بازاریابی دیجیتالی چیست؟ (5)

در متن قبل درباره انواع محتوا در بازاریابی دیجتال و جایگاه استفاده از هر یک از آنها صحبت کردم. در این متن قصد دارم درباره بودجه بازاریابی دیجیتالی صحبت کنم و در نهایت به موضوع جایگاه بازاریابی موبایلی در این نوع بازاریابی بپردازم.

آیا برای بازاریابی دیجیتالی به بودجه زیادی نیاز دارم؟

مثل هر چیز دیگری، این مورد هم به این بستگی دارد که شما چه ابزارها و روش هایی را در استراتژی بازاریابی خودتان قرار می دهید.

فرض می کنیم شما یک وب سایت دارید، اگر بر روی تکنیک های بازاریابی کششی مثل سئو، شبکه های اجتماعی و تولید محتوا تمرکز داشته باشید، خبر خوب این  است که به بودجه زیادی برای بازاریابی دیجیتالی نیاز ندارید. با استفاده از روش های بازاریابی کششی توجه اصلی شما تولید محتوای با کیفیت است. اگر تولید محتوا و نشر آنرا خودتان انجام دهید تنها چیزی که نیاز دارید زمان است.

با استفاده از روش های رانشی مثل تبلیغات آنلاین و ایمیلی، مسلما نیاز به هزینه کردن وجود دارد. هزینه این نوع تبلغات نیز بستگی به تعداد مشتریان و اهداف شما دارد.

به عنوان مثال برای استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل شما باید با دیگر شرکت ها در همان حوزه رقابت کنید و هر کس هزینه بیشتری پرداخت کند جایگاه بهتری به دست می آورد. بسته به کلمه کلیدی که انتخاب می کنید و نحوه رقابت هزینه های شما می تواند تغییر کند.

جایگاه بازاریابی موبایلی در بازاریابی دیجیتالی کجاست؟

یکی دیگر از مولفه های بازاریابی دیجیتالی، بازاریابی موبایلی است. طبق آمار 60 درصد کاربران از موبایل برای وبگردی استفاده می کنند. این بدان معنا است که بهنیه کردن تبلیغات، سایت، تصاویر در شبکه های اجتماعی و دیگر دارایی های دیجیتال برای موبایل کاری عاقلانه و منطقی است. اگر شرکت شما دارای نرم افزار موبایلی است که ارتباط مخاطب با شرکت را ساده تر و راحت تر می کند، این نرم افزار نیز جز دارایی های دیجیتالی شما محسوب می شود.

افرادی که از طریق موبایل با مجموعه شما ارتباط برقرار می کنند باید تجربه همانند دیگر افراد که از کامپیوتر استفاده می کنند داشته باشند. این بدان معناست که سایت شما باید واکنش گرا باشد تا کاربران به راحتی بتوانند آنرا در موبایل شان مورد استفاده قرار دهند. همچنین درنظر گرفتن افرادی که از موبایل برای مشاهده سایت و یا صفحات شما در شبکه های اجتماعی استفاده می کنند موجب می شود که نسبت به تولید محتوای اختصاصی برای این افراد نیز توجه داشته باشید.

راه های زیادی برای بهینه کردن دارایی های دیجیتال تان برای کاربران موبایل وجود دارد و توجه به این راه ها در زمان پیاده سازی استراتژی بازاریابی دیجیتالی تان اهمیت زیادی دارد.

منابع:

  1. hubspot

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *