چطور با 5 مانع بزرگ شروع کسب و کار خودمان روبرو شویم؟

خیلی از کارکنان و کارگران از شغل شان متنفر هستند و آروز می کنند که کاش می توانستند کسب و کار خودشان را شروع کنند. این فکر که می توانید برای خودتان کار کنید و هر طور دوست داشتید کار کنید این رویا را شیرین تر و جذاب تر می کند.

زمان حال شاید بهترین زمان برای شروع کسب و کار  باشد. کارآفرینان در زمان حال به منابع اطلاعاتی و منابع مالی مناسب و زیادی دسترسی دارند و هزینه های راه اندازی نیز بسیار کاهش یافته است. اما همه چیز به این راحتی هم نیست. چالش های زیادی وجود دارند که به محض شروع یک کسب و کار باید با آنها روبرو شوید. در ادامه قصد دارم پنج مانع رایج شروع یک کسب و کار و راه حل های پیشنهادی برای آنها را معرفی و بررسی کنم.

1- نداشتن پول

نداشتن پول کافی یکی از بزرگترین دلایلی است که صاحبان کسب و کارها رویا و آرزویشان را رها می کنند. محل کار شیک و تمیز، میز و صندلی شیک را فراموش کنید، در ابتدا کسب و کارتان را بدون اینها هم می توانید شروع کنید. بسیاری از کارآفرینان بزرگ دنیا کسب و کارشان را این چنین شروع کرده اند. تنها بر روی شروع کسب و کارتان تمرکز داشته باشید.

2- نداشتن زمان

برای همه افراد، نداشتن زمان یکی از بزرگترین چالش ها در دنیای کنونی است و این مشکل تنها برای کارآفرینان نیست. اگر شغل تمام وقتی دارید و یا اینکه کسب و کار خودتان را دارید، زمان چیزی است که می توانید آنرا کنترل کنید. اگر دوست دارید که یک کارآفرین موفق شوید، باید یاد بگیرید که زمان تان را مدیریت کنید و بر روی آن تسلط داشته باشید. علاوه بر این باید برخی چیزها را نیز قربانی هدف تان کنید. در صورتی که آخر هفته ها، اوایل صبح و یا انتهای شب را صرف ساختن کسب و کارتان کنید دیگر با مشکل نداشتن وقت روبرو نخواهید شد.

3- نداشتن درآمد

رها کردن شغل تان بدون اینکه درآمدی داشته باشید مثل بندبازی(بدون موارد ایمنی) کردن است. برای جوان تر ها نداشتن درآمد و یا بیمه می تواند ساده تر باشد. اما اگر برای خودتان خانواده دارید قدم گذاشتن در مسیر کارآفرینی می تواند یک چالش اساسی برای شما باشد. بنابراین تصمیم گیری در این باره به خودتان و خانواده تان بستگی دارد. برای این مورد نمی توان راه حل خاصی ارائه داد.

4- نداشتن پشتیبانی

ترک شغل ثابت برای راه انداختن یک کسب و کار به اندازه کافی سخت است، اما این کار بدون پشتیبانی دوستان و خانواده می تواند به یک چالش اساسی تبدیل شود. برای اینکه پشتیبانی خانواده تان را به دست آورید وقت صرف کنید و کسب و کارتان را برای آنها توضیح دهید. اگر بتوانید آنها را درگیر آرزوی تان بکنید حمایت بیشتری به دست خواهید آورد.

5- نداشتن شجاعت

اگر به اندازه کافی عمیق فکر کنید متوجه می شوید که دلایلی که مانع شروع کسب وکار خودتان می شوند همه بهانه هستند. بزرگترین مانعی که باید با آن روبرو شوید خودتان هستید. ترس در وجود همه ارزش آفرینان وجود دارد اما می توان بر آن مسلط شد. این ترس می تواند بزرگترین مشوق شما باشد و می تواند شما را به سمت موفقیت حرکت دهد. باید ترس را به عنوان همراه خودتان در این سفر قبول کنید و یاد بگیرید که چطور با آن روبرو شوید.

” بزرگترین مانعی که باید با آن روبرو شوید خودتان هستید.”

ترک کار ثابت و شروع کسب و کار خودتان به فداکاری، شجاعت و جسارت نیاز دارد. میلیون ها کارآفرین توانسته اند موفق شوند، بنابراین شما هم می توانید موفق شوید، اگر بهانه گرفتن را کنار بگذارید و کارهای لازم برای به واقعیت تبدیل شدن رویای تان را انجام دهید. همین امروز شروع کنید!

منابع:

  1. thebalancesmb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *