صفحه فرود چیست؟

یکی از راه هایی که می توانید بازگشت سرمایه  در بازاریابی تان را افزایش دهید استفاده از صفحات فرود در سایت تان است.

صفحه فرود چیست؟

یک صفحه فرود یکی از صفحات وب سایت شما است که به شما اجازه می دهد اطلاعاتی درباره تمایل و طرز فکر بازدیدکنندگان دریافت کنید. یک صفحه فرود خوب یک هدف مشخص را دنبال می کند. به عنوان مثال تنها به دنبال این هدف است که ایمیل بازدیدکنندگان را دریافت کند. چون این صفحات هدف خاصی را دنبال می کنند در نتیجه بازخورد و نتایج بهتری را نیز نشان می دهند.

صفحه فرود چیست؟

چرا صفحات ورود اینقدر مهم هستند؟

خیلی از شرکت ها ترافیک تبلیغات، ایمیل ها و فعالیت های شان در شبکه های اجتماعی را به سمت صفحه اصلی سایت شان هدایت می کنند. این روش باعث می شود که یک فرصت بزرگ را از دست بدهند. وقتی شما می دانید که ترافیک زیادی به سمت سایت شما هدایت خواهد شد می توانید با استفاده از یک صفحه فرود مناسب تعداد بیشتری از بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کنید.

فرض کنید که شما برای یکی از بهترین کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارتان تبلیغات گوگلی کرده اید. حتی اگر تبلیغ شما بزرگی و اعتبار شرکت شما را نشان دهد و کسی بر روی تبلیغ شما کلیک کند، آیا می خواهید او را به سمت صفحه اصلی سایت تان هدایت کنید؟ وقتی به صفحه اصلی سایت تان منتقل شدند انتظار دارید چه کاری انجام دهند؟ چه کاری دوست دارید آنها انجام دهند؟ به محض اینکه فهمیدید که دوست دارید بازدیدکننده چه کاری را انجام دهد، انجام آنرا برای او ساده کنید. به جای انتقال به صفحه اصلی سایت او را به یک صفحه فرود انتقال دهید و از او بخواهید که فعالیت موردنظر شما را انجام دهد. با این روش تاثیرگذاری بازاریابی آنلاین تان را مشاهده خواهید کرد.

چه مواردی باعث تاثیرگذار شدن صفحه فرود می شود؟

آماده اید که اولین صفحه فرودتان را بسازید و یا صفحه ای که قبلا داشته اید را بهبود بخشید؟ در ادامه با برخی از نکات مربوط به یک صفحه فرود خوب آشنا می شویم:

موارد حواس پرتی را محدود کنید. شما تلاش کرده اید و بازدیدکنندگان را به صفحه ای که موردنظرتان بوده است هدایت کرده اید. بنابراین موجب حواس پرتی آنها نشوید. مواردی که موجب حواس پرتی بازدیدکننده می شوند را کاهش دهید تا راحت تر بتواند بر روی خواسته شما تمرکز کند. یکی از بهترین راه ها پنهان کردن منوی ناوبری سایت در صفحات فرود است.

ارزش ایجاد کنید. اگر چیز با ارزشی را به بازدیدکننده ارائه کنید مطمئن باشید که او در مقابل چیزی به شما ارائه  می کند. مطمئن شوید که چیز با ارزشی را به بازدیدکننده ارائه می دهید و اینکه صفحه فرود شما واقعا ارزش ارائه شده را نشان می دهد.

قابلیت اشتراک گذاری را فراهم کنید. از بزرگترین جامعه بازاریابان خود یعنی مخاطبین تان کمک بگیرید. برای آنها قابلیت به اشتراک گذاری صفحه فرود را فراهم آورید تا ترافیک بیشتری را به سمت صفحه مورد نظر شما هدایت کنند.

مطالب را  کوتاه و مختصر بیان کنید. هر چقدر صفحه فرود شما طولانی و مفصل تر باشد، میزان از دست دادن بازدیدکنندگان نیز بیشتر خواهد شد. بنابراین سعی کنید صفحه فرود و مطالب شما کوتاه و مختصر باشند.

آزمایش کنید، آزمایش کنید و باز هم آزمایش کنید. مثل خیلی چیزهای دیگر تنها با آزمایش کردن می توانید بهترین نتیجه را از صفحات فرود به دست آورید. بنابراین سعی کنید از ابزارهایی استفاده کنید که به شما امکان ایجاد صفحات فرود مختلف را می دهد تا بتوانید روش ها و راهکارهای مختلف را آزمایش کنید.

 

منابع:

  1. hubspot

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *