید.

چقدر زمان می برد تا نتایج بازاریابی دیجیتالی را ببینم؟

با استفاده از بازاریابی دیجیتالی می توانید خیلی سریع تر نسبت به روش های سنتی بازاریابی نتیاج را ببینید و میزان بازگست سرمایه را اندازه گیری کنید. اگرچه این مدت به وسعت و بهره وری روش های بازاریابی دیجیتالی شما بستگی دارد.

اگر برای تولید محتوای با کیفیت و جذب مخاطب زمان صرف کنید و بر روی آن تمرکز داشته باشید، به احتمال زیاد ظرف شش ماه نتایج خوبی مشاهده خواهید کرد.

اگر استفاده از تبلیغات کلیکی و تبلیغاتی که برای شما هزینه به همراه دارند مانند گوگل ادوردز جز روش های مورد استفاده شما است، مطمئنا خیلی سریع تر به نتیجه خواهید رسید. اما توصیه می کنیم که برای موفقیت طولانی مدت بر روی تولید محتوا، سئوف شبکه های اجتماعی تمرکز داشته باشید.

منابع:

  1. hubspot

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *