چطور یک ارائه فروش قدرتمند داشته باشیم؟

کیفیت ارائه فروش شما مشخص می کند که مشتری محصول شما را خریداری می کند و یا اینکه برای خرید همان محصول به سراغ رقیب شما می رود. اکثر ارائه های فروش جذاب نیستند و نمی توانند به اندازه کافی انگیزه برای خرید در فرد مقابل ایجاد کنند. در ادامه با راهکارهایی برای جذاب کردن ارائه فروش و انگیزه دادن به افراد برای خرید آشنا می شویم.

1- ارائه را متناسب با مشتری ایجاد کنید.

یکی از اشتباهات رایج در فروش این است که اکثر فروشندگان از یک قالب کلی برای هر مشتری استفاده می کنند. آنها در همه فروش ها همان مطالب قبلی را بیان می کنند و امیدوارند که توجه مشتری را جلب کنند.

ارائه محصول و یا سرویس شما باید متناسب با هر مشتری ایجاد شود. ارائه تان را به گونه ای تغییر دهید که برای مشتری چیز منحصر به فردی داشته باشد. این مورد به خصوص در فروش های شرکتی به این معنی است که درباره مشتریان تحقیق و بررسی انجام دهید و با آنها آشنا شوید. برای این کار می توانید وب سایت، صفحات آنها در شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها و … را مورد بررسی قرار دهید. حتی می توانید درباره رقبای آنها نیز تحقیق کنید و ارائه فروش را به گونه ای ایجاد کنید که نشان دهنده نحوه کمک محصول و یا خدمت شما برای رقابت با دیگران باشد. به مشتریان نشان دهید که محصول و یا خدمت شما چطور مشکل آنها را حل می کند.

2- بین مشتری و محصول ارتباط ایجاد کنید.

اگر محصول شما این قابلیت را دارد که مشتری آنرا لمس کند و یا اینکه آنرا امتحان کند این فرصت را برای مشتریان ایجاد کنید. این کار به مشتری این امکان را می دهد که محصول را شما درک کند و جزییات آنرا ببیند و در صورت لزوم سوالات خود را مطرح کند.

همچنین به خاطر داشته باشید که درباره فواید محصول و یا خدمات تان صحبت کنید و صحبت درباره ویژگی ها و خصوصیات آنرا کنار بگذارید. به مشتریان بگویید که در صورت خرید محصول شما چه چیزهایی را به دست می آورند.

3- به نکته اصلی اشاره کنید.

امروزه اکثر افراد به قدری گرفتار هستند که فرصتی برای بحث های طولانی ندارند. نکات اصلی که باید درباره آنها صحبت کنید را بشناسید و سعی کنید راهی بیابید که بتوانید آنها را به سرعت بیان کنید. بعد از بیان نکات اصلی نیز برای شنیدن سوالات مشتریان و جواب دادن به آنها آماده باشید.

4- فعال باشید.

اکثر فروش هایی که من می بینم خسته کننده و فاقد خلاقیت هستند. اگر دوست دارید واقعا بفروشید باید شور و اشتیاق و انرژی را به فروش تان اضافه کنید. از صدای تان و زیر و بم آن به خوبی استفاده کنید. یک اشتباه رایجی که اکثر افراد دچار آن هستند این است که در هنگام فروش خیلی یکنواخت صحبت می کنند و این باعث می شود که مشتری خیلی زود علاقه خود را از دست دهد.

5- از مولفه های فیزیکی استفاده کنید.

یکی از دوستان من مدرس دوره های فروش است. او معمولا برای تبلیغ و فروش دوره های خود از یک وایت برد استفاده می کند. به جای اینکه به مشتریان بگوید قرار است چه چیزهایی را آموزش ببینند یک آموزش کوتاه و واقعی را نشان می دهد. این روش بهترین نتایج را برای او به همراه داشته است.

6- محصول و یا سرویس تان را باور داشته باشید.

بدون شک این مهم ترین مولفه هر ارائه فروشی است. وقتی دارید درباره محصول و یا خدمت تان صحبت می کنید آیا هیجان زده می شوید؟ آیا صدای شما هیجان تان را نشان می دهد؟ آیا بدن تان شور و اشتیاق شما را نشان می دهد؟ اگر نه نیاز است که روش تان را تغییر دهید. اگر خودتان نسبت به محصول تان هیچ هیجانی ندارید چطور انتظار دارید که مشتری نسبت به آن هیجان و اشتیاق داشته باشد.

 

منابع:

  1. thebalancesmb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *