اشتباهاتی که در شروع یک کسب و کار باید از آنها دوری کرد.

اگر تصمیم دارید کسب و کاری راه اندازی کنید فهرست زیر را مطالعه کنید و از اشتباهاتی که عنوان شده اند دوری کنید. هر یک از این اشتباهات می توانند یک چالش اساسی برای کسب و کار شما به وجود آورند و شما را به سمت شکست هدایت کنند.

1- نداشتن بیزینس پلن

اگر بیزینس پلن نداشته باشید در واقع هیچ چیز ندارید. بیزینس پلن راهنمای شما برای تبدیل ایده تان به یک کسب و کار واقعی است و می تواند تمام فعالیت های مورد نیاز برای این کار را به شما نشان دهد. بنابراین برای ایجاد و نوشتن آن زمان صرف کنید.

2- انجام هر کاری که دوست دارید.

این جمله چیزی است که معمولا برای تبلیغات و بیان آینده کارآفرینی عنوان می شود. اما این جمله می تواند برای بسیاری از شما یک اشتباه اساسی باشد.

واقعیت این است که افراد زیادی وجود دارند که دوست دارند کارهایی را انجام دهند که در آن هیچ مهارتی ندارند و یا به اندازه کافی در آن خوب نیستند. مثال کسی که فکر می کند آشپز خوبی است اما نیست، کسی که فکر می کند تعمیرکار خوبی است اما نیست. بنابراین نصیحت من به شما این است:

کاری که دوست دارید را انجام ندهید. کاری را انجام دهید که در آن مهارت دارید و مردم حاضرند بابت آن به شما پول دهند.

جمله جذابی نیست اما جمله سودآوری است. مگر غیر از این است که هدف شما از راه انداختن کسب و کار سودآوری است؟

3- نداشتن تحقیق درباره بازار

افراد زیادی را دیده ام که بدون تحقیق در بازار کسب و کارشان را راه اندازی کرده اند و بعد از صرف زمان و هزینه زیاد با شکست مواجه شده اند. قبل از اینکه کسب و کارتان را شروع کنید محصول یا خدمات تان را آزمایش کنید. اگر این آزمایش ها را قبل از شروع انجام ندهید درباره نظر مردم هیچ اطلاعاتی ندارید و نمی دانید که آیا مردم برای خرید محصول و یا خدمات شما تمایلی دارند یا نه.

4- نادیده گرفتن رقبا

نادیده گرفتن رقبا یکی دیگر از اشتباهات بزرگی است  که کسب و کارها در شروع کار دچار آن می شوند. یک سوال ساده: اگر شما محصول الف را به قیمت 10 دلار می فروشید و همان محصول را فروشگاه دیگری در نزدیکی شما 6 دلار می فروشد چقدر می توانید از محصول الف به فروش برسانید. حال اگر محصول فروشگاه نزدیک شما بهتر، با کیفیت تر و مناسب تر باشد، شرایط شما چطور خواهد شد؟

موضوع دیگری که باید به آن توجه کنید بحث اشباع بازار است. در واقع باید بررسی کنید که آیا حوزه انتخابی شما برای شما فرصت و جایگاه دارد یا نه. به عنوان مثال اگر تصمیم دارید یک مغازه تعمیر خودرو باز کنید باید ببینید که آیا در محل مورد نظر شما هنوز کشش و فرصت برای یک تعمیرگاه دیگر وجود دارد و یا اینکه تعمیرگاه های موجود بازار را در دست دارند.

5- ندانستن نقاط ضعف و قوت خودتان

همه ما نقاط ضعف و قوت داریم. متاسفانه بعضی وقت ها نقاط ضعف و قوت ما با مدل کسب و کاری که انتخاب می کنیم هماهنگ نیست و این مشکلاتی را به وجود می آورد. به عنوان مثال اگر فردی معاشرتی نیستید و ارتباط با دیگران برای شما سخت است فروشندگی شغل مناسبی برای شما نیست. مهم نیست که چند سال برای باز کردن مغازه فروش پوشاک تلاش کرده اید این شغل برای شما مناسب نیست.

6- عدم شناخت محصول و یا خدمت تان

برای اینکه کسب و کارتان را به سمت موفقیت هدایت کنید باید بدانید که واقعا چه چیزی می فروشید. باید نسبت به تمام جنبه های آن شناخت و آگاهی داشته باشید.

7- نداشتن پول کافی

نود و پنج درصد کسب و کارها در سال اول اصلا درآمد ندارند و درصد زیادی از آنها نیز برای چندین سال به سود دهی نمی رسند. این بدان معنا است که شما برای سالهای ابتدایی باید پول کافی داشته باشید تا بتوانید کسب و کارتان را سرپا نگه دارید و بعد بتوانید آنرا رشد و گسترش دهید. نداشتن این پول قبل از شروع کسب و کارتان یک اشتباه بزرگ است.

8- عدم سرمایه گذاری در بازاریابی

هیچ کس بدون بازاریابی محصول و خدمت شما را نمی شناسد. خیلی از کسب و کارهای کوچک نسبت به هزینه کردن پول برای بازاریابی بی میل هستند. انجام روش های بازاریابی که به پول نیاز ندارد (فعالیت هایی که معمولا توسط خودتان انجام می شوند) خوب هستند اما برای اثربخش بودن به زمان زیادی نیاز دارند.

اگر دوست دارید که کسب و کارتان موفق شود برای بازاریابی برنامه ریزی داشته باشید و برای آن هزینه کنید.

9- نداشتن بازاریابی آنلاین

تقریبا راه دیگری وجود ندارد، کسب و کار کوچک شما مجبور است که در فضای آنلاین حضور داشته باشد. شما ممکن است برای آنلاین بودن از سایت استفاده کنید و یا اینکه یکی از صفحات تان در شبکه های اجتماعی را برای این منظور استفاده کنید، در هر صورت باید راهکاری برای کاربران قرار دهید تا بتوانند در فضای آنلاین نیز به شما دسترسی داشته باشند.

10- تلاش برای انجام همه کارها توسط خودتان

نمی توانید این کار را انجام دهید. راه اندازی و مدیریت یک کسب و کار کوچک به کارهای زیادی نیاز دارد که خودتان به تنهایی نمی توانید آنها را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. حتی اگر همه توانایی ها را هم در حد عالی داشته باشید باز هم با کمبود زمان روبرو خواهید شد.

بنابراین با کمک گرفتن از دیگران شانس موفقیت کسب و کارتان را افزایش دهید. یاد بگیرید که چطور افراد مناسب را استخدام کنید، وظایف را تقسیم کنید و آنها را مدیریت کنید.

منابع:

  1. thebalancesmb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *